Autor Zpráva
Petroff
Profil
Obracím se s velkou prosbou na uživatele editoru TextPad:
Zvykl jsem si na něj, ale ZJISTIL JSEM PROBLÉMY TÝKAJÍCÍ SE KÓDOVÁNÍ.
1.handicap (mě připadá jako BUG, nedovedu předem určit, kdy se projeví):
O co jde? Prostě někdy musím nějaký soubor načíst-uzavřít(neukládat!)-načíst aby byl OK. Po této proceduře se již okno editoru chová 100% korektně.
Nejhorší projev této chyby:
Spustím TxtPad a on otevře všechny soubory z minula (mám to tak nastavené), ale přitom vyhodí dialog (společný) (někdy až pro 3-4soubory):
....že pokud dám OK, budou někt.znaky změněné ..characters not exist will be converted..
Dám OK => místo diakritiky jsou otazníky. Pak musím tyto soubory CLOSE (bez uložení!!!) a znovu otevřít (=ručně přidat).
Napodruhé se vždy otevřou s češtinou naprosto správně (bez ňákeho dialogu).
----------------------------------------------------------------------------------------------------
2.handicap:
Mám UTF-8 soubor a po pokusu o otevření => dialog:
xxxx.txt contains characters that dont exist in cp1252 (ANSI - Latin 1) If click OK they will be converted to default system characters
Dám OK ,pak CLOSE tj. žádné změny neuložím.
Znovu opakuju, tentokrát dialog:
xxxx.txt contains characters that dont exist in cp1250 (ANSI - středoevropské) If click OK they will be converted to default system characters
Tentokrát mám smůlu a musím použít Notepad (tam žádné problémy nejsou).
---------------------------------------------------------------------- --------------------------
Chci tedy zjistit jestli mám jen něco špatně (popř. nějakou nevhodnou verzi či vadný program), nebo je TextPad skutečně tak handicapovaný (divil bych se tomu, má promyšlenou výbavu funkcemi pro editaci/manipulaci soubory i aplikacemi) .
Mám verzi 4.7.3 a nebýt toho kódování, značku bych neměnil (mám v Clip Library vytvořenou hromadu šablon html css js)
Prosím poraďte
wnc
Profil
poradím: Přejdi na PsPad, tam je to bez problémů
www.pspad.com
Petroff
Profil
Které kódové stránky pspad umí?
Má clip-templates dostupné ? (jako samostatné text soubory)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0