Autor Zpráva
Tomasds
Profil
Není to přímo na tvorbu webu, ale s internetem to souvisí.

Po ne moc dobré zkušenosti s RSS čtečkou integrovanou v opeře jsem hledal náhradu. Zkusil jsem pár čteček, až jsem narazil na toto:


http://www.feedreader.com/?fromfr

Je to přítulné, nastavitelné, umí to česky, je to zadarmo, umí to číst i RSS z jpw.. je to suverénně nejlepší čtečka z těch asi pěti, co jsem zkusil.
Bill
Profil
zkoušel si Google Reader? a plugin do iGoogle?
Tomasds
Profil
Bill
Doteď ne. Když ses zeptal, zkusil jsem a nezaujalo.
ah01
Profil
Tomasds
Už několik let používám Google Reader a Google Reader Notifier Firefox Extension a jsem naprosto spokojený. Předtím jsem používal FeedDemon což byla v té době IMHO nejlepší offline čtečka a myslím, že je stále. Takže pokud ti G. Reader nevyhovuje (neco ti tam chybí, nebo proč?) můžeš zkusit taky FeedDemon.
Miloš
Profil
Tomasds
Dosud používám integrovanou čtečku v Opeře (nemám pocit, že by byla Opera proto pomalejší), ale přece jen jsem dlouho toužil po něčem komfortnějším.
Asi před rokem jsem vyzkoušel nějakou – prý z free čteček nejlepší (možná šlo o FeedDemon, o kterém píše ah01), ale nechodilo to česky, tak jsem to poslal ke všem čertům.
Před chvilkou jsem si nainstaloval feedreader a první dojem je líbí.
Google Reader zkoušet nebudu, nemám rád online aplikace. Vždycky mi připadá jistější, mám-li program na locale.
Tomasds
Profil
Miloš
To, že mi operu zpomalovala rss čtečka, to netvrdím, je to jen hypotéza. Měl jsem tam asi 40.000 zpráv. Opera se mně kromě zpomalování párkrát za den asi na 10s totálně kousne a pak se zase rozjede. Napadlo mě, jestli za to nemůže nějaká souhra při stahování více rss, měl jsem jich napíchnutých asi 10. Tak jsem otevřel seznam rss kanálů a zrušil u nich zatržítka. Výborná věc, smaže to bez varování obsah všech rss. Tak jsem si řekl, že zkusím něco jiného.
btw zrušení rss výše popsané potíže s operou nijak znatelně neovlivnilo.

ah01
G. Reader nevyhovuje (neco ti tam chybí, nebo proč?)

Stejně jako Miloš nemám rád online aplikace a musel bych mít sakra dobrý důvod, kdybych je měl používat. G. Reader jsem zkusil a na jednu stránku (myslím bez scrollování) se mi zobrazí 10 zpráv. Ve FeedReaderu jich mám asi 30. Kromě toho aplikace na lokálu je zákonitě i rychlejší než cokoliv online.
Na screenshoty FeedDemon se dívám a je to prakticky totéž jako FeedReader, jen nevím jestli to umí česky.

Jediná nepříjemnost FeedReaderu: když vyberu položku v seznamu zpráv a dole v okně se mi načte obsah, tak když se nevejde, musím přejít do spodního okna a přescrollovat. To by bylo ok, ale na rozdíl od opery, kde stačilo posunout myš a pohnout kolečkem, musím tady před kolečkem ještě kliknout, čímž přicházím o informaci, o kterou ze zpráv se jedná.
Jan Tojnar
Profil
Sage for firefox
¨
Profil *
Chtěla bych se zeptat a poprosit o radu :)

Potřebovala bych nějakou čtečku, nebo něco podobného (nevím co), která by mě nějak upozornila (nejlépe ihned) na nové informace ve sledovaných stránkách. Používám čtečku, která je v prohlížeči, ale vždy musím aktualizovat záložku, aby nové informace zobryzily. Nevíte jak to vyřešit? Dík za nějakou pomoc :)
Mistr
Profil
¨
Inspiruj se v podobně zaměřeném tématu na Tlachtaci: http://www.tlachtace.cz/2_1192_0
¨
Profil *
Super, dík moc, už mi to na počítači běží :)
Zkusila jsem RSS Point a funguje, ještě jednou děkuji !!!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0