Autor Zpráva
Grafman
Profil *
Zdravím,
mám celkem problém s photoshopem, začalo to dneska, do tý doby jsem s tím snad problém neměl, nechápu to: Prostě když chci použít nástroj typu čára, obdelník, tak okraje nové vrstvy se neudělají ostré, ale jsou rozmazané. Jakoby vyhlazení. Neví někdo, proč se tohle děje, kde se to aktivuje nebo deaktivuje? Absolutně nechápu, proč to někdy dělá a někdy ne.
Děkuju
Grafman
Profil *
Ještě bych doplnil: Když použiju místo Vrstva tvaru Vyplnit obrazové body a vypnu vyhlazení, tak se to vykresluje hezky ostře. Ovšem při režimu Vstva tvaru nevím kde vypnout vyhlazení..
Nox
koukni vpravo nahoru, jestli není nastavený výchozí styl pro nově vytvořené objekty
Grafman
Profil *
A jak jiný styl bych měl použít než výchozí? Všechny ostatní mají nějaké stínování, nebo něco podobného.
Grafman
Profil *
http://img218.imageshack.us/img218/3194/nahled.jpg
Grafman
Profil *
Toto má být černá čára 1 px a černý obdélník, asi to brzo všechno rozmlátím.. :D
Nox
Grafman
Ten první = bez stylu

Ale koukám, že tam žádný nemáš

Toto je podle mě způsobené tím, že vektorová maska není omezená na pixely, takže se může vyskytnout v půli pixelu a photoshop se to pak
snaží řešit tímto neostrým okrajem

Ne vždy je to možné, jelikož vektor je vektor, ale osobně používám téměř vždy normální vyplnění masky
Grafman
Profil *
Toto má být černá čára 1 px a černý obdélník, asi to brzo všechno rozmlátím.. :D
Grafman
Profil *
Jo to máš asi pravdu čoveče, vektorová maska nejde omezit na pixely?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: