Autor Zpráva
Tworec
Potřeboval bych poradit ohledně Photoshopu. Chci udělat obyčejný bílý obdélník, který má černý okraj. Pachtím se s tím a pořád mi to nejde, asi jsem něco přehlédl. Děkuji za pomoc
Nox
New layer
Rectangle marquee ...klasický výběr
Paint bucker tool ...plechovka
Layer effects > outer glow nebo stroke
Tworec
Děkuju, nová vrstva, výběr, plechovka, to jsem udělal, akorát layer effects jsem nenašel, takže se mi to prolíná do té druhé barvy.. Mohl bys mě, prosím, ještě navést, kde jsou ty efekty?
Tworec
Tak už jsem to našel, vnější záře. Akorát nevím, co tam mám přesně nastavit, aby to tu záři nedělalo, jelikož to potřebuju přesně
Mirek996
Profil *
Co takhle stroke ? (vytažení) ;)
Tworec
Když dám vytažení, tak se místo toho přechodu udělá sice to, co chci, ale přetáhne to ten obrazec, který jsem vytvořil asi tak o 20px
Tworec
Je ještě jedna věc, kterou jsem zapoměl prozradit, za to se omlouvám, ale zjistil jsem to až teď. Já potřebuju, aby ten obdélník měl zaoblené rohy.
Nox
Mirek996
uvedl jsem, ale s outer glow jde dělat téměř vše co se strokem s tím rozdílem, že OG bude vyhlazený a nebude zubatý

Tworec
...což je případ zrovna u toho zaoblení

Tak jasné, musíš si pohrát s parametry, nebudem to dělat za tebe;) nastav blend na normal,
sniž size, zvyš opacity a pohraj si s range (příp. se spread, kdyby bylo třeba)
Tworec
:-D ono by možná bylo jednodušší udělat to za mě, nebo tady budu prudit do půlnoci, jelikož mě to pořád nejde. :) Popíšu, co přesně dělám, možná to bude lepší..
Nejdřív jdu do nastavení vrstvy, tak kliknu na položku vnější záře, no a tam struktura - režim normální, krytí 100%, šum 0%; elementy - rozsah 0%, velikost 0 px; kvalita - výplň do té jsem nerýpal, je tam nějaký přechod, rozšíření 50%, roztřesení 0%

Snad se s tímhle dostaneme ke zdárnému konci ;) než napíšete, zatím ještě budu zkoušet, ale moc nadějí tomu nedávám
Tworec
změna, špatně jsem to napsal, rozšíření mám na 1%
Lexter
Tworec
Když zadáš „elementy - rozsah 0%, velikost 0 px;“ tak se logicky nemá co vykreslit.

1) Když zadáš velikost 0 a budeš měnit rozsah či něco jiného, logicky se nemá co vykreslit.
2) Představ si vnější září jako zduplikovanou vrstvu se stejným obsahem umístěnou pod tu původní, jenže celou obarvenou na danou barvu. Posuvníky měníš její velikost a dejme tomu rozostření.
Tworec
Přiznávám, že asi nejsem úplně ten nejchytřejší, ale zdá se mi, že jsem to pochopil a že jsem udělal přesně to, co všichni říkáte, ale i kdyby ne, tak jsem stejně vyzkoušel všechny možnosti a nic nezafungovalo.. Už si pomalu začínám myslet, že jsem fakt pako, ale ještě je malá naděje, že vy nechápete, co chci já.. Vy mi sice radíte, jak na záři okolo, ale já záři právě nechci..
Můžete si to sami zkusit, stačí udělat obdélníkový výběr se zaoblením tak 10 ob a vyplnit ho třeba černou barvou, udělá se tam záře automaticky, i když ji nemám nastavenou a já bych ji rád odstranil, ne přidal.
Děkuji za trpělivost ;)
Lexter
Tworec
Buď máš styly vrstev už nastavené, nebo jsi dělal výběr prolnutý.
Tworec
prolnutí mám na výchozím nastavení a styly vrstev jsem nikdy nepřenastavoval. Tobě se to nedělá, když uděláš zaoblený obdélníkový výběr?
Tworec
teď jsem pochopil, jak jsi myslel prolnutý výběr.. zkusím to ještě jinak a dám vědět, jak to dopadlo
Tworec
ne, nefunguje :) jak jinak, ze ;)

Nešlo by to udělat jednodušeji, že udělám obdélník se zaoblenými rohy a nějak tomu nastavím, aby měl černý okraj s velikostí 1px??
Nox
Rounded rectangle tool, v layer window klikneš na barvu a nastavíš a pak v layer effects stroke nebo outer glow
Tworec
Ó, díky ti, Bože, za seslání spasitele Noxe na Zem, bez něj by byl tento svět ztracen ;)

btw funguje to, díky moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: