« 1 2
Autor Zpráva
halogan
Profil
rOMIK: Jde o to, že já se to neučím. Jen prostě píšu a ono to přichází samo, také nemám čas nazbyt, stále jen programuju a při tom se to alespoň učím. (Úhozy jsem dlouho nepočítal, bývalo něco málo pod 300 úhozů/min)
Petra
Profil
halogan Hele a nemoh bys mi prozradit, kde se sebou bereš tu trpělivost? Nebo teda kdes jí bral když ti to ještě nešlo. Já už se snažím naučit psát všema deseti nějakej ten pátek, ale vždycky to zkrachuje tak po pěti minutách na tom, že to prostě potřebuju napsat hned a ne aby mi to trvalo celý den :-)
centi
Profil
Petra
Veru, ten povinný 4 ročný strojopis na strednej škole predsa len na niečo dobrý bol :-)

Inak aby som pri téme zostal. Ja na kódenie používam SciTE editor (na všetko, len CSS niekedy v topstyle, kvoli miešaniu farieb).
halogan
Profil
Petra: Inu, nebylo to snadné, ale prostě jsem si řekl, že to musím udělat, jinak se to nenaučím, protože mě opravdu nebavila dvojí korektura a podobné zdržováky. Jednou jsem si prostě řekl, že napíšu článek o webdesignu, dal sem ruce na klávesnici a psal všema deseti, pomalu, hodně pomalu. Trvalo to dlouho, ale 23kB článek v HTML jsem dopsal a byl jsem zase o krok dále. Psal jsem hodně na ICQ, maily, měl jsem takové "pomalé období", ale povedlo se, píšu... docela rychle, ale je co zlepšovat, hodně co zlepšovat.
Kráťa
Profil
Také se přidám se svou troškou do mlýna, ohledně rychlosti psaní.
Jelikož nejsem školená písařka, trvá mi napsání jedné stránky A4 docela dlouho. Do klávesnice totiž "klofu" jedním prstem jedné ruky a zdůvodňuji si to tak, že není důležité, jak rychle člověk píše, ale co napíše. Čtenář stejné nevidí, jestli byl text napsán jedním prstem, nebo všemi dvaceti.
Možná někdy někdo vymyslí, že k podpisu autora se bude přidávat sdělení, kolika prsty byl text napsán, aby ten text měl snad větši váhu či co, no ale zatím tomu tak není a texty psané jedním prstem jsou podle mě zcela rovnocenné psaným těmi více.
Osobně si myslím, že s tím začnou všelijaké ty reklamní agentury, aby se prodalo více toho, či onoho výrobku a všichni se po nich budou opičit.
Hlavně, že si to umím zdůvodnit, někdy zase sepíšu, jak je to bezva, když se píše deseti, třetí kosmickou. :-)
Šlaha
Profil
Nemyslím kreslení obrázků. Myslím psaní stylů a kódu. Taková ta stránka, co se jmenuje aaa.php, a do které doplňuju později informace (texty).
rOMIK
Profil
Šlaha
Aha, nejak mi to nedoslo, protoze s php jeste nemam moc zkusenosti (pisu v html). A co teda pouzivas na vytvareni takove te omacky :-), tech obrazku apod., proste at to vypada hezkyi bez textu?
rOMIK
Profil
halogan
Tak pred tebou chlapce klobouk dolu... V patnacti mit okolo 300 uhozu bez skoleni, programovat atd... fiii - ha. I kdyz sem jeste nevidel zadne tvoje stranky, nebo nejaky projekt, myslim si ze budou docela solidni... To ja zacal programovat ve tretaku, ale jenom PLC pomoci programu s graf. rozhrannim a www stranky me chytly pred necelym pulrokem... Jenom by me jeste zajimalo v cem vsem dokazes neco vytvorit? (assembler, html, php, pascal, delphi, c++, atd.)
thingwath
Profil
Tak jsem si hrál a povedlo se mi za minutu vyprodukovat text o 260 znacích. Nejde o čisté úhozy, protože v tom byly ještě opravy chyb (nemálo). Použítá metoda je tak zhruba šesti až sedmiprstová :-) Deseti prsty neumím a ani to nemám v plánu, tohle mi stačí.
halogan
Profil
rOMIK: Mno, není to moc obdivuhodné, moc toho neumím, webem se zaobírám jen něco málo přes 2 roky. S těmi projekty taky nic moc, většinou tuny PHP pro mé potěšení :)

Jinak něco málo je:
http://monami.php5.cz/Monami2.phps
http://monami.php5.cz/db.phps
ale oboje je ve vývoji.

Jinak k tomu softu... V C++ napíšu Hello world, cin, puts, cout, printf a končim. Perl je na tom obdobně a v Pythonu jsem kdysy zvládal něco víc :/ Jinak C++ se hodlám časem naučit a Perl jen tak okrajově.

Trochu se tu rozjelo OT, snad se to nezatrhne.
Marty
Profil
Ještě k tomu psaní všemi deseti:

Na základce jsem se za rok "psaní na stroji" nenaučil ani základní rozestavění písmenek na klávesnici.
Potom jsem ale začal programovat v Pascalu a zjistil jsem, že napsat 600 řádkový kód pouze dvěma prsty je dost náročné, takže jsem se snažil alespoň občas napsat něco všemi deseti, no a už to jelo...

Teď už mi to celkem jde, budu mít tak 400 úhozů, možná míň.
minpet
Profil *
Rád by som aj ja prispel
- všetkými desiatimi písať neviem, ale ovládam prstoklad :-)) Počet úderov som si ešte nepočítal, ale medzi vami si pripadám ako slimák :-)
- na tvorbu HTML, CSS, PHP a MySQL používam PSPad (a som vcelku spokojný) a na grafiku starý dobrý Corel 8. Sem-tam napíšem aj dačo v Pascali a C, ale to nestojí za veľa
rOMIK
Profil
halogan
A web nemas? nevim jestli sem to rikal na tehle diskusi, ale php neni zrovna muj obor. Ale mas ten kod hezky prehledny :-)))
halogan
Profil
rOMIK: Jo, dělám i XHTML, CSS a semtam JS, ale web nemám, blog bude (doufejme) v srpnu, vyčkej.
Raptor
Profil
halogan
dík za jEdit ;)

Jinak na linuxu používám
na kód Nedit / Gedit / jEdit ;)
na design Gimp

a pod woknama
na kód MM Dreamweaver / Notepad
na design MM Fireworks
Icepoint
Profil
Photoshop
PSPad
poznamkovy blok
rOMIK
Profil
Icepoint

Na co pozn. blok, kdyz mas PSPad?
Leo
Profil
"Na co pozn. blok, kdyz mas PSPad?"

Prece na poznamky :-) Leo
printf
Profil
Callisto
DeD

podporuji české programátory :-))
Lamka
Profil *
Já se tedy nemůžu pišnit psaním všemi deseti, ale jen 8 prsty....
Ale co se týče úhozů, ztak by jsem tě se svými cca. 160 úhozy dostal :-D
Takže to asi nebude jen o tom kolika prsty se píše...
anicka
Profil
Tvorbou webu se zabývám od roku 2001 (non-commercional).

V roce 2001 jsem začala s WYSIWYG programem společnosti Microsoft "FrontPage Express" ("osekaná" verze "FrontPage"). Musím říci, že jako začátečníkovi ovládajícímu "Microsoft Word", to zcela vyhovovalo a zmíněný program bezezbytku splnil mé očekávání, pokud jde o rychlou tvorbu webu ve WYSIWYG editoru. Pro začátečníka ideální, nemusí se vůbec učit HTML (natož tak koukat do HTML kódu) a stránky docela rychle a celkem dobře vytvoří (řečeno z pohledu začátečníka a laika).

Poté (asi v roce 2003) jsem přešla na Microsoft "FrontPage 2000", který obsahuje daleko více nástrojů na tvorbu webu a jako WYSIWYG editor mi též plně vyhovoval. Nebylo co řešit :-), stránky jsem uměla v programu vytvořit, viděla jsem výsledek svého snažení a to mi opravdu stačilo. Maximálně jsem sporadicky něco upravila v HTML (kódu) stránky, protože jsem se o HTML ze zvědavosti zajímala. To však bylo maximum mých technických schopností.

Naposledy testovanou verzi WYSIWYG editoru od Microsoftu zastupuje "FrontPage 2002", který dokonce podporuje CSS (kaskádové styly) a obsahuje mnoho dalších vylepšení oproti starším verzím tohoto editoru. Musím dodat, že v době testování FP2000 a FP2002 jsem se už poohlížela po tom, co to je HTML, jak se tvoří atd., nicméně i když to byl zájem spíše "pro informaci" než kvůli touze umět v HTML programovat. Kromě toho mě zajímaly také CSS, ale vůbec jsem nevěděla, jak na to. V programu "FrontPage 2002" však je obsažena podpora CSS1 i CSS2, včetně možnosti použít prázdnou šablonu CSS, což jsem samozřejmě přivítala. Problém byl, že jsem netušila jak s CSS začít.

Ovšem je potřeba otevřeně říci, že právě toto byl bod zlomu.

Při surfování na webu jsem na svém oblíbeném webu o software (freeware, shareware) "stahuj.cz" objevila program "PSPad 4.5.1", zástupce NON WYSIWYG editorů (X)HTML. Říkala jsem si: Co to tak otestovat, co to umí? Pokud mi to nebude vyhovovat, tak dám uninstall a hotovo. Výsledek byl však ohromující. Šablony s klávesovými zkratkami: HTML, CSS (a mnoho dalších programovacích jazyků), možnost zvolit si pro každý jazyk zvýrazňovač syntaxe i atributů, možnost zvolit pozadí zvýrazňovače, kontrola HTML kódu, preview v prohlížeči (jádro asi "Internet Explorer"), hledání v souborech či v projektu atd. a samozřejmě česká nápověda k programu. Výborné je i to, že program je česky a není nutné umět pro jeho ovládání angličtinu. A tím jsem s editorem "FP" od Microsoftu definitivně skončila.

Musela jsem - ač nerada - souhlasit s tím, že "FrontPage 2002" (podobně jako ostatní WYSIWYG editory) produkují nekvalitní (X)HTML kód. Stačí dát webovou stránku, vytvořenou ve WISYWIG editoru (např. Microsoft "FrontPage") do nějakého validátoru, třeba "W3C Markup Validation Service" a uvidíte hned výsledek validace (chyby a varování). Odhaduji, že chyb bude poměrně hodně a že dokument neprojde validací.

Uznávám, že je sice trochu náročnější vyznat se v "čistém" (X)HTML kódu než ve vizuálním okně příkladně "FrontPage 2002", avšak myslím si, že jde jen o zvyk :-). Navíc klávesové zkratky k šablonám (X)HTML práci vynaloženou při psaní kódu velmi usnadní a urychlí. Dále mám za prokázané a souhlasím s tvrzením, že je skutečně těžší učit se (X)HTML kód, zvláště pro začátečníky a úplně nejhorší je to pro antitechnické typy. Zdá se, že pro začátečníky je nejlepší WYSIWYG editor kódu. Jestli je však někdo přímo technický typ a začátečník, tak určitě doporučuji rovnou začít autoring (tvorbu či generování webu) v NON WYSIWYG editoru, tedy například zmíněný "PSPad", jenž je freeware. Generuje kvalitní kód, který lze zkontrolovat (off-line) a případně ještě on-line validovat.

Používání editoru "PSPad" mohu jen doporučit a rozhodně se nehodlám vracet k editoru "FrontPage 2002". Byl by to krok zpět s minimálním přínosem (jen kvůli tomu, abych se lépe vizuálně orientovala v okně editoru).
OndrejCZE
Profil *

http://www.macromedia.com/software/fireworks/
a
http://www.macromedia.com/software/dreamweaver/[/i]

Urcite platis, ze? A danove kontrole reknes co? Ondra
OndrejCZE
Profil *
rOMIK
No tak to asi technicke vzdelani asi jeste nemas a nejspis te ta technika zrovna moc nebere, jinak by si travil vice casu technikou a ne samoucenim se psat vsemi deseti... Myslim tim, ze pokud je nekdo zainteresovan v technice (ve ktere se dneska bez PC neobejdes), nauci se psat dostatecne rychle i dvema prsty (ja mam neco mezi 120 a 140 uhozy) a nema cas se ucit (kdyz uz je u pocitace) psat vsemi deseti.
Kazdopadne tvou snahu nezatracuju. Je chvalyhodne, ze se ucis neco navic. Kazdopadne v tom pokracuj.


Ty jsi mi ale nejaky odbornik :o), ja delam od prichodu ze skoly do vecera (a pak jdu ven). Dam denne cca 10000 uhozu a furt nadavam jak je to malo ze kdybych psal vsema 10 tak usporim mnoho casu.
Na uceni vsech 10 ted nemam cas (ano, pravda to), ale snad az dopisu tech x (3) projektu co mam rozjetych (cca mesic to jeste bude), tak se na to snad vrhnu a budu konecne psat rychle. Ondra
rOMIK - zapomenute heslo
Profil *

rOMIK
No tak to asi technicke vzdelani asi jeste nemas a nejspis te ta technika zrovna moc nebere, jinak by si travil vice casu technikou a ne samoucenim se psat vsemi deseti... Myslim tim, ze pokud je nekdo zainteresovan v technice (ve ktere se dneska bez PC neobejdes), nauci se psat dostatecne rychle i dvema prsty (ja mam neco mezi 120 a 140 uhozy) a nema cas se ucit (kdyz uz je u pocitace) psat vsemi deseti.
Kazdopadne tvou snahu nezatracuju. Je chvalyhodne, ze se ucis neco navic. Kazdopadne v tom pokracuj.

Ty jsi mi ale nejaky odbornik :o), ja delam od prichodu ze skoly do vecera (a pak jdu ven). Dam denne cca 10000 uhozu a furt nadavam jak je to malo ze kdybych psal vsema 10 tak usporim mnoho casu.
Na uceni vsech 10 ted nemam cas (ano, pravda to), ale snad az dopisu tech x (3) projektu co mam rozjetych (cca mesic to jeste bude), tak se na to snad vrhnu a budu konecne psat rychle. Ondra


No tak sem se tu po roce zase ukazal. Uz nevytvarim zadne stranky, protoze na to nemam cas (pracuju). Jsem celkem spokojeny, penize jsou, auto jedno uz bylo a druhe je na ceste, zakladam si sporeni na bydleni, kazdy vikend jezdim parit do ruznych klubu. Ale proc se mi kur*a dneska objevilo v mailu, ze nejaky nedomyslivy M.CH. (pro mene chapave to znamena: Mene CHapavy) cituje a napada me se docela dotklo a vlastne me to i pobavilo.
Ondro Nevim co delas cele odpoledne s 10000 uhozy. to zmaknu i dvemi prsty za 1,5 hodiny. A k tomu Tvemu prispevku vyse: Nikdy za zadny SW neplatim at jde o cokoli. Musis byt sikovny a taky platit nebudes.

Tak, ulevil jsem si a ted vypinam upozornovani pres maily. Nashledanou.

P.S.: Az zase nekdy zacnu pachtit nejake html atp. tak se zase ozvu...
honzicek
Profil *
ahoj poradite mi jak si udelat svoje vlastni webove stranky
Bubák
Profil
Neporadíme, ale rady už jsou hotové: www.jakpsatweb.cz/navigace/zakladni-kurz.html
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0