Autor Zpráva
chameleon710
Profil
zhanam kvalitny html/css textovy editor, najlepsie free ... pspad poznam ale nie som s nim velmi spokojny, chcel by som nieco co mi automaticky ponuka moznosti (rozbaluje ponuku ako pisem) a kontroluje syntax. U pspad mi vadi, ze neponuka automaticky moznosti az po Ctrl + space co sa nezda ale pri 3000 riadkovych css zabere dost casu :D, navyse vacsinu chyb v css nenajde napr. background: url('../images/bg.jpg') norepeat;

Vdaka za napady.
artin
Profil *
Dreamweaver
RockFire
Profil
Nechcete náhodou, aby za vás ten editor napsal celý web?
shaggy
Profil
chameleon710
Podobné dosadzovanie ako Dreamweaver (ktorý nie je free) má Komodo Edit, ktorý je free.
joe
Profil
chameleon710
Vyzkoušej NetBeans
shaggy
Profil
joe
NetBeans nepovažujem za vhodný nástroj na tvorbu html, nenarazil som na praktickú možnosť, ako tam meniť kódovanie súboru.
joe
Profil
shaggy
Nevím jestli jde přímo změnit - překonvertovat, ale defaultní kódování se volí v nastavení. A když se to píše v UTF-8, což se stejně většinou (můžou být i vyjímky) tak všechno píše, pak to není problém.
Brouzdalek
Profil
A co třeba PsPad? Já v něm teď píšu místo klasického Win Poznámkového bloku a je to lepší, zvýrazněná syntax. Dreamweaver jsem viděl, ale nějako mě nenadchl. Tyhle všechny nástroje akorát nutí lenivět kodery nebo autory. Nejsem jejich zastáncem. Jsem pouze pro nějaký souborový editor s např. stromovou adresářovou strukturou, pokud se jedná o rozsáhlejší projekt. Programovat a psát v HTML se člověk naučí praxí a vlastní iniciativou, nikoliv kopírováním kódu od ostatních či používání těchto hraček..
Nox
Profil
Brouzdalek
1) „pspad poznam ale nie som s nim velmi spokojny
2) Co když už se neučí, ale je na dostatečné úrovni, pak je každé zlepšení plus, prostě může s prací postupovat rychleji


chameleon710
Toto mi také vadí, ovšem ostatní plusy u mě převážily...možná by se dalo zkusit tuhle featuru do PSPadu protlačit
Mastodont
Profil
No a co třeba free AceHTML 5? Pokud si vzpomínám, připomíná dost Homesite a dělalo se v něm dobře. + TopStyle na CSS.
blizz_boz
Profil
chameleon710

-Microsoft Visual Studio
-Aptana
Yur4Y
Profil
nieco co mi automaticky ponuka moznosti (rozbaluje ponuku ako pisem)
Geany to dokáže, a vidí sa mi, že je aj pre Windows.
Taps
Profil
Yur4Y
stáhl jsem si jej, ale nějaká automatická nabídka se mi nenabízí. Je to snad řešeno přes nějaký plugin ?
Brouzdalek
Profil
Nox
Tak pokud je na dobré úrovni, žádný editor nepotřebuje.. Stejně musíš doplňovat identifikátory, třídy, atp. Navíc tímhle postupem - "WYSIWIG" časem zakrníš a budeš zjišťovat, jak je to správně. Zapomíná se rychle, nejenom, když kóduješ v HTML, ale i v běžném programování..
Mastodont
Profil
Brouzdalek
Intellisense (automatické nabídky) je něco úplně jiného než WYSIWYG.
Brouzdalek
Profil
Mastodont
Pardon, What You See Is What You Get.. stydím se :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0