Autor Zpráva
Charlie
Profil
Máte zkušenosti s nějakým software na tvorbu a editaci ikon? Potřeboval bych nějakou radu, takového software jsou tuny, ale ne každý je dobrý.
Spikee
Profil
http://www.microangelo.us/
Charlie
Profil
Zkoušel jsem IconCoolStudio i IconXP, ale oba dva programy jsou velmi neužitečné. Díky za odkaz.
Charlie
Profil
Nakonec jsem si udělal ikonku ve Photoshopu a potom jsem jí převedl na *.ico. Prostě, jednoduše :-)
marek01
Profil
Nakonec jsem si udělal ikonku ve Photoshopu a potom jsem jí převedl na *.ico. Prostě, jednoduše :-)

to já klidně použiji malování od windows, je to úplně ta nejideálnější věc na jednoduché věci .. velmi rychlé, žádné zbytečné funkce .. prostě paráda + IrfanWiev na převod formátů = ideální a rychlá kombinace :)
Charlie
Profil
marek01, od té doby, co mám Photoshop, jsem na Malování ani nešáhl. Navíc mi práce s Adobe Photoshopem přijde jednodušší a na to, co jsem potřeboval, by malování nestačilo. Posuď sám: http://karel.webz.cz/favicon.ico
Mistr
Profil
Charlie:

Dobrý. Mně se (v IE 5 - souhlasím, že už to není žádný top prohlížeč) zobrazil na inzerované stránce jen bílý čtvereček na bílém pozadí. Jestli teda k tomuhle využíváš Photoshop... Hmm.
Charlie
Profil
Mistr, programem na editování ikon importuji bitmapový obrázek, je jedno, jestli ho vytvořil Photoshop nebo Malování. Mělo by to fungovat stále. Je možné, že IE 5 neumí zobrazit pouze ikonu.
T3RMiX
Profil
Mam takový pocit že o tom psal dokonce Yuhů. Třeba favicon jde udělat prostým přejmenováním BMP na ICO. Zatím jsem s tim neměl problémy :)
Polaroid
Profil
Promiňte hoši, ale ste všichni malinko vedle. Ikonky totiž obsahují ne jeden obrázek, ale několik obrázků v různých velikostech a barevné hloubce, proto tvořit vše přejmenováním z bmp je více než hloupé a především naivní. Takže věřte či nevěřte, ale programy na tvorbu ikonek mají svůj smysl.
Jáá
Profil
na ikony pouzivam AWIcons.
Kráťa
Profil
Na favicon používám Microangelo. Dělám pouze 16x16px 16 barev a ještě se mi nestalo, že by nefungovala.
Na výše zmíněné adrese jsem neviděl nic (IE6) a v Opeře 8.5 takové nějaké hnědé kolečko, co se dá vyrobit kdekoli, třeba i ve Wordu, když na to přijde a v Irfan View převést na *.ico.
Radek Hrabůvka
Profil
Kráťa http://karel.webz.cz/favicon.ico není obyčejné kolečko, i když tak na první pohled vypadá, ale ta ikonka má dobře udělanou průsvitnost, což je částečná průhlednost a vypadá dobře i na modrých záložkách Opery.
zdenek
Profil *
AWIcons, to je pohoda.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0