Autor Zpráva
Tin
Profil
Mám vymyšlený vlastní druh písma, ale narazil jsem na problém při převádění do počítače. Písmenka jsem si nakreslil v CoreluDraw, potud v pořádku. Ale potřebuji nějaký program (free), Který mi umožní z toho vytvořit použitelný .ttf soubor.
Mám demo FontCreator -- super program --, ale nemohu z něj vyždímat českou diakritiku.

Neznáte někdo nějaký free program, kde z vektorových obrázků udělám písmo?
Bubák
Profil
V CorelDraw je export do formátu *.ttf
Miloš
Profil
Free program neznám.
Přehled programů viz http://www.typo.cz/texty/editory.html, možná tam něco najdeš (pozorně jsem to nepročítal).
Miloš
Profil
Bubák
Jako nouzovka dobré, ale pochybuju, že v CD půjde definovat alespoň kerningové páry.
Tin
Profil
V CorelDraw je export do formátu *.ttf Hmm, to jsem také zjistil. Nevíš náhodou, jak to funguje?
george
Profil
Bubák
Miloš
Tin
Existuje Microsoft Weft, ale použití vlastních fontů je naprostá šílenost. Celkový čas načítání a veškerá práce kolem je zbytečně ohromná bez chtěného účinku a vyhledávače pak vidí otazníky, či အဲဒီအတြက္.

Definujte třeba přednostně nějaké moderní fonty a pak nějaký základní. Většina uživatelů má v dnešní době moderní systémy a proto uvidí buďto novým fontem, nebo starým na starším systému.
koudi
Profil
george
Jednak vyhledávače vidí pořád ten stejný text, ať už je v libovolném fontu a druhak nikdo nepsal, že to chce použít na web...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0