Autor Zpráva
Axamith
Profil
Potřeboval bych vytvořit manuál ve formátu PDF. Mám na nysli vč. navigačního menu, které mi postupně otevírá další stránky dokumentu. Nevíte, v čem toto udělat ??? Děkuji za rady.
Timy
Profil
Jak další stránky dokumentu? PDF je jeden soubor, takže v něm můžeš pouze listovat, což není problém udělat snad v čemkoliv, co zvládá generovat PDF.
Axamith
Profil
Jo, asi jsem se špatně vyjádřil. Jde mi o vytvoření dlohého PDF dokumentu, který bude mít např. 50 stránek a na jednotlivé stránky se dostanu buď listováním nebo pomocí menu, které bývá většinou v levé části jako samostatný sloupec ( obdobně jako dvousloupcový layout ) a mohu si navíc přez odkazy otevírat další PDF dokumenty. Potřebuji udělat manuál ke stroji a jeví se mi to jako nejideálnější varianta.
Timy
Profil
Něco takového jsem snad ještě neviděl, takže bych nepředpokládal, že je to ideální varianta. Obyčejně je na začátku obsah dokumentu, na konci případně rejstřík a uvnitř dokumentu se odkazuje pomocí nějakých referencí (podobně jako kotvy v HTML). Odkazovat jiné PDF teoreticky není problém, prostě do textu vložíš hypertextový odkaz a nasměruješ ho na to PDF.

PDF není HTML stránka, jestli to chceš nutně pojmout jako dvousloupcový layout, udělej to prostě v HTML. Ale samozřejmě by to nějakým způsobem šlo nasimulovat. Například ten obsah můžeš vložit vedle každého nadpisu dané úrovně, takže když se odkážeš na jinou kapitolu, to menu tam zase bude.

Všechno z toho by mělo jít v TeXu a pravděpodobně to půjde i v OpenOffice a když si stáhneš plugin pro export dokumentu do PDF, mělo by to jít i ve Wordu.
jjj
Profil *
nebylo myšleno jako záložky to se mi třeba zobrazuje vlevo v adobe readeru 8. Jako asi něco když máš dlouhy članek ktery se zklada třeba z uvodu,navodu,tutorialu,zavěr tak si udělaš založky a vlevo jen pak klikneš na tutorialy a jsi tam kde jsou tutorialy atd:... Něco takového jsem měl v pdf manualu pro gimp ktery měl 300 stranek ale ten byl trochu více rozčleněn.

Jestli jo tak něco podobného by mě taky zajímalo jak to udělat v openoffice.
Timy
Profil
jjj
Jestli to bylo myšleno takhle, stačí používat nadpisy.
jjj
Profil *
aha díky to by mě nikdy nenapadlo že stačí jenom toto. Ja vždycky nadpisi dělal ručně jako že když to měl byt nadpis tak jsem ho označil dal mu určitou velikost a tučné a je z toho nadpis ale tohle .......
Joker
Profil
Ja vždycky nadpisy dělal ručně jako že když to měl byt nadpis tak jsem ho označil dal mu určitou velikost a tučné a je z toho nadpis
To je přesně ukázka, jak se to nemá dělat :-)

Jinak jak říká Timy, když se třeba v OpenOffice udělají nadpisy a potom exportuje do PDF, je vidět obsah dokumentu na kartě "Záložky".
Axamith
Profil
Přez OpenOffice jsem to nezkoušel. Doposud jsem používal komerční Office. Budu to muset vyzkoušet. Joko HTML to nechci psát, bude se to šířit na CD jako doplněk stroje, takže potřebuji, aby to jelo bez jakýchkoliv zádrhelů, což je schopen zajistit formát PDF. Nezajímá mě potom, co má uživatel za prohlížeč, jestli má povolené css atd. Tady je ukázka takového dokumentu Ten levý sloupec funguje jako menu a kliknutím na dané heslo ( nadpis ) mi odroluje na požadovanou stránku v dokumentu.
jjj
Profil *
no to je asi ono ale možná to pujde i přes ten komerční office ale nevím jestli on umožňuje export do pdf asi ne ale třeba se i to dá nějak vyřešit
Timy
Profil
Axamith
Ale ten levý sloupec není součástí PDF – Adobe Reader jen prohlídne dokument, vyhledá nadpisy a udělá z toho to levé menu. Takže stačí, když budeš nadpisy poctivě vyznačovat jako skutečné nadpisy a Adobe Reader už z toho to menu udělá sám ;-).

jjj
OpenOffice má export od začátku a do nového Wordu 2007 stačí stáhnout plugin. Starší Wordy to AFAIK nepodporují vůbec.
Axamith
Profil
Tak to je přesně to, co potřebuji. Vzhledem k tomu, že Word používám použe jako dopisní papír ( Excel je naopak mojí silnou stránkou ) se zeptám úplně jako lama. Jak se správně dělají nadpisy ??? (jejda, já se tak stydím . . . )
Timy
Profil
Axamith
Word tu nemám, ale co si pamatuju, vlevo nahoře ja jakási kolonka „styl“ nebo tak něco. Klasicky je tam „normální“, ale když to rolovátko rozbalíš, budeš tam mít další varianty a je tam i nadpis. Samozřejmě to podporuje i víceúrovňové nadpisy.

Taky se dá snadno vytořit obsah.
ivzez
Profil
Starší Wordy to AFAIK nepodporují vůbec.
Ve starší verzi Wordu (97) mi fungoval plugin, tuším Cib (ale bylo ji více).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0