Autor Zpráva
Marek Z.
Profil *
Ahoj, marně se snažím v Textpatternu rozchodit komenáře. Už jsem vyzkoušel všechno možný i nemožný a prostě odeslaný komentář se nevloží. Všechno jsem ponechal v základním nastavení a je to k vidění pod:

http://www.didgeridoo-shop.cz/textpattern/textpattern/

jméno a heslo je "admin".

Obsah se zobrazuje na:

http://www.didgeridoo-shop.cz/textpattern/

Zkoušel jsem jak novou verzi 1.0rc3, tak i starou 1.0rc1 a ani ťuk. Připadá mi to, jako že snad server nepodporuje nějakou funkci pro to vkládání komentářů. Zkoušel jsem to na dvou serverech a se stejným výsledkem. Zkoušel jsem to i všechno několikrát smazat a nainstalovat znovu, ale nic. Netušíte někdo, kde byl mohl být zakopaný pes? Je mi divný, že třeba na Českém hostingu to lecko úspěšně provozuje, tak si už vážně nevím rady.

marek
thingwath
Profil
Projdi logy PHP, třeba tam něco bude.
mat
Profil
zkusil bych to nejsnazší - jestli se komentáře zapisují v textpatternu do souboru (což nevím), možná by stálo za to podívat se. jestli máš správně nastavená práva k zápisu do souboru - tj. nějaké to chmod 777 atd...
Marek Z.
Profil *
mat: No oni se tam zapisují, jsou normálně pod záložkou "Komentáře" k vidění - http://www.didgeridoo-shop.cz/textpattern/textpattern/index.php?event= discuss. Nejsem ale nijak schopen je vypisovat a to jsem s editací forem už nadělal psí kusy. Snad uvažuju logicky, když vezmu kód formy pro zobrazení komentáře a vložím ho do formy "default", na kterou je vše defaultně nastaveno.

thingwath: To je co - logy PHP? Kde to najdu, když to neběží na mém PC?
thingwath
Profil
V TXP by mělo všechno jít do databáze.

Eh, zapnout někde rozšířené logování... Já teď přesně nevím, na mém hostingu mám logy pro sebe přístupné, takže to řešit nemusím. Jde normálně o log apache.
Ivorius
Profil
Návod na textpattern

Jestli ti to nevadí, tak jsem to už vyřešil. Měl si zapnuté moderování poznámek.

Jestli máš zájem, tak na výše zmíněném weblogu vychází seriál o textpattern.

Tímto bych Vás všechny rád poprosil, abyste na mě přidaly odkaz. Děkuji
Ivorius
Profil
Nezapomeň si změnit heslo, aby se ti v tom někdo nehrabal
Marek Z.
Profil *
Ivorius: Díky moc, si Bůh!!! :)

A co to moderování jako vůbec je? Já tam v zoufalství mačkal všechno možný, to jo :)
Ta tvoje URL ivorius.com/weblog mi nefunguje. Hází mi to http://403.forpsi.com/ . Já už se tam chtěl mrknout víckrát, ale vžycky mě to hodí na tu 403 chybu.
Ivorius
Profil
Bůh nejsem. Ten je jen jeden :)

Moderování poznámek je, že veškeré poznámky musejí být prvně schváleny administrátorem, aby se zobrazovaly.Tak opravdu nevím. Jsem na free hostingu pejskařů, takže to bude nejspíše tím, že mají neustále výpadky. Asi budu muset přesedlat. Nevíte o něčem.
Ivorius
Profil
Marek Z. zkus prosímtě ještě jednou zajít na ten můj blog a kdyby se objevila 403 tak mi dej vědět na ivorius(zavinac)seznam(tecka)cz

Díky. Nevím co s tím je.

Co vůbec znamená ta 403?
thingwath
Profil
Chyba 403 znamená prostě to, že webový server usoudil, že váš prohlížeč nemá práva si stránku prohlédnout, takže mu ji nepošle, ale dostane pouze 403. Dělá mi to každopádně furt.
Leo
Profil
Kod 403 posila server pokud odmitne pozadavek prohlizece s tim, ze muze / ale nemusi / specifikovat proc ho odmitl, Leo
Marek Z.
Profil *
Ivorius: Mně to dělá taky pořád, ne jenom dneska, ale už jsem se na ten tvůj web v rámci informací o Textpatternu chtěl podívat už dřív, ale vždycky mi to hodilo a hází tuhle chybu. Nikdy jsem se na tu adresu nedostal, jsem myslel, že už neplatí, kdybys ji tu znovu nezmiňoval. Tobě to jako funguje? Já bych tam odtud tedy okamžitě odešel nebo jim to hodil na hlavu, ať si to opraví.
mat
Profil
stačí málo - přepsat http://ivorius.com/weblog na http://www.ivorius.com/weblog
Ivorius
Profil
Tím by to nemělo být. Mě se ty stránky normálně zobrazují (i bez www) a to nejen doma, ale i na univerzitě. Možná to bude něco s mysql databází, zkusím se zeptat na jejich fóru.

Každopádně pokud má mat pravdu, zkoušejte to s www, pokud se vám to podaří, zanechte vzkaz.


Díky
Acci
Profil
Mně nefunguje ani http://ivorius.com/weblog ani http://www.ivorius.com/weblog
Ale funguje http://ivorius.com/weblog/ a http://www.ivorius.com/weblog/
Ivorius
Profil
Tak teď už jsem opravdu zmatený. Je možné, že je to opravdu tím lomítkem? Proč mě to ale tedy funguje i bez lomítka na konci?

A proč se mě nikdy nezobrazí hláška 403? A přitom skoro všem ostatním ano?
Leo
Profil
Na lomitku na konci zalezet muze. Rada serveru pokud od prohlizece dostanou pozadavek na neco typu

http://ivorius.com/weblog

tak posle prohlizeci jen HTTP hlavicku presmerovani (kod 301) na

http://ivorius.com/weblog/

Me presne tohle vas server posila a Firefox s tim nema problem. Mohla by to prznit nejaka proxy po ceste, snad, Leo
Leo
Profil
Zkuste si do Firefoxu nainstalovat rozsireni Live HTTP Headers (viz. Google) a kouknout se, jak vypadaji HTTP hlavicky, Leo
Marek Z.
Profil *
No mně už to funguje, už nejsem schopen nijak zobrazit tu chybovou hlášku, tak se s tím něco už asi dělalo, nebo? Ale pěkně se nám to zvrhlo od tématu :)
Leo
Profil
V tom pripade tipuju, ze se objevovala ve chvili, kdy v tom adresari nebyl index.php, Leo
Ivorius
Profil
Ihned jak jsem zprovoznil textpattern, tak tam index byl a nic jsem s nim nedelal.
Ivorius
Profil
Tak jsem se "prozatím" odpovědi nedočkal, ale chyba je nejspíše na straně pejskařů. Prohlédl jsem si jejich diskuzi a jak se zdá, tak obdobné problémy má řada jiných uživatelů.
Leo
Profil
Tezko se dockate odpovedi, pokud ta chyba neni reprodukovatelna - podle vseho ale vina neni u vas jako tvurce stranek, ani v nastaveni prohlizecu, ale na serveru nebo nekde na ceste. Zkuste prohledat forum o PHP na www.builder.cz, jestli to nekdo na tomhle webhostingu uz neresil, Leo
Ivorius
Profil
Chyba je opravdu nejspíše v lomítku. Tedy ještě jednou odkaz na návod na textpattern v češtině
Ivorius
Profil
Protože někteří chodí na mé stránky právě přes tento thread, chci jen upozornit, že stránky o textpatternu byly přesunuty na http://ivorius.com/textpattern-cesky/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0