Autor Zpráva
onfra
Profil *
Ve FP jsem vytvořil tabulku jako základ svých stránek. V levém sloupci je 16 buněk, v pravém jedna. Jakmile výška pravé buňky přesáhne součet výšek těch vlevo, začnou se všechny levé roztahovat (do výšky), a to i když prvních 15 má pevně nastavenou výšku, zatímco poslední ne. Předpokládal bych, že se bude roztahovat jen ta poslední, ale tak tomu není! Problém jsem provizorně vyřešil tím způsobem, že jsem do poslední (flexibilní) buňky vlevo přidal prázdné řádky tak, aby se ostatní levé buňky zmenšily na požadovanou velikost.
Nakonec jsem přišel na to, že když odstarním tag <div align="center">, který FP dává před tabulku, problém zmizí, ale pouze u Mozzily, zatímco u IE zůstává. Proč? Dá se to odstranit?
Poznámka ke stránkám: Na stránkách, na které jsem výše odkázal, už pevná výška buněk nastavená není, protože tam prostě byla zbytečná.
Bubák
Profil
Když už používáš tabulkový layout, máš nějaký důvod ho ještě svazovat buňkami?
onfra
Profil *
Když už používáš tabulkový layout, máš nějaký důvod ho ještě svazovat buňkami?
Asi nechápu otázku. Potřebuji v tabulce vytvořit buňky, abych pak mohl provést takové to mírně efektní zabarvování tabulkového pozadí při najetí myší (viz zmíněný odkaz). (Jak se to dá dělat jinak, nevím.) A potřebuji, aby výška i šířka těch buněk zůstala za všech okolností bezpodnímečně, nesmlouvavě a nekompromisně stejná, jako jsem ji zadal, což ovšem jaksi nafunguje.
Bubák
Profil
Dělat "hover odkazu" tak, že se javascriptem mění barva pozadí buňky je prasárna. Vždyť menu jde udělat normálně:
http://teststranek.kvalitne.cz/menu1/
http://teststranek.kvalitne.cz/menu2/
http://teststranek.kvalitne.cz/menu5/
onfra
Profil *
Pozoruhodné, zkusím to, díky mnohokrát.
onfra
Profil *
Hřích je napraven, vše je v pořádku, ještě jednou díky.
OF

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0