Autor Zpráva
Marek Z.
Profil *
Ahoj, narazil jsem zase na takovou patálii...
Když vytvořím nového uživatele, tak se přes něj nejde do systému nalogovat. Naloguji se jen přes uživatelský přístup, který jsem vytvořil při startu systému. Žádný další uživatelský přístup mi už funkční vytvořit nejde. Uz jsem zkoušel i databázi smazat, ale málo platný. Nefunguje ani odesílání hesla na zadaný email. Tady se to dá vyzkoušet:

http://www.smeykal.com/new/textpattern/

jméno: Marek
heslo: admin

Díval jsem se do MySQL tabulky a tam ten nový uživatel vytvořen je, tak nevím, proč to nefunguje. U nového uživatele se nedá zadat heslo, tak se domnívám, že je stejné pro každý přístup. Když si chci nechat heslo poslat systéme na mail, tak stejně nic nepřijde :/
Díky za případnou pomoc!

Marek
Ivorius
Profil
Mě se to povedlo.

Postup je následující -

Správa - uživatelé

Vyplní se
- skutečné jméno
-uživatel (nick pod kterým se bude přihlašovat)
-email (platný e-mail na který přijdou přihlašovací údaje)
-práva
A uložit.

Během chvilky přijde na danou e-mailovou adresu mejl s přihlašovacími údaji.

---------------
Jaká má kdo práva najdeš na mém weblogu o RS textpattern
Marek Z.
Profil *
A co na tu adresu přijde za přihlašovací údaje? Mně, protože nepřijde nikdy nic, tak vlastně nevím, jestli tam pak není jiné heslo, než to, co jsem nastavil při aktivaci systému. Co ti tedy přišlo za heslo? Je stejné nebo jiné? Já to zkoušel už aspoň 10x a prostě přes jiný přístup než Marek a admin se nenaloguji, ať vytvořím co vytvořím.
Marek Z.
Profil *
Aha, zkouším se připojit přes ten tvůj přístup a očividně tam tedy musí být jiné heslo, než "admin", protože se nepřipojím. Takže problém bude asi v tom, že mi prostě ten mail z Texpatternu nedojde a nevím, co je u nového uživatele za heslo.
Marek Z.
Profil *
Hmm, tak se podařilo si nechat poslat heslo na schránku na Seznamu. Ten Texpattern posílá asi nekorektní emailové hlavičky, které neprojdou některými spamfiltry na mém hostingu, v tom to bude.
Ivorius
Profil
Já jsem si to posílal na seznam a všechno v pohodě. Jméno i heslo ti přijde právě v tom e-mailu.
Marek Z.
Profil *
Ivorius: No právě. Pokud ti je to doručeno, není co řešit. Ale protože mně žádný mail nikdy nepřišel, tak jsem vůbec netušil, že systém vygeneruje svoje heslo, které jsem pak neznal a tudíš se nemohl nalogovat do nového přístupu. Já už to tehdy zkoušel, že se mi někdo snažil přes Textpattern poslat mail, ani nikdy mi nepřišel. Problém tedy bude podle mě v nekorektních hlavičkách mailu, které Textpattern vytváří, protože věřím tomu, že na mém hostingu tomu rozumí a mají mailserver nastaven dobře. Je to ale dost velký průser, protože se pak to mailovací jádro Texpatternu nedá používat, vzhledem k této zkušenosti.
Kdybych na něco přišel, jak to spolehlivě rozchodit, případně našel nějakou chybu někde, tak dám vědět. Do té doby raději mail z Textpatternu na žádný způsob nebudu raději používat.
Ivorius
Profil
A nezkoušíš si to posílat na ten samý mejl, jaký máš nastavený pro admina?
Marek Z.
Profil *
Ne, ten problém je opravdu v tom, že když tam zadám mail, který používám na svém hostingu (jedno jestli adminovi nebo novému uživateli), tak mi na něj nic nepřijde, ani to spamu to nespadne, mailserver to vůbec nevezme. To samé, když mi někdo pošle mail z webu, co běží na Textpatternu, nic nepřijde.
Ivorius
Profil
To je zajímavé. Mě to na všech serverech běží naprosto v pohodě. Nejspíš to bude teda tím hostingem.
Marek Z.
Profil *
Jak na všech serverech? To přeci nemáš šanci normálně poznat, jestli někomu email bude nebo nebude doručen, když ho pošle přes Texpattern, přes tvůj web na něm běžícím. Můžeš to vyzkoušet, když to pošleš sobě, to je tak jediný. Pokud to nevezme můj mailserver, nemusí to vzít třeba stovky dalších, to se nedá snadno zjistit.
Ivorius
Profil
Já taky nikde netvrdím že to bude každému doručeno. Je to jako když mi vrací seznam nebo gmail e-maily, v nichž tvrdí že je to nedoručitelné a přitom jsem si naprosoto jistý že ta adresa funguje a je možnost ten e-mail doručit.
Marek Z.
Profil *
Já taky netvrdím, že to tvrdíš. Já jenom tvrdím, že jsem pozbyl důvěru v posílání emailu z Textpatternu :)
Pokud se ti něco vrací jako nedoručitelné, může být těch důvodů mraky. To že schránka existuje, to nic neznamená. Může být plná, nebo tam už dlouho uživatel nepřistupoval a je bloklá, nebo tam má spam filtr, nebo je vůbec jeho mailserver špatně nastavenej nebo momentálně prostě nefunguje atd., to chce vyčíst z chybové hlášky serveru. Mám má ale docela jistou, že můj mailserver je nastavenej dobře a že chyba je spíš v Textpatternu jako takovém. Kdyby to bylo obráceně, tak to není žádný problém.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0