Autor Zpráva
Marosh
Profil *
Mohl by mi někdo vysvětlit, jak donutit Homesite+ aby akceptoval češtinu?

Yuhů píše:

"Z této oslavné ódy je doufám zřejmé, že jsem si HomeSite oblíbil. Z drobných nevýhod bych zmínil ne-podporu kódování iso-8859-2 (takže š ž a ť vkládám přes alt)."

I když vložím š přes alt (alt+0154), tak v módu editování v pohodě, ale prohlížení a jakýkoliv browser dělá problémy. (Explorer čtvereček a Firefox otazník)

Je pro to nějaké řešení?
izsak
Profil
Homesite je absolútne nepoužiteľný s iným kódovaním ako iso-8859-2. O podpore súčasného štandardu UTF-8 ani nevravím.

Problém bude v zlom uložení kódovania. Možno by mohol súbor prekódovať pomocou PSPadu. (http://www.pspad.com/)
bojars
Profil
izsak: prekódovanie v PS Pade ale pomôže iba v Češtine.

V Slovenčine zostane namiesto "ľ", "ž"... to potom treba ošetriť "Nahradením".

Ak má niekto iné skúsenosti budem rád ak sa ozve.
Marosh
Profil *
Homesite je absolútne nepoužiteľný s iným kódovaním ako iso-8859-2. O podpore súčasného štandardu UTF-8 ani nevravím.

Problém bude v zlom uložení kódovania. Možno by mohol súbor prekódovať pomocou PSPadu. (http://www.pspad.com/)



Pokud to správně chápu, tak tobě Homesite+ funguje s iso-8859-2? Tak je asi chyba někde v mojí hlavě... A přecházet k jinému editoru se mi teda moc nechce...
um
Profil *
Už tři hodiny bojuju s homesitem+. Otevřu ANSI, uložím v UTF-8 a mám z toho mišmaš. Otevřu UTF-8, uložím jako ANSI a hádejte co otevřu...Ti kteří hádali UTF-8 mají jeden bod :-). A proč to dělám? Mám php skripty v různých kódováních (všechny jsem dělal v homesitu, některé části kódu jsem kopíroval z jiných souborů a v tom je asi problém). Některé znaky na stránce se pak zobrazují blbě. Zkoušel jsem i ukládat to přes word do texťáku s jiným kódováním atd. a nic... Co mám sakra dělat?... :-)
um
Profil *
jdu zkoušet ten pspad a konvertor doporučený by Yuhů na těchhle stránkách
DoubleThink
Profil *
Je potřeba si uvědomit jednu důležitou skutečnost.

Homesite vyvíjela dlouho společnost Allaire. Posléze ji celou koupila Macromedia a tím pádem si přivlastnila i jejich programy. Tak vznikl Macromedia Homesite 5 a 5.5.

Pak byl ale vývoj Homesite ukončen. V současné době doporučuje Macromedia použít produkt Dreamweaver, který v má kódovém režimu stejné funkce jako Homesite.

Je to sice pravda, ale věřím, že ne každému sedí tak robustní editor, jako právě Dreamweaver.
um
Profil *
má dreamweaver i funkce pro hromadné prohledávání a přepisování v souborech (adresářích) tak, jak to umí bezvadně homesite? Jestli jo, tak němu přejdu :-)
pistols
Profil *
Tento dotaz byl mimo téma a byl odstraněn moderátorem. Pro nové dotazy prosím zakládejte nová témata.
Acci
Profil
um
Jo, Dreamweaver má hromadné přepisování
meldo
Profil *
Ja neviem, s cestinou (pre mna slovencia ale to je asi jedno) som sa nikdy moc nehral a vsetko mi bezi tak jak ma. Neviem kde mate problem. ;-? ?
Yuhů
Profil
Reaguji na PŮVODNÍ dotaz

Homesite právě že vůbec nefunguje v iso-8859-2, ale pouze ve windows-1250.

Pokud chcete v HomeSite (mluvím o verzi 5.0) psát v iso, musíte zadávat ž jako měkké ľ a š jako Alt + 0185. Ť z hlavy nevím, asi 0169.

Ve chvíli, kdy se potom přepnete do náhledu, tam budou správná písmenka jedině v případě, že ve stránce zároveň správně nastavíte meta tag pro charset:

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
Pachollini
Profil
HomeSití (ne)podpora kódování byl pro mne jeden z důvodů přechodu k PSPadu.
Leo
Profil
Ktery je notabene zadarmo, Leo
Yuhů
Profil
Až bude PSPad umět pořádně lámat řádky a až bude mít tak geniální klávesu F12, jako má HomeSite, teprve pak HomeSite přestanu používat. Je to prostě výbornej soft na určité věci (rychlý vývoj, rychlé testování).
dlab
Profil *
jak sehnat homesite zadarmo, ale ne jen trial verzi? je nekde na netu? dik
Nestor
Profil *
PSPad je pro UTF-8 absolutně nepoužitelný v případě, že do dokumentu potřebujete zapsat některé "speciální" znaky, například azbuku, což nemusí být až tak řídký případ. Tento editor se (jako všechna univerzální udělátka)
i z jiných dúvodů pro pravidelnou práci s webovými dokumenty naprosto nehodí. Ač letitý uživatel HomeSite jsem si (po velmi špatných zkušenostech s PSPad) doinstaloval ještě AceHTML 6 a povypínal některé funkce, především ne příliš povedené napodobeniny Tag Completiton a Tag Insight. AceHTML je HomeSite velmi podobný, resp. jej kopíruje a díky internímu textovému editoru je bezproblémový pro jakékoliv kódování (používám jej k pro UTF-8, občas ISO-8859-2). Další velmi dobrý editor je HotDog, ten však neumí ISO-8859-2.
AceHTML HomePage:
http://www.visicommedia.com
HotDog HomePage:
http://www.sausage.com
HomeSite 5.5 je na netu ke stažení jako trial (resp. spíše TryOut) přímo na stránkách:
http://www.macromedia.com
(po registraci), doporučuji však stažení zkušební verze Dreamweaver, kde je v archivu ZIP přibalený i "registrovatelný" HomeSite+ 5.5.
Nestor
Johny_r
Profil *
Zdravím,
mám taky potíže s homesite. Když uložím stránku v UTF-8 a příponou php, tak po znovuotevření v editoru tam mám místo češtiny blbosti. Neví někdo, co s tím?
kamilh
Profil *
Hele Yuhů ty v homesite pouzivas F12 jo :-) V praxi je to stejne nepouzitelne, nevim jak ty, ale vetsinou pisu scripty v php a tam je mi F12 uplne k nicemu. A html...to ma kazdy programator v hlave, takze v kodu vidi to, co jini po F12 :-)K.
Anonymní
Profil *
pspad by snad už měl být opravený - to lámání řádků, někde na blogu o tom kdosi psal
Anonymní
Profil *
Znovu opakuji, že HomeSite UTF-8 ani ISO-8859-2 nikdy v žádné verzi nepodporovalo. To, že dovede po zvolení Enable non-ANSI file encoding (v Options -> Settings -> File settings) takový dokument uložit, ještě neznamená, že by ho kdy jakákoliv verze dokázala znovu načíst. Bohužel zcela opačné a zhovadilé tvrzení na různých fórech naprosto nepodloženě v minulosti podpoprovali i lidé z Digitalmedia. nevím proč sevznovu a znovu noví a noví zoufalci snaží toto kódování v HS rozchodit a bádají nad neřešitelným - leda, že by přepsali jádro programu do UNICODE.
Jinak ještě k PSPAD poslední verze skutečně už zmíněné chyby nemají, mimochodem vylepše byl i
Anonymní
Profil *
(než sem se vrátil nějaký dobrák mi to odeslal)
Takže vylepšen byl i RjTextEd
http://hem.bredband.net/rj/TextEd
a i v něm lze nyní bez problémů provozovat UTF-8, doporučuji k odzkoušení.
Question
Profil *
Som sa dneska babral s tym Homesitom. Na prvy pohlad perfektny, kopec uzitocnych funkcii, ktore PSPad nema, ale z rovnakeho dovodu ako Pachollini som sa rozhodol zostat v PSPade
Martin Zvarík
Profil *
Zdravím,
mám taky potíže s homesite. Když uložím stránku v UTF-8 a příponou php, tak po znovuotevření v editoru tam mám místo češtiny blbosti. Neví někdo, co s tím?


Vždy když ukládáš do UTF-8 tak HomeSite dává na začátek nějaké bity navíc. Někde jsem o tom četl, teď už si ale nepamatuju z jakého důvodu tam ty bity jsou, asi nějaká kompatibilita se staršímy pc... nevím. Každopádně to nejde zrušit. U některých editorů to lze vypnout, ale u HomeSite to nejde :-(
flo
Profil *
jak otevřu iso
flo
Profil *
pomoc te mi mekdo mi!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0