Autor Zpráva
vasekposvar
Máte někdo zkušenost s použitím <!--webbot bot="Include" u-include="sloupecek.htm" tag="BODY" startspan --> <!--webbot bot="Include" endspan --> pro aktualizace www stránek v programu Frontpage 2000? Nedaří se mi automatickou aktualizaci zprovoznit. Postupoval jsem podle návodu autora na www.jakpsatweb.cz, ale tágy nefungují jak mají, asi dělám něco špatně.

Založil jsem cvičně stránku " index.htm " s menu na levé straně. Toto menu jsem měl v úmyslu aktualizovat. Vytvořil jsem následně stránku " sloupecek.htm ", do které jsem vepsal obsah menu. Vložil jsem do stránky " index.htm " výše uvedený tag se " sloupecek.htm ". Ale nyní, když provedu změnu ve " sloupecek.htm ", neprojeví se změna v " index.htm. V " index.htm se mi v části menu zobrazuje pouze toto: [ sloupecek.htm ]

Jak správně postupovat?
Měsíček
Jak správně postupovat? Skočit do vany naložené až po okraj ledem, pak odinstalovat Frontpage, léčit se ze závislosti na něm, pak zapomenou na komentáře typu <!--webbot, které vymyslel Microsoft a které stejně již v nových prohlížečích nefungují ani nebudou fungovat, jestliže chceš stránky dělat dobré a kvalitní a přitom se moc nenadřít s chybama, přestaň být závislý na FP.
Mike8748
vasekposvar
na to aby to fungovalo by si musel stranku nahrat na server kde bude IIS (webovy server od microsoftu) a bude tam nainstalovano Frontpage Extensions
Bubák
zapomenou na komentáře typu <!--webbot, které vymyslel Microsoft a které stejně již v nových prohlížečích nefungují ani nebudou fungovat,
Komentář snad bude fungovat vždycky.

na to aby to fungovalo by si musel stranku nahrat na server kde bude IIS
Nepotřebuješ server, dělá to Frontpage.

www.jakpsatweb.cz/frontpage/fp-2000-components.html
Include Page
...
Podmínky funkčnosti
Na serveru není třeba mít nic.
Je třeba pracovat ve webu.
Vkládané oblasti stránek je nutno upravovat pouze ve FrontPage.
Měsíček
"Komentář snad bude fungovat vždycky. "

Jak se to vezme v první řadě nemusí fungovat tak jak si kodér přeje .. mohu uvést např. "podmíněné komentáře", které se při špatné syntaxi nebudou chovat jako podmíněné komentáře. A doplňky, které se maskují znaky komentáře " <!-- " nemusí také fungovat tak jak kodér očekává (např.: jak již napsal Mike, nemůže to fungovat na serveru kde není nainstalováno Frontpage Extensions ..) takže není "komentář" jako komentář. Doufám, že jsem jasně objasnil co jsem myslel svým prvním příspěvkem v tomto tématu .. samozřejmě, že standartní komentáře budou fungovat vždy.
Bubák
Měsíček
Vlajkové komentáře si nech od cesty, a ještě jednou extra pro tebe sem napíšu jednu z podmínek funkčnosti:
Na serveru není třeba mít nic.
Myslím, že mezi nic a Frontpage Extensions je značný rozdíl.
vasekposvar
Microsoft extensions používám, to vím, ale přesto mi ten skript nefunguje, stránka index.htm prostě nenatáhne aktualizaci ze sloupecek.htm

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: