Autor Zpráva
darkness.embraced
Profil *
Poradíte dobrý editor HTML, který by si sám nahrál moje styly z přidruženého souboru *.css, aby se pak daly jednotlivým kusům textu jenom označit a nakliknout?
Frontpage je na to fajn, ale strašně prasí kód. něco lepšího by nebylo?
Vypisovat ručně class=".. je na mrtvici.
Na samotné CSS mám TopStyle.
Díky
d.e.
roberta
Profil
dreamweaver
halogan
Profil
Pracne? Vse je pracne, web neni jen o klikani, ale take o psani. Naucte se CSS a nemusite furt vypisovat class...
Charlie
Profil
Já jsem vyrůstal na Notepadu a tam jsem neměl ani očíslované řádky. Teď používám PSPad a jsem také spokojený. Editory typu FrontPage nebo Dreamweaver nedoporučuji, kvůpli kódu. V poslední době jsem ale slyšel příznivou kritiku na Adobe GoLive.
flying gentleman
Profil
ne? a jak treba udela, kdyz bude chtit dva odstavce na strance cervenou barvou a zbytek cernou???napriklad. asi to bude muset udelat pomoci class, jine vychodisko nevidim...
darkness.embraced
Profil *
no, díky za rady.
že je web pracný chápu, ale kvůli tomu po notepadu nesáhnu ani náhodou. na svých stránkách totiž nevydělávám ani korunu.
halogan:
Nerozumím. Nějak se ten dokument musí označkovat styly a na to jsem se ptala, zda to jde jinak, než ručně.
Charlie
Profil
Obávám se, že halogan měl na mysli kód typu:
<div class="div">

<em class="em">EM</em>
<strong class="strong">STRONG</strong>
<span class="span">SPAN</span>
<h1 class="nadpis">
<span class="span_v_nadpisu">Span v nadpisu</span>
<em class="em_v_nadpisu">Em v nadpisu</em>
</h1>
</div>

Možná lehce přeháním, ale čas od času na něco podobného narazím.
darkness.embraced
Profil *
:-)))
tak to je dobrý...já myslím svoje class="obycejny" class="dekorativni" ..odstavce atd.
A taky mi nejde při všem pekle nastavit styl pro hr - vodorovnou čáru. Prohlížeče to prostě nechápou...?
Charlie
Profil
A jak nastavuješ styl pro hr? Já to taky styluju, ale nemůžu si vzpomenout jak :o)

Styling <hr> - článek o stylování <hr> (lépe <hr />) na sovavsiti.cz, celý v angličtině.
Charlie
Profil
Ještě jeden thread o stylování hr tady na Diskusi.
halogan
Profil
Classy pouzivam jen obcas, vetsinou na skryte prvky stranky, kterych je vice (navigace pro ctecky), jinak fakt vubec, staci ID.
Charlie
Profil
Já používám id na ty důležité unikátní věci a classy pak na běžné drobnůstky v textu.
fuch
Profil
myslim, ze halogan pouziva tridy a identifikatory spatne. cituji z jpw:

"Element se stejnou class se v dokumentu může vyskytovat mnohokrát."
x
"V těle dokumentu by se element s jedním identifikátorem měl vyskytovat jenom jednou."

a jelikoz si myslim, ze to co definujes pouzivas vetsinou vicekrat, mely by se pouzivat tridy.
identifikator pouzivam jen na identifikaci objektu kvuli javascriptu.
nehlede na to, ze identifikatoru nemuzes jednomu prvku priradit vice. ale to nevim jiste.
ale vse je znacne off-topic.
Charlie
Profil
fuch, jak halogana znám (a znám ho velmi dobře), tak již dlouho píše validní kód. On není z těch lidí, kteří by psali něco jako jsem napsal já o pár příspěvků výše.

Id má tu výhodu, že je kratší - stránka má tak menší objem dat.
Gyro
Profil
Pracné zadávanie CLASS ti odbúra editor "Namo Web Editor" napises si styl nakliknes sa na objekt (text, tabulka, obrázok) a vyberieš z rolovacieho menu triedu ktorú sisi zadefinoval, o čistote kódu tohoto programu nehovorím, ale je lepší než Front... Ale bol som na týchto stránkach do sekaný za čistotu kódu takže nie je celkom ´košer´ - som v tvorbe webu začiatočník. (ale ja osobne vypisujem class ručne :) )
thingwath
Profil
Id smí být použito v dokumentu jenom jednou jedinkrát pro jeden jediný prvek. Class kolikrát chcete a i jeden prvek může mít víc tříd najednou (class="prvni druha treti"). Důležité ohledně id je, že v XHTML nyní nahrazují name="" -- kotvy v dokumentu. Více kde jinde, než u W3C :-)

http://www.w3.org/TR/REC-html40/struct/global.html#h-7.5.2
d.e.
Profil *
Ok..takže..žádné tipy? :-(
Potřebuju nějaký freeware nebo shareware.
anicka
Profil
dobrý editor HTML, který by si sám nahrál moje styly z přidruženého souboru *.css, aby se pak daly jednotlivým kusům textu jenom označit a nakliknout?

Šlo by to ve free editoru "PSPad" (český editor), zkusila bych volbu "Projekt" -> "Projekt z adresáře", pak to uložit jako projekt ("Projekt" -> "Uložit projekt") a styly (*.CSS soubor(y)) by měly být zobrazeny ve stromové struktuře kořenového adresáře (resp. také editovatelné s "TopStyle lite") - viz http://www.pspad.com/ .
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0