Autor Zpráva
Reeve
Profil *
Spravuji školní web s poměrně vysokým počtem jednotlivých statických stránek (přechod na PHP plánuji, ale ne hned). Když občas potřebuji změnit menu, musím to udělat "ručně". Sice umím u libovolného počtu stránek hromadně zaměnit jeden text jiným (například jeden odkaz za dva), výsledek se ale v html kódu zobrazí na jednom řádku, což je velmi nepřehledné. Hledám proto program, který by uměl hromadně zaměňovat prostý text (html kód) i se zalomením řádky. Tedy program, který například toto:
"text1"
zamění za toto:
"text1
text2"

Nejde mi o zalamování řádků na samotné stránce (<br> či </p><p> do zaměňovaného textu vložit umím), ale přímo v samotném kódu, tedy jinými slovy v textovém souboru typu txt.
Děkuji za naťuknutí.
TomášK
Profil
Běžné textové editory to často umí. Vím, že to umí jEdit, gVim, myslím, že jsem zaslechl, že to
umí Notepad++. PSPad to mám pocit neuměl, ale už v něm dlouho nedělám. Případně nějaké IDE typu
Netbeans, Eclipse to určitě také budou umět.
V unixu je na to program 'sed', zřejmě bude i nějaký port na windows. Zalomení řádku v nahrazení
se označuje většinou jako '\n' nebo '\r'.
Reeve
Profil *
Skvělé! Funguje Notepad++ (příkaz "nahradit", zvolit "v rozšířeném módu") s použitím znaku "\n" pro zalomení řádku.
Vřelé díky!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0