« 1 2 »
Autor Zpráva
LukasMage
Profil
Znáte nějaký dobrý free program na tvorbu Loga ?
LukasMage
Acci
Profil
Macromedia Fireworks
Leo
Profil
Corel Draw, Adobe Illustrator, Freehand - idealni je delat loga ve vektorech, a pak teprve rastrovat, i kdyz dnes umi i programy na rastrovou grafiku kreslit vektory, Leo
Havel-st
Profil *
Leo > jo, vektorové logo má výhodu, že si mohu vyexportovat logo v různé velikosti v optimální kvalitě.

Free vektorový je např. Inscape, nebo Draw z balíku OpenOffice.org.
Z placených Xara X (myšoidně efektivní - snadné stíny, 3D okaje, průhlednost...) a zajímavé možnosti jsou v Real Draw.
Šlaha
Profil
Možná ale máš Zoner Calisto, teď je verze pět. Trojka už je zdarma a čtyřka možná už taky, to nevím.
Charlie
Profil
Já používám Adobe Photoshop, většinout totiž nepotřebuji dělat logo o více velikostech a s rastrovým rastrovým editorem se dá logo udělat přesnější. Myslím tím, že když chci mít hodně optimalizované logo, používám pixelové fonty a dávám pozor, aby měly ostré přechody. Takovému logu pak můžu nastavit menší barevnou hloubku a tím pádem má i menší velikost.

Ale jinak vřele podporuji vektorové editory! Nikdy jsem je moc nevyužíval, takže je asi nedokážu docenit.
flz
Profil
ja to robim cez daky vektor a dokoncim v dakom rastrovom programe
weckho
Profil
Sorry za ten lamáckej dotaz, ale jakej je rozdíl mezi vektorovou grafikou a rastrovou? Díky
Charlie
Profil
Rastrová (bitmapová) je, že obrázek děláš pixel po pixelu, to je třeba Malování. Upřímně, občas je to nanic. Když měníš velikost, zhoršuje se kvalita obrázku, protože je založený na pixelech. Když ho zmenšíš, ztratíš dost dat v obrázku a po opětovném zvětšení vypadá dost hranatě.
Charlie
Profil
Ve vektorové grafice se využívá vektorů. Všechno je tam popsáno matematicky. Když máš třeba nějakou čáru, jsou její souřadnice, směr, barva i tvar popsány složitým výpočtem. Když takový obrázek zmenšíš, neztrácí na kvalitě. Když ho opět zvětšíš, vypadá stejně jako původní.
Anonymní
Profil *
>Acci, Leo: no to ze povazujete placene editory za free. mno
pak je problem uctovat si k praci i odpisy k cene programu ktere vlastnite. vztyt ty s nakradenejma programama to udelaji vzdycky levnejc. obzvlaste kdyz jim jen 15 let
Charlie
Profil
Anonymní, kdo ti brání mít programy nelegálně? Že by svědomí? Já mám nelegálně většinu software. Abych byl přesný, tak legální mám jen Windows, které jsem dostal k notebooku :D

PROSÍM OKAMŽITĚ SMAZAT :-)
Charlie
Profil
Teď mě tak napadlo, třeba budou Adobe nebo Macromedia poskytovat výrazné slevy na studentskou karti ISIC :-)
Anonymní
Profil *
ja se teda nevenuju webdesignu, ale programovani (a to i webovych aplikaci. to spis okrajove) a verte mi, ze teakovy Microsoft Visual Studio neni levna zalezitost.
Ale kdyby to nikdo neplatil, kdo by to potom vyrabel? Sijete si sami bic na sebe. Ja mam vyhodu ze mi to plati firma, ale jinak bych pouzival free alternativy. Kdyz nemas, tak nemas.
Svedomi taky neni od veci.
Svedomi programatora, ktery vi kolik prace na tom programu je a ktery uznava pravo autora rozhodout jakym stylem bude jeho dilo vyuzivano, kolik bude stat a tak. Vase weby nikdo neukradne. To ani nejde (nechci nikoho urazit, ale vetsinou ani neni o co stat). Desktop aplikace se kradou jedna radost. Proc?
Charlie
Profil
Já vím, kolik práce dá naprogramovat třeba takový Adobe Photoshop nebo Microsoft Visual Studio. Cena je taková, aby kompenzovala i software, který je ukradený. Mimochodem Adobe i Microsoft jsou velmi dobře prosperující firmy, ne?

Mě je 15, kde mám vzít 25 000 na Photoshop? V Malování kreslit nejde...
Anonymní
Profil *
Proto muzes pouzivat Gimp

a tim ze cena je aby kompenzovala kradeny - to me fakt tesi, ze kvuli vam ma drazsi software. dekuju
flz
Profil
ja som si nelegalnym softverom zarobil na legalny... warez je nechcena a neplatena reklama... ale zase ma aj svoj pozitivny ucinok (aj ked nie velky) :)
Anonymní
Profil *
kdybych nemohl pouzivat Visual Studio, pouzil bych SharpDevelope. Takhle si platim za pohodli. Ale vetsinou existuje free/os varianta, ktera vam bere argumenty typu - neni jina moznost.
Lidi si popravde nekoupi to, co muzou BEZTRESTNE (to je ihmo hlavni duvod, ne ze autorovi nic neubide, kdyz si to "jen" zkopirujes) stahnout/ziskat jinak
weckho
Profil
Charlie
Díky
Charlie
Profil
weckho, za co prosím te? :-)
Fred
Profil
Ale vetsinou existuje free/os varianta, ktera vam bere argumenty typu - neni jina moznost To je sice pravda, ale pokud by se chtěl nadšený amatér, jako třeba já stát profíkem, je bez šance. Dělám vše v open source programech a kdybych se tím chtěl někde jako zaměstnanec živit, jsem bez šance. Takže se nikomu nedivím, že tyhle programy používá.
Pepee
Profil
..no 15ti letej klučina podle mě může začít třeba tím Gimpem není to sice Photoshop, ale začátečníkovi může nějakou dobu vystačit no a pokud to klučina myslí vážně musí si taťkovi říck o vyšši kapesný :o)
LukasMage
Profil
Díky, všem.
bojars
Profil
Logo je altrnatíva podpisu, akási značka, ktorá má vystihovať niečo (niekoho). Poznáme logá, ktoré sú jednoduché a predsa sú výstižné. Na vytvorenie (IMHO) loga stačí aj maľovanie z Windowsov, alebo zoskenovaný nakreslený obrázok a trebárs IrfanView na doladenie konverziu obrázku do potrebného formátu. Irfan podporuje aj filtre pre Photoshop, ktorých je na internete dosť...

Môžem sa mýliť, ale keď sa niekto pýta:
Znáte nějaký dobrý free program na tvorbu Loga ?
asi nebude pracovať s vektorovou grafikou, stačí mu niečo na tvorbu bitmáp a nie komplikované SW-kolosy ako Adobe Photoshop, Microsoft Visual Studio Corel Draw, Adobe Illustrator, Freehand...

Doporučil by som pozrieť tento thread:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=11&topic=2 250
thingwath
Profil
Mně tedy pro účely loga přijde vektorová grafika mnohem příhodnější. A už jsem jinde v diskusi mluvil o Inkscape -- www.inkscape.org
Nai Dzet Quiv
Profil
Krást software = jako když někdo ukradne design, tak nad tím zapřemýšlejte (pozn.: četl jsem jen pár příspěvků o tomto tématu).
Charlie
Profil
..no 15ti letej klučina podle mě může začít třeba tím Gimpem není to sice Photoshop, ale začátečníkovi může nějakou dobu vystačit no a pokud to klučina myslí vážně musí si taťkovi říck o vyšši kapesný :o)

Moc mě nepodceňuj. Web dělám komerčně, ale jelikož je většina zákonů ČR velmi pofidérní, můžu si vydělávat pouze 10000 kč / měsíc hrubého. 15 % je daň, takže mi nakonec zbyde nějakých 8500... Já nejsem profesionální grafik, Photoshop bych si koupil jen, kdybych už nevěděl, co si koupit.
Nai Dzet Quiv
Profil
Charlie: ale vydělat víc může. Jen má pak vyšší daň. NEBO SE MÝLÍM??
gorge_No1
Profil
Dovolil bych opravit několik "omylů"

1) software nelze krást. Krást (odcizit) se může jen něco hmatatelného (hmotný předmět útoku). Proto je i v trestním zákoně paragraf, kde se mluví o neoprávněném užití!!!!

3) cena programu se nikdy neodvíjí od množtví warezu! Cena programu se odvíjí od ceny práce a nejvíc od toho, pro jakou cílovou skupinu je určena a jeká přidaná hodnota se pomocí programu tvoří. Takže programy, které jsou (plácnu) určené na zefetivnění řízení managementu podniku, budou stát státisíce a to bez ohledu na výrobní cenu, nebo míru warezu (sic!)
flz
Profil
a 2)? :)
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0