Autor Zpráva
andre
Profil
Dobrý den. Mohl by mi někdo poradit jak udělat průhlednou barvu ve Photoshopu? Aby třeba veškerá bílá v obrázku se nahradila průhlednou. Stále na to nemohu přijít.
blizz_boz
Profil
priehladna farba neexistuje bezny 32 bitovy pixel sa sklada z troch farebnych kanalov R, G, B a jedneho alfa kanala vsetky kanaly maju po 8 bitov... Ak je alfa kanal nastaveny na nulu pixel sa nezobrazi.

ked chces odstranit niektore casti obrazku najlepsie ked si vytvoris masku:

http://www.grafika.cz/art/photoshop/psp-uvodmaskovani.html
andre
Profil
Ak je alfa kanal nastaveny na nulu pixel sa nezobrazi.
A jak se nastaví ten alfa kanál na nulu? Už jsem zkoušel všelico, ale tohle nevím, kde nastavit. Díky.
blizz_boz
Profil
ono to ide viacerimi sposobmi ak chces zmenit priehladnost vsetkych pixelov v celej vrstve tak nastavis opacity na nulu...

ale ak chces spravit priehladne len niektore casti vrstvy(alebo celej skupiny) bude dobre ked si vytvoris mask layer, pozri si nejake tutorialy ako so pracuje s maskami a cestami.
andre
Profil
No, nakonec jsem to vyřešil jinak. Stáhnul jsem si Gimp a ten to umí. Provedl to aniž zhoršil kvalitu. Tohle docela ve Photoshopu postrádám. Označit třeba bílou barvu a dát ji nahradit alfa kanálem. A jde v Gimpu to tak jednodušše. Každopádně díky za informace. Masky apod. jiste vyuziji nekdy v budoucnu.
Nox
Profil
andre
Pochybuji, že by takováto věc nebyla ve Photoshopu a v GIMPu ano...

1) Vybereš bílou barvu ať už přes Magic Wand(continuous=off) nebo Select > Color Range
2) Select > Inverse
3) Add Layer Mask (v minimenu pod seznamem vrstev)

To teda zprůhlední aktuální bílou barvu, když tam něco bíle dokreslíš, tak se to neupdatuje...jak udělat toto teďka hned nevím
andre
Profil
Pochybuji, že by takováto věc nebyla ve Photoshopu a v GIMPu ano...
Opravdu je... A udělal jsem to s ním. Během minuty. Nebyl to forek, co jsem psal. Měl jsem dříve nainstalován i trial verzi obyčejnějšího programu s názvem Photofiltre a ten to taky, pokud si pamatuji, uměl. Vybrala se jednodušše barva, kterou chtěl člověk zprůhlednit, dalo se transparent a hotovo. Žádné velké štráchy. Každopádně se to chci naučit aj ve Photoshopu, protože v něm dělám teď 99 procent věcí, takže jdu vyzkoušet ten poslední návod.
Nox
Profil
andre
Nemyslel jsem tím to, že by to v GIMPu nebylo, ale že by bylo divný, že by to v PS nebylo
Bubák
Profil
Jsou dvě možnosti:
1. alfakanál, pro pravé barvy, v podstatě to vysvětlil blizz_boz [#2]
2. indexované barvy (nejvýše 256 barev), jedna z barev může být plně průhledná

Postupy se poděkud liší v různých programech, ale princip je vždy stejný.
Photofiltre umí průhlednost jen pro indexované barvy, Paint.NET umí jen pravé barvy a alfakanál. Kvalitnější programy zvládají obě možnosti, jen to umět ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0