Autor Zpráva
David_
Profil *
Zdravím,
běžně velké dynamické webové aplikace se dají navrhovat jednoduše s tužkou a kusem papíru, ale co používáte pro návrh velkých aplikací? Právě chystám spustit vývoj nové aplikace postavené na Zend Frameworku s přidáním ajaxu. Bohužel papír a tužka vážně nestačí a chci se chytit nějjakého sw, který by mi pomohl nakreslit různé vazby tříd atd., co byste dporučili? Nepotřebuji na organizaci projektu, takovou aplikaci již používám, ale na návrh vazeb mezi souástmi aplikace jsem dosud nenarazil. Díky všem. David
ninja
Profil
Treba MS Visio. Ale nemyslim ze by nestaci papir. Pripadne je dobra tabule, pokud casto upravujes.
Mastodont
Profil
Při návrhu databáze používám soft, ale jinak papír pořád stačí. Hlavně rychlost úprav je nedostižná :)
David_
Profil *
jj, MS Visio, taky o něm uvažuju.
Tabule vůbec ne - je to malé (pokud by byla pod 2x2 metry, která by se nám tu nevlezla) a papíry s tim je jeden velký problém - postupný chaos - na pár papírů se diagramy nevlezou a když uz jich je takových 40 tak se to pomalu začína míchat, že už se ani pořádně nedá poznat co k čemu patří... (nehledě na přpedávání dalším lidem)
Jinak jak jsem pátral tak mě zaujalo www.visual-paradigm.com vypadá to, že by se to mohlo dát i rychle upravovat :-)
Joker
Profil
David_
Zrovna se nějak tak dostávám do Eclipse (pár problémů jsem řešil i tady) a tam je myslím taky balíček pro různé diagramy apod. Bohužel k němu jsem se ještě nedostal, zatím jsem vůbec rád, že se mi povedlo rozchodit balíček pro programování v PHP a Aptanu :-)

Jinak ale např. náš přednášející na objektové programování na vejšce nám vyprávěl, že prý jednou měli návrh informačního systému pro jednu opravdu velkou firmu jako zeď polepenou papíry s diagramy :-) Takže jde to i takhle :-)

Jo a ještě na vejšce jsme při programování ve Smalltalku používali takový docela chytrý nástroj, bohužel jsem už zapomněl, jak se jmenoval. Ale stejně asi byl jen pro Smalltalk.
David_
Profil *
jj, eclipse mám taky, bohužel ty diagramy jsem tam nějak zatím nerozchodil. jo, jsou různé možnosti, i nový koberec se dá udělat :-)
kdysi jsem používal jeden nástroj určený především pro javu, bohužel si taky nemůžu vzpomenout jak se jmenoval...
Joker
Profil
David_
bohužel ty diagramy jsem tam nějak zatím nerozchodil
Taky zjišťuju, že občas rozchodit Eclipse s pár dalšími balíčky a nastavením podle svých představ vyžaduje dávku trpělivosti :-)
David_
Profil *
asi OT, ale neodpoustím si - nepochází Eclipse z Linuxu? ;-)

(neprobodněte mě hned - linux mám taky a mám ho rád :-) )
Joker
Profil
David_
OT: Eclipse je v Javě, takže je už "z principu" multiplatformní. Mimochodem, zrovna já jedu na Ubuntu :) Možná i z toho pramenily některé potíže :) Ale nezkoušel jsem porovnávat instalaci s Win, takže třeba jsem zas něčeho byl ušetřen :)
David_
Profil *
jj, :-)

V čem navrhujete databáze? optimálně MySQL

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0