Autor Zpráva
Krnáč
Profil *
Ahoj nemohl by mi někdo poradit jaký software pro psaní písma, to v open office mi bohužel nastačí? Ale potřeboval bych free pro komerční užití..
Matty
Profil
Krnáč
Zkus FontForge.
Krnáč
Profil *
Prdon ale nevím jak FontForge stahnout, postačí mi URL a jak ten prg. funguje? Stahnu si různé fonty a ty aplikuji do něho, nebo v sobě má nějaké fonty a s těmi se jen pracuje?
Matty
Profil
Krnáč
V popisu instalace pro Windows se píše, že si nejdřív musíš stáhnout CygWin, který to dokáže spustit.
Ono se jedná původně o program pro Linux, takže proto tyhle komplikace.
Krnáč
Profil *
Jsem s toho jelen, já to tam nevidím ani jeden setup, jednodužší program není? Chci vytvořit logo do stránek ale ve wordu je to klasika
Lexter
Profil
Krnáč
Použij třeba InkScape, editor fontů není uditor určený ke tvorbě log.
Krnáč
Profil *
No jde mi chlapy o to, že si vytvořím obrázek a do něho napíšu v nějakém editoru text, pro toto ten soft potřebuji
Krnáč
Profil *
ten obrázek samozřejmě načtu do toho prográmku
Matty
Profil
Krnáč
Pochybuji, že nějaký editor fontů dokáže upravovat obrázky. Na tohle bohatě stačí výše zmiňovaný Inkscape.
Krnáč
Profil *
Ne to jsem Matty nemyslel, vyrobím si obrázek s různým pozadím a ten potom chci vložit do nějakého editoru a tak do něho přidat ten text
vertigo4
Profil
Krnáč
vytvořím obrázek a do něho napíšu v nějakém editoru text
tak to IMHO splňuje 99 % grafických editorů...
Krnáč
Profil *
Zkouším to v Inkscape a nejsou tam žádný 2D možnosti, kdysi jsem to dělal ve Xaře ale ta není free, takže mam smolíka.
Lexter
Profil
Krnáč
Dělá ti zásadní problém pochopit rozdíl mezi 2D a 3D.
Krnáč
Profil *
Právě na to koukám, nainstal jsem si demo xary a xara umí jen 3D, já potřebuji 2D
Krnáč
Profil *
Takový ten základ umí word ale ten zase já nemám, jak jsem psal používám Open Office
vertigo4
Profil
Krnáč
Zkouším to v Inkscape a nejsou tam žádný 2D možnosti
Ne? Co mají být t 2D možnost, smím-li se zeptat?

Takový ten základ umí word ale ten zase já nemám, jak jsem psal používám Open Office
Vůbec nechápu souvislost.

Zkus se vmáčknout srozumitelně, myslím, že nejsem jediný, kdo nechápe, co chceš...
Krnáč
Profil *
Ok, mrkni Vertigo např. na tuto stránku: http://www.freeport.cz/ chtěl bych třeba vytvořit takovýto nápis, jenže Open Ofiice mi neudělá takto mázlé okraje (jakoby 2D) - je tam přechod
Matty
Profil
Krnáč
A tohle Inkscape hravě dokáže. Chceš-li něco rozmazat, tak použij Blur.
takto mázlé okraje (jakoby 2D)
Najdi si, co znamená 2D, protože to na mázlých okrajích vůbec nezávisí.
Krnáč
Profil *
díky všem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0