Autor Zpráva
PavelSn
Profil
Zdravím.Ve FP2000 dělám moje první stránky a použil jsem Include, vytvořil jsem si hlavičku, pravou a levou stranu (chtěl jsem aby při prohlížení webu zůstávali a měnil se jen obsah na středu stránky, zatím mi fungují tak, že se mi každá stranka otevíra zvlášť). Pak jsem si vytvořil soubor, třeba kontakty.htm, akce.htm atd., ty jsem si upravil a do nich jsem přez Include Page vložil hlavičku a pravou a levou lištu. Když jsem měnil obsach v těchto lištách tak se mi automaticky měnily na ostatních stránkách, kde jsem Include použil. Tak mi to fungovalo i v prohlížečích na svém počítači, když jsem kontroloval funkčnost. Když jsem však soubory nahrál na web, webzdarma, tak jsem zjistil, že když pak změním obsah levého nebo praváho sloupce a nahraji je znova na web tak se mi na stránkách nezmění. Nahrávám soubory ručně přez ftp. Je to tím že WZ nepodporuje FP? Nebo neporadíte mi jestli třeba nepoužít nějaký javaskript a jak? Frames nechci používat. Moc děkuji za odpověd.
Matty
Profil
PavelSn
Je to tím že WZ nepodporuje FP?
Ne, tím to není, protože to je blbost.
nějaký javaskript
javascript
třeba kontakty.htm, akce.htm atd.
Jediné, co mě napadlo, je změnit koncovku na *.php.
Bubák
Profil
Je to tím že WZ nepodporuje FP?
Dá se to tak říct, na serveru nejsou FP extensions.

Na webzdarma.cz je PHP, to zase neumí FP. Include ve FP funguje jinak, než include v PHP.
Takže pokud budeš pracovat ve FP, budeš muset Includovat doma a na server posílat kompletní stránky. Že to tak jde, dokazují stránky "Jak psát web", Yuhů to takto (nebo podobně) dělá.

Mohl bys ze stránek ve FP dělat php stránky pomocí nějakého editoru, ale to mi připará jako škrábání levou nohou za pravým uchem.

Koukni na:
http://www.jakpsatweb.cz/include.html#editorem
http://www.jakpsatweb.cz/frontpage/ z toho hlavně:
http://www.jakpsatweb.cz/frontpage/fp-2000-components.html
http://www.jakpsatweb.cz/frontpage/fp-2000-publikovani.html
PavelSn
Profil
Ahoj dík za odpovědi. Ještě jsem zjistil , že webzdarma nepodporuje program FrontPage a pravděpodobně prý ani nikdy nebude. Posílat na server pokaždé kompletní stránky se mi právě moc nechce, poněvadž je neustále aktualizuji. Zbývá mi tedy bud začít kompletně stránky editovat v nějakém editoru a nebo pokračovat tak jak doteďka. Ještě to nějak zvážím. Co by jste udělili Vy? Nevíte na kterém jiném serveru by to chodilo a nebo jaký editor by jste doporučili? Kdyžtak se mrkněte na http://www.topolaci.unas.cz a řekněte mi svůj názor. Díky
Bubák
Profil
Možná by bolo vhodnější poohlídnout se po nějakém redakčním systému.
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vtopic&forum=27

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0