Autor Zpráva
TFSi
Profil
Zdravím,
Mám Apache 2.0.59, PHP5.2.5 a MySQL 5.x
Apache i PHP fungují bezchybně, databáze taky jede (podle SQL Tray monitoru i podle toho, že se s ní dá skrz GUI pracovat) ale pokud se chci s databází spojit z PHP, tak nastává problém: běh skriptu se utne těsně před voláním jakékoliv funkce pro práci s MySQL a přitom je natolik sprostej, že nevypíše ani žádnou chybu :)

Tuhle "svatou trojici" jsem už párkrát instaloval, takže i když si myslím, že jsem postupoval dobře, tak jsem radši prošel pár návodů na internetu a celkem jsme se shodli, takže nevím, kde dělám chybu ... :/
tiso
Profil
Pozri do nainštalovaných rozšírení v PHP, prípadne len v phpinfo() či máš pridané funkcie pre prácu s DB...
TFSi
Profil
Aha ... nejsou tam.
Toho sem si vážně nevšiml... Ale v php.ini mám extension php_mysql.dll povolené?!
tiso
Profil
Ťažko povedať kde presne je problém...
TFSi
Profil
Postupoval jsem asi takhle:
1) nainstaloval jsem Apache
2) rozbalil jsem PHP a do httpd.conf jsem přidal LoadModule php5_module ..., povolil jsem modul mod_rewrite a parsování *.php dokumentů.
3) do C:/Windows/ jsem zkopíroval php.ini a knihovnu php2apache.dll (nebo tak nějak)
4) vyzkoušel jsem -> fungovalo
5) Nainstaloval jsem MySQL essential
6) v C:/Windows/php.ini jsem povolil extension=php_mysql.dll a do C:/Windows/ jsem zkopíroval knihovnu libmysql.dll
7) Restart Apache
8) Zkouška -> výše popsaný výsledek

Dělal jsem něco blbě?
tiso
Profil
Ani nie, ale ten adresár má byť asi c:\Winnt\system32
TFSi
Profil
Hm ... takže ta knihovna libmysql.dll v C:/Windows/system32/ byla, ale pro jistotu jsem jí ještš jednou přepsal tou, která byla u PHP. Bohužel nic...
... nebyly by nějaké nápady, co ještě bych měl zkontrolovat? Já už vážně nevím :/

EDIT: problém vyřešen! Nevím sice proč, ale PHP prostě nebralo relativní cestu k extensions. Teď tam mám absolutní cestu a v pohodě :)
sebastian111
Profil *
Zdravim,
panove mam problem, ktery se tu resi, ale nic z uvedeneho mi nepomohlo...ani absolutni cesta...ma nekdo nejaky napad...
nightfish
Profil
panove mam problem, ktery se tu resi, ale nic z uvedeneho mi nepomohlo...ani absolutni cesta...ma nekdo nejaky napad...
detekce problémů je zde popsaná
ještě bych doplnil - zapnout zobrazování chyb v php.ini

a ještě je možné, že máš nesprávně zapsanou tu absolutní cestu k rozšířením

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0