Autor Zpráva
Radek Hrabůvka
Profil
Já píšu v PSPadu a TopStyle Lite, ale známý se chce postupně naučit základům HTML a CSS. Mám takovou představu, že by pro začátek měl jednoduchý "wysiwig" editor, co nemrší kód, nejlépe, kdyby neuměl žádné formátování jako:<font>, <značka style="...">. Já bych mu na začátek dal jednoduchý stylopis pro nadpisy a odstavce. Pak by se musel všechno postupně naučit sám. Adresu jakpsatweb jsem mu dal. Nebo byste poradili jiný postup? Ale současně se učit HTML a CSS, jestli ho to nepoleká? Jak by měl začít?
Charlie
Profil
Já jsem začínal v Poznámkovém bloku :-)

Třeba takový Adobe GoLive je prý dobrý editor.
Falco
Profil
Zkus třeba Microsoft FrontPage. Můžeš v něm přepínat mezi 1.normálním psaním textu (bez znalosti HTML, CSS..); 2.kódem (můžeš si ho psát sám stejně jako v Poznámkovém bloku); 3. náhledem (prohlížeč MSIE)
T3RMiX
Profil
docela dobře co se pamatuju je na tom i poslední Dreamweaver. Mam pocit, že i když sem styly zalinkoval do externího souboru v pohodě s nima pracoval.
Broli
Profil
pro Boha! jen ne FrontPage...od nej dej ruce pryc!!!
Charlie
Profil
jednoduchý "wysiwig" editor, co nemrší kód - tak tomu FrontPage rozhodně nevyhovuje.
ghoss
Profil
nechci se lísat.., ale doporučil bych "HTML Golden Editor" (je zdarma ke stažení)..
některé tagy už jsou přednastavené a je česky, takže ho (jí) to vždycky navede..
css to taky obsahuje (myslim; to sem si psal v poznámkovým bloku)
hlavně nééé FP
jen moje rada...;-)
Yuhů
Profil
Wysiwig editor s podporou CSS?

Jedině FrontPage nebo Dreamweaver, nic jiného nemám moc smysl. FrontPage je lepší, pokud chceš stylovat hlavně na úrovni odstavců. Pokud styluješ i jiné věci, je asi lepší Dreamwaever, ale není to tak pohodlné jako ve FronPage.

A ještě reaguji na Broliho, který píše:
> pro Boha! jen ne FrontPage...od nej dej ruce pryc!!!

Broli, pročpak?
halogan
Profil
Nechapu vas (az na Yuhua). Frontpage 2003 nemrsi kod, je jednoduchy a zacatecnik se s nim nauci zakladni principy webu. Ja se na nem ucil jak jdou tagy po sobe, jak se uzaviraji atp. Pozdeji jsem jej opustil a nepovazuji se za amatera.
Fred
Profil
Nedávno jsem narazil na tohle http://xstandard.com/, vypadá to zajímavě, ale nezkoušel jsem.
Noira
Profil *
Tohle přesně teďka řeším, jednu známou frontpagistku se snažím zasvětit...
Protože když jsem se podívala do zdrojáku, byla to hrozná prasárna. Těm stránkám to škodí, protože nejsou špatné. Alespoň jsem zavedla řeč na to, jakou verzi má, protože Frontpage 2003 už snad tohle nedělá.

Je to fakt otázka do pranice: co s někým, kdo umí pracovat s Wordem a myslí si, že podobně funguje HTML editor?
Doporučovat mu strukturní editor typu PSPad je nejrychlejší způsob, jak ho úplně odradit.

Mrkněte na zdroják přírodní magie = stránky dělané ve Frontpagi. Na svůj server jsem jí nahrála opravenou stránku s poznámkami.
Co se jiného dá pro úplného začátečníka udělat?
Leo
Profil
"Je to fakt otázka do pranice: co s někým, kdo umí pracovat s Wordem a myslí si, že podobně funguje HTML editor? Doporučovat mu strukturní editor typu PSPad je nejrychlejší způsob, jak ho úplně odradit. "

Vysvetlit mu, ze zatimco Word si muze dovolit produkovat libovolny binarni bastl, protoze ho zase otevira jen on, tak podstatou webove stranky je standardizovane a verejne zname HTML (XHMTL), a Frontpage je jen nastroj jak ho vytvorit. Ovsem ve vyslednem produktu - webove strance - nesmi byt poznat, ze ji tvoril shodou okolnosti on, da se vytvorit v cemkoliv. Pokud to nekdo mysli s tvorbou stranek vazne, proste se ten kod musi naucit, Leo
Anonymní
Profil *
Text odkazu
Yuhů
Profil
> co s někým, kdo umí pracovat s Wordem a myslí si, že podobně funguje HTML editor?

Já je většinou nechávám vydusit. Sice zpočátku zmiňuju více způsobů, ale většinou se rozhodnou, že chtějí ten Word-přístup.

Počkám si, až se jim to dokonale a sladce rozesere a pak jim opět připomenu, že se to dá dělat jinak. Protože dokud jim ten Word-přístup funguje, tak neposlouchají. Ostatně je docela chápu, každý má svých starostí nad hlavu, tak proč se zabývat nějakými ostrými závorkami?
xavier32
Profil *
na klasicky HTML kod pouzivam HomeSite 5.5 kde si spravim koplet cely layout stranky a ostatne podstranky uz len doladujem pomocuo sablony.

Ale na CSS a PHP pouzivam spominany Dreamweaver MX 2004 takze tak.
MSP
Profil
A co takhle NVU???
Anonymní
Profil *
A co takhle NVU???
Co je to, kde je to ???
Martin Kuželka
Profil
Anonymní: NVU je editor založený na jádře Mozilly.
lukas76
Profil *
FrontPage 2003 je celkem dobry.
luk
Profil *
Noira: Prirodni magie ma naprosto kod naprosto vyhovujici tomu, ze jde o amaterskou stranku. Cteckam ani vyhledavacum tabulky nevadi a kdo rika, ze semanticke CSS zajistuje pristupnost treba na kapesnim pocitaci, tak nikdy v ruce PDAcko nedrzel.
Leo
Profil
"Cteckam ani vyhledavacum tabulky nevadi"

Ale treba uzivatelum s IE uz muzou, Leo
Martin Kuželka
Profil
luk:

1) pokud jsou pomocí tabulek prezentována tabulkvá data a pokud je tabulka správně navrhnutá, tak lidem používající hlasové čtečky opravdu nevadí. Pokud ale jsou tabulky špatně navrhnuté nebo jsou používány k rozvržení webu, tak ve většině případů vadit budou.

2) žádné sémantické CSS neexistuje.
luk
Profil *
Martin Kuželka:

1) v drtive vetsine pripadu nevadi ani u designu delaneho tabulkou, protoze je ta tabulka serializovana. btw vite ze nektere ctecky pouzivaji dom MSIE? vsechny abbr muzou jit k certu...
2) naja, v diskuzich po sobe zasadne nic nectu
luk
Profil *
respektive "dava smysl serializovana", abych se vyjadril presne.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0