Autor Zpráva
who
Profil *
zdravim,
myslim tim, kdyz napriklad edituju html a kliknu na tridu nebo id nakyho tagu abych mohl rovnou editovat css vlastnosti ty tridy nebo id, nebo jinak sikovne zive propojeny styly a html kod

ma tuto vlastnost nejaky editor ci IDE? (neco podobneho jde napr s funkcemi, nekde se nejaka vola, kliknu na ni a muzu se premistit do souboru kde je funkce napsana atd)

Priznam se ze jsem zkousel, NetBeans, Komodo, eclipse, textmate, coda, bbedit, a dalsi nic podobneho jsem v nich nenasel.

Diky za radu
Mistr
who
Dovolil bych si malou poznámku: sice by to byla pěkná funkce programu, ovšem styly pro konkrétní tag nemusí být vždy na jednom místě. Někteří stylují tak, že k danému prvku sepíší všechny jeho vlastnosti a pak pokračují v sepisování vlastností prvku jiného. Jiní naopak nejdřív na jednom místě CSS souboru vypíší barvy ke všem prvkům. Dále vypisují například rozměry všem prvkům atd.

Netvrdím, že to není řešitelné, ale není zas (asi) tak úplně jednoduché to programátorsky vyřešit.

Ovšem pokud bys na něco narazil, dej, prosím, zde na diskusi vědět. Díky.
Plaváček
who
Mistr

Mám pocit, že rozšíření pro Firefox jménem Firebug něco takového umí (včetně editace HTML a odpovídající CSS deklarace). Ale možná jsem jenom nepochopil přesně otázku.
don jebot
jj firebug kliknes na skontrolovat potom na cast stranky a dolu uz vidis kod a napravo css styly ci uz priamo pre prvok alebo zdedene ...v opereto je Dragonfly...
Radek9
No pokud jsem to pochopil správně tak chceš dvě okna v jedno. V levém HTML a v pravém editaci CSS s tím že když klikneš v HTML na ID nebo CLASS, že ti to najede v CSS na určitý řádek? Nic takového neznám, ale rozhodně vyzkoušej zmíněný Firebug.
Mistr
Plaváček
Díky za tip.
who
Profil *
firebug samozrejme nemyslim,
mluvil jsem o editorech ci IDE ktere by inteligentne propojily html kod s css, neco jako eclipse ci IntelliJŸIDEA kde muzete volanou funkci rychle editovat protoze na ni kliknete a okamzite se ocitnete tam kde funkce je deklarovana.

CSS trida muze byt samozrejme na vice mistech v css souboru, ale urcite by slo vymyslet sikovnou ergonomii toho jak se rychle z html kodu dostat na danou tridu definovanou v css, at uz na cast te tridy kde je nejvice vlastnosti nebo zobrazeni vsech vyskytu kde se trida v css vyskytuje,

Pri editovani html totiz potrebujete pracovat s css tridami a porad prepinat na css soubor a tam ty tridy dohledavat je proste zbytecne zdlouhave, i kdyz vam IDE poskytuje v outlineru prehledny strom trid a identifikatoru, neni to stejne extra rychle
Radek9
Tak si zkus něo jednoduchého naprogramovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: