Autor Zpráva
matthew
Profil
Fireworks, nebo Photoshop?
Který si myslíte, že je pro webdesign lepší?
Railbot
Profil
To nejde říct. Je to vesměs stejné. PS je rozšířenější, má vysokou škálu využití, FW byly dělané primárně pro webovou grafiku. V každém z nich lze pracovat na výbornou.
sonix
Profil
Takhle můj osobní názor je ten, že FW je pouze osekaný PS od funkcí který ve webový grafice nevyužiješ. Ale jinak jak říkal Railbot dá se tvořit v bou na výbornou :) záleží na tvém gustu. Já osobně bych v tom žádný velký rozdíl nehledal..
Lexter
Profil
Určitě FW, photoshop bys nevyužil.
Mastodont
Profil
FW je pouze osekaný PS
Jednak FW vzniknul v jiné firmě,. jednak to byl od počátků bitmapový i vektorový editor, zatímco PS je na bitmapy. Pletu se snad?
Mirek Holec
Profil *
Doporučuji Photoshop. FW vznikl původně v Macromedia a podpora PSD souborů není 100%. Tz. že v praxi pošle grafik PSD a ve FW nemusí korektně fungovat. Photoshop je sice dražší ale stojí za to si připlatit.
quinux
Profil
Mirek Holec
V 98% případech FW pracuje s PSD korektně a je jen otázkou času (řekl bych, že již ve verzi CS4), kdy bude podpora 100%.

matthew
Pokud jsi grafik tak Photoshop, pokud to chceš jen na řezání dodaných návrhů, tak FW - především proto, že je o polovinu levnější. Ty problémy s kompatibilitou jsou imho spíše vyjímečné.
Měsíček
Profil
Je u programu Fireworks také nějáká sleva pro studenty? :)
Timy
Profil
Měsíček
Ne, ale je součástí balíčku Creative Suite 3 Web Premium CZ Win Student.

A samozřejmě to nesmíš využívat na komerční účely.
Akacko
Profil
Sice se tady bavite o FW a PS. Ale pokud začínáš, nebo nemaš zas takovy příjem aby sis mohl dovolit PS ( který stejně využiješ max. z 10%) co třeba zkusit GIMP? Je zdarma a obsahuje podobné funkce jak PS. Bohužel nepodporuje PSD formát (aspoň ne nativně) - umí je otevřít, ale většinou špatně. Je taky multiplatformní.
Lexter
Profil
matthew
Když už bych mohl doporučit nějaký editor, tak třeba Pixel, jinak spíš fireworks.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0