Autor Zpráva
T.
Profil *
Zdrávím. Zajímalo by me, jestli k podnikani na živnostenský list (tvorba www, programovani ) potrebuji nejakou specialni verzi OS windows. Samozrejme je jasne, ze vse musi byt legalni. Ale je mi spise o to, zda je nejaka jina verze (jina licence) pro os ms windosws, z ktereho defakto budu mit zisk.
Poradí někdo?
Ice
Windows jako windows, pokud to není něco jako Office jen pro studenty.

http://www.microsoft.com/cze/office/suites/home/studenth.mspx

Nebo pokud to není přímo u Windows napsáno. Nelze použít ke komerčním účelům a to tam určitě nebude.
Davex
Pokud to licence zakazuje, tak ho není možné k podnikání používat, např. při získání v rámci programu MSDN Academic Alliance.
T.
Profil *
a když ho zakoupím přímo s novým ntb? Tak by to asi mělo být v pořádku ne?
Zdeněk Košťál
T.
Pokud ho zakoupíš, pak se není čeho bát.

Musíš si ale dát pozor na licence. (Je jasné, že studentskou licencí Photoshopu, která stojí několik tisíc, nemůžeš dělat komerční věci... na to musíš mít normální licenci, která je "trošku" dražší.) Ale tento problém bych viděl spíše u programů než operačního systému.
T.
Profil *
A když budu dělat grafické věci v Gimpu a mít z toho zisk. Tam je to z hlediska licencí v pořádku?
AlešD
T.
bude
DoubleThink
Profil *
Studentská (nezisková) verze Windows zatím neexistuje, takže si můžeš vybrat libovolnou edici. Jedinou vyjímku jmenoval Davex - to je ale zpravidla verze zdarma nebo za nějaký minimální poplatek.
Urso
a když ho zakoupím přímo s novým ntb? Tak by to asi mělo být v pořádku ne?

Ale je třeba mít jednoznačné doklady k licenci. Poznal jsem obchodníky, kteří prodávali NTB s WINDOWS bez licence, lépeřečeno na 1 licenci prodali hodně NTB s WINDOWS. Pokud se na to přijde až při kontrole (podnikatel nemá právo na soukromí), tak to samozřejmě obchodník popře. A na dodacím listu a faktuře není napsána cena za WINDOWS + MS-OFFICE atd. Tím totiž zákazník hned vidí, že nekupuje NTB za
50 000Kč ale za 32 000 Kč + OS MS-WINDOWS (3000 Kč?) + MS-OFFICE (12 000 Kč?). To jsou naprosto běžné finty obchodníků za hranicí zákona. Ovšem zákazník vůbec netuší, že legálnost není schopen prokázat a prodejce je naprosto v bezpečí, on má přeci v papírech pouze prodej NTB :-)
Joker
Urso
Uff, tohle si někdo dovolí?!
Přece i kdyby na té faktuře nebyla rozepsaná cena za Windows atd, musí tam být napsané, jaký to je notebook, příslušenství, software... včetně sériových čísel a podobně... faktura třeba "notebook, 1ks, 40 000Kč" je dost na nic, to se pak se mnou prodejce může při reklamaci hádat, že to vůbec není ten notebook, co mi prodali.
Janina
A kdybych si koupila takový ntb, ve kterém by byl nainstalován OS, který je nainstalovaný současně ještě na 10 ntb, tak to následně poznám při kontrole legálnosti ve win nebo to není možné poznat.
Takže k ntb, který se bude kupovat si mám vyžádat doklady k licenci windowsů?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0