Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Mám stránky na disku. Stránky obsahují obrázky uložení na lokálním disku, vložené do stránky relativní adresou.

Dotaz: existuje desktopový software, který vezme HTML stránku, podívá se na obrázky do ní vložené a tyto obrázky v HTML zdrojáku obohatí o parametry width a height, které vyjadřují skutečnou velikost vložených obrázků (samozřejmě v pixelech)??? A aby ten program zároveň nesahal do zdrojáku nijak jinak.

Ano, vím, že by se to dalo naprogramovat. Ale myslím, že je to tak častý úkol, že už to někdo řešil předemnou. Ideální by bylo, kdyby ten program umě najednou zpracovat všechny HTML soubory v adresáři.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Yuhůovi:
Při hledání jednoho článku jsem náhodou objevil toto — třeba Ti to pomůže.
armin
Profil
Yuhů: Pokud potrebujes vlozit "originalni" rozmery ke kazdemu obrazku, tak jaky to ma vyznam krom navyseni velikosti (x)HTML kodu? Parametr width a height neni u img povinny element ne?
tiso
Profil
armin - ešte veľa vecí nevieš... Význam to má ten, že prehliadač si vyhradí miesto na ten obrázok aj keď ešte nie je stiahnutý, nemusí čakať s vykreslením stránky kým stiahne obrázok, alebo stránka "neposkakuje".
Bubák
Profil
armin
http://www.jakpsatweb.cz/clanky/na-co-stranka-ceka.html#obrazky
Když se obrázku zadají rozměry, stránka si na obrázek při vykreslování vyhradí přesné místo.
...
Co se ale stane, pokud rozměry obrázku zadány nejsou? Zjednodušeně řečeno stránka při načítání poskakuje.
armin
Profil
tiso: ešte veľa vecí nevieš
Povedal som niekedy ze viem vsetko? :)

Jinak dle me to melo / ma vyznam pro lidi s pomalym pripojenim nebo u pripadu kdy se delaji thumbnaily z original fotografii o velikosti 1 a vic MB... o "poskakovani" textu vim, o tom snad ani nejde nevedet. Me osobne toto poskakovani vubec nevadi, ani mi nevadilo kdyz jsem kdysi davno mel 56kbps modemove pripojeni. Ale je to vec nazoru. Osobne jsem nikdy v zadnem projektu / sablone nezadaval rozmery obrazku.
Petr Tichý
Profil
Já takto často činím. Poskakováni mi vadí. Je to opravdu subjektivní, ale pár znaků navíc nikoho nevytrhne a polovině lidí udělá radost.
armin
Profil
Petr Tichý: jj, je to kazdeho osobni nazor. Treba ja kdyz jdu na naky web (treba na cdr.cz), tak si projedu clanky na posledni tyden a ktere me oslovi, tak si na ne poklikam koleckem v opere (ze se mi otevrou na pozadi), cili zadne poskakovani nemuzu videt a uz duplem ne kdyz nejsem na pomalem pripojeni. Jina vec je kdyz se jedna o web se spatnou konektivitou, ze se nacita stranka 40-50 vterin, ano v techto pripadech to pusobi rusive, to priznavam.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0