Autor Zpráva
lotty
Profil *
Ahoj, vím že sem tento dotaz tak přesně nezapadá, možná ho slýcháte často, ale nedalo mi to se nezeptat. Vím o existenci programovacích jazyků Pyhon, C/C++ atd, myslím, že je zbytečné je sem vypisovat, ale jaký byste mi doporučili na začátek? Stačilo by mi si naprogramovat třeba jednoduché piškvorky, hada nebo ak podobně, později nějaké matemaické vzorce, které by do neznámé dosazovala zadaná čísla a počítala. Který program a kterou knihu mi doporučíte? Zatím bude dosačující něco jednoduchého, co by mě ve volné době bavilo. Těším se na návrhy. lotty
Nox
Profil
Děláme teď na výšce C, dobře se mi pracuje s Code::Blocks a knihu používám Pavel Herout: Učebnice jazyka C
Měsíček
Profil
Notepad2, Herout (Učebnice jazyka C I, II), Linuxsoft, Builder.cz (tutoriál na C/C++ a OOP v C++).
Timy
Profil
To těžko říct. C je docela dobré na učení a to ještě kdo ví jestli. Budeš se tam muset naučit i věci, které ti pak v programování v nějakém vyšším jazyku budou skoro na nic. Představa, že v C píše nějaký reálný program s GUI, je pro mě více než děsivá :-). Pokud máš alespoň nějaké znalosti programování, pustil bych se do nějakého vysokoúrovňového jazyka jako třeba C#. Navíc Visual Studio C# je velice luxusní prostředí a tvorba GUI je v něm relativně jednoduchá.

Problém nastává, pokud tedy programovat neumíš vůbec -- pak se totiž pravděpodobně ztratíš v objektech, kterým asi ze začátku nebudeš vůbec rozumět. Ale pokud objekty pochopíš alespoň na úrovni jejich používání, ne vytváření, tak bys měl být schopen v C# něco napsat. Ale bude to prasárna, no :-). Ale zase můžeš relativně brzy začít tvořit reálné apliakce s GUI a může tě to víc bavit, než když strávíš hromadu času nad pointrama v C (které jsou v samém důsledky na pochopení těžší než objekty).
Timy
Profil
Ještě jsem zapomněl na skvělý český zdroj o C# a vlastně celém .NETu: http://projektysipvz.gytool.cz/ProjektySIPVZ/Default.aspx?uid=3

A tady může člověk stáhnout Visual C# 2008 Express Edition. Je to zdarma a lepší prostředí na C# asi není.
P5P
Profil *
no python taky není špatný pro učeni a je celkem jednoduchy. Ja sam v něm začinal.

Ale řekl bych že to neni podstatne. Když se naučiš programovat v jakemkoliv jazyce tak pak už není problem se naučit jinéj jazyk.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0