Autor Zpráva
markéta
Profil
Znáte někdo nějaký dobrý a jednoduchý editor PDF souborů?
halogan
Profil
PDFCreator, PDF995, PdfFactory, Free-PDF... Slunecnice.cz
markéta
Profil
Měla jsem na mysli něco, co umí editovat hotové PDF nebo spolehlivě kopírovat text z PDF (i s českými znaky) a umožnit jejich editaci, například změnu fontu a velikosti písma buď přímo v editoru nebo v případě kopírování v nějakém texťáku. PDF Creator to neumí, máš vlastní zkušenost s těmi ostatními? Lze to v některém z nich?
Webspy
Profil
Já s PDF zkušenosti nemám. Do teď jsem si myslel, že to jde upravovat jen v Acrobatu :-) ale myslím, že formát PDF je už "konečný" (zcompilovaný) a že nejde upravovat... (Na toto prosím reagujte :-)
Tomik
Profil
Já taky nemám žádné extra znalosti o PDF, ale asi bych dal za pravdu Webspymu, tzn. že *.pdf už je konečný soubor a už ho nelze opravovat, kdyžtak mě opravte, nejsem si jistej.
llook
Profil
Webspy: PDF je otevřený formát, podobně jako PostScript.
Je dobře zdokumentovaný, ale je fakt, že je to docela obsáhlý standard, takže je dost programů, které do PDF exportují, ale málo těch, které ho dokáží načíst a upravit.

Samotný text (bez formátování) myslím umí označit a uložit do schránky i Adobe Reader. Ale nic co by to umělo i s formátováním a grafikou neznám.
Webspy
Profil
Díky za opravu. Nic o PDF nevím...
markéta
Profil
Díky, asi s tím tedy nic neudělám.
Potřebovala jsem vytisknout manuál v PDF, ale má malinkatý písmenka a
obrovský okraje, tak jsem to chtěla pozměnit.
Označit a vložit jinam text z PDF opravdu lze (Acrobat 6,0), ale s okrajem
se nic udělat nedá, má to natvrdo konce řádků. Ale editace textu možná je.
Všem dík za radu.
DoubleThink
Profil *
Označit a vložit jinam text z PDF opravdu lze

Ovšem pouze za předpokladu, že to nebylo autorem toho PDF zakázáno.
Cody
Profil
Jinak lehkou editaci PDF umí Acrobat, ale rozhodně není zdarma.
Maxemail
Profil *
Lidi nevíte jak dostat PDF knihu do stránek potřeboval bych pomoct
Cody
Profil
Maxemail Stačilo by ti to takhle http://www.cody.mysteria.cz/knihovna/enuma_elish/index.htm ?
Fred
Profil
Cody to vypadá slušně. Jestli je to udělaný nějakým nástrojem, pošli sem prosím link. Díky
Cody
Profil
Fred: Bohužel ted nejsem doma, takže myslím, že se jmenuje PDF2HTML, zkus Google, ale bohužel je to share, ale to se dá taky vyřešit. Výsledný kód je třeba lehce poupravit. Piokud to chceš česky. Ale všechny změny jsou stejný, takže lze lehce předělat třeba makrama nebo PS PADem. Jestli chceš zítra přinesu link ...
Cody
Profil
Snad je to tohle.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0