Autor Zpráva
Catrick
Profil
Zdravím všechny,
nejsem žádný profík ale potřeboval jsem si udělat vlastní stránky pro práci a tak jsem zvolil Front Page protože nemám čas se učit potrobnosti html(základy znám). Během práce jsem se dostal k několika problémům a potřeboval bych poradit. Spoustě z Vás budu asi připadat jako úplná lama, tak sorry :)
Takže:
Stránky jsou: http://www.revex.cz

Otázka 1: Jak to udělat abych na stránkách označil jakýkoli objekt jako například "objekt A" (a takových takto označených objektů měl několik, třeba i s jiným obsahem) a tyto objekty pak mohl editovat z jednoho místa stylem: "změň všechny objekty označené jako "objekt A" třeba tak aby byly červené a dejme tomu odsazené tak a tak?

Otázka 2: Stránky tvořím pomocí vrstev (nepřišel jsem na jiný způsob jak docílit přesného umístění na stránce). Velikost vrstev (na výšku je to nejvíce patrné) se ovšem liší při editaci ve Front page a následně v prohlížeči. Například vrstva s textem je v prohlížeči vyšší (zasahuje níže) než jak se mi zobrazuje při editaci ve Front Page vůči vrstvě se zeleným pruhem vlevo. Čím to je a jak se to řeší? ...samozřejmě to řeším tak, že ve Front Page nechám pod vrstvou s textem větší kus místa a orientuji se podle výsledku v prohlížeči. Ale je to zbytečně namáhavá práce metodou pokus omyl a při větším počtu stránek si to nedovedu představit. Ovšem například v prohlížeči Opera se tento problém ještě zvětší...text zasahuje ještě níže... co s tím?Předpokládám, že většina uživatelů používá klasický Explorer, ale stejně mi vadí, že to například v Opeře nechodí tak jak má.

Otázka 3: Při tvorbě stránky s větším množstvím textu se při rolování nahoru a dolů stránka nepříjemně vlní (čím víc textu, tím je to horší). U stránek s menším množstvím se to téměř neprojevuje. Také při přejíždění odkazů v menu se rozsvícení jiné barvy při přejetí myší značně spožďuje. Na mých stránkách je to nejvíce patrné na stránce zákona 251/2005Sb. Evidentně to souvisí s velikostí toho textu potažmo s velikostí souboru. Jak toto odstranit?

Dík předem všem, kteří mi s tím pomohou a omlouvám se všem, kterým tyto dotazy připadají primitivní.
Hezký a úspěšný den.
Yuhů
Profil
> nemám čas se učit potrobnosti html

tomu rozumím, ale jsem skeptický. Podle mě to bez toho asi nepůjde. FrontPage není tak chytrý program, aby dokázal vytvořit opravdu funkční stránky. Technologie ve FrontPage jsou osm let staré, Microsoft se na to od té doby moc nepodíval.

1) označení objektů tak, aby se daly měnit najednou, se dělá atributem class.
Pak se to styluje přes css
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-tridy-class.html
FrontPage docela dobře podporuje přiřazování tříd odstavcům (rozbalovací menu úplně vlevo). Předtím je dobré vytvořit si css soubor a připojit ho ke stránce. Připojení se dělá příkazem Formát > Odkazy na šablony stylů (fakt mizernej překlad).

2) fronpage vrstvy nejsou zrovna chytře udělané
> Čím to je a jak se to řeší?
je to tím, že to je prostě blbě.
Řeší se to tak, že se vrstvy buďto nepoužívají, nebo se dělají pečlivě v HTML/CSS kódu.
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-pozicovani.html

3)
> Evidentně to souvisí s velikostí toho textu potažmo s velikostí souboru. Jak toto odstranit?
dělat menší soubory nebo přidat počítači paměť. Ještě je jedna možnost -- dělat kód co nejjednodušší.

> omlouvám se všem, kterým tyto dotazy připadají primitivní
vůbec nejsou primitivní. Jsou velmi dobré :-)
Catrick
Profil
Díky moc za čas a rady.
Budu muset přeci jen nějaký čas obětovat a lecos se naučit, chjo :)
Hezký den.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0