Autor Zpráva
Bobor
Profil
No a je tu čas keď musím zas prenášať súbory. Neviete poradiť nejakého shareware alebo freeware FTP klienta. Nepotrebujem špeciálne funkcie, ale jednoduchosť. Ak ste ma pochopil, prosím pomôžte. Dík!
Charlie
Profil
Já používám Smart FTP a jsem maximálně spokojený. Je to shareware, serial key najdeš na smazáno moderátorem
Charlie
Profil
btw klient stáhneš na smartftp.com
Kráťa
Profil
Já používám free verzi českého IW FTPort Client a je bezva ( http://www.slunecnice.cz/product/IW-FTPort-Client/ )
DoubleThink
Profil *
Nejjednodušší FTP klient je IMHO ten, co je součástí Windows (Místa v síti).
Chová se totiž jako normální složka.
Charlie
Profil
DoubleThink, souhlasim. Mě se ale windows nějak po....... a Místa v síti vůbec nefungují =)
Kráťa
Profil
Ve Windows ho také občas používám, jelikož se soubory dělám nejvíce v Průzkumníkovi. Stačí mít to připojení přidané v oblíbených, jednou kliknout a člověk je tam. :-)
Yuhů
Profil
Já jsem si docela oblíbil Total Commander. Zrovna dneska jsem na něj chtěl psát helpku, ale už to asi nestihnu. Je to takové příjemné shareware, že akorát na začátku stačí odkliknout správné číslíčko.

Co se týká Míst v síti, tak to je takové divné. Hlavní problémy nastávají tehdy, když má někdo mírně horší připojení. Pak Total Commander aspoň něco zařve, ale složka Windows se chová jako zmrzlá fretka.

Pak taky doporučuju naučit se FTP ťukat přímo z konzole, je to fajn legrace, když všechno ostatní selže.
Šlaha
Profil
A dají se, Yuhů, v Total Commanderu měnit vlastosti složky? Takové to 777, 775 a tak. Já jsem to tam nenašel, musel jsem to dělat ve SmartFTP.
A jak se dělá s konzolí u FTP? Já jsem to zkoušel, ale nepřišel jsem na příkazy.
Šlaha
Profil
Tak jsem na to přišel: Soubory/ Změna atributů...
Yuhů
Profil
> A jak se dělá s konzolí u FTP?

jdeš do konzole.

$ ftp
> ftp
$ help
halogan
Profil
Já jsem dnes zkusil FTP z konzole podruhé a dobrý, jde to následovně:
$ ftp adresa-serveru
# zeptá se na jméno a heslo
ftp> pwd
# zobrazí aktuální pozici
ftp> put soubor kam
# nakopíruje soubor někam
ftp> get soubor
# stáhne soubor
ftp> ls
# ukáže seznam souborů ve složce
ftp> delete soubor
# smaže soubor
ftp> mkdir/rmdir
# vytvoří/smaže adrešář
ftp> chmod
# nastaví práva souboru/složce (u složky nuto přidat -R - rekurzivní)
ftp> disconnect
# odpojení
ftp> ?
# nápověda

Snad sem ukázal nejdůležitější. Na Windows se to možná bude lišit (ls->dir...), ale cygwin není problém. Jinak v xtermu nefachalo doplňování jmen souborů a historie příkazů :/
Leo
Profil
Ftp z prikazoveho radku jsem pouzival v dobach, kdy zadny jiny zpusob nebyl, a hodi se i dnes, kdyz nejste na svem pc, neni tam nainstalovaneho skoro nic a potrebujete ftp. Pravda, pak je vetsinou problem vzpomenout si na heslo :-) Leo
Pachollini
Profil
Total Commander nemá chybu.
Kromě něho používám NetDrive od Novellu, kterým si občas mapuju FTP účet jako disk, neměl jsem s ním nikdy problém.
FantomX1
Profil
Celkom dobre a lahke aj na ovladanie je CuteFTP ale ja jednoznacne uprednostnujem Total Commander ma mnoho funkcii a rozne pouzitie.
Icepoint
Profil
souhlasim, nejlepsi je Total Commander, kdo dela v totalcom. normalne ve win, tak to pro nej bude brnkacka ...
Kajman
Profil *
Pokud používáte svobodný OS, tak fpt v pohodě zvládá Midnight Commander.
tark
Profil *
Total Commander je v pohode, a chmod umi taky :D Do command lajny zadej něco jako

chmod 777 soubor.php
habendorf
Profil
Jj, Total Commander je výbornej, používám ho i normálně pro práci na localu, na průzkumníka jsem si nikdy nezvykl. Holt starýho psa novým kouskům nenaučíš, je to pozůstatek ještě z dřevních dob a dosáckýho Norton Commandera.
Leon
Profil *
Máte někdo key na CuteFTP 7 Home? Pošlete mi ho na majk.tuning@centrum.cz Díky moc
skyver
Profil *
Ja pouzivam FileZillu protoze umi navazat na nedokoncene stahovani a uspesne stahnout pozadovane soubory.
Anonymní
Profil *
Filezilla je fajn aj ja som ju itý čas používal ,ale zistil som zobrazuje nekorektne veľkosti prenesených súborov a to je vážna chyba lebo nevieš či sa skutočne preniesol celý súbor.Zatiaľ používam total commander v demo móde a čakám či výde nejaký slušný FTP freeware soft.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0