Autor Zpráva
mickeysneak
Profil
Zdravím přátelé,

1) přemýšlím, jak udělat zcela nový web na již používané doméně (téma webu se nemění, jen vzhled a RS), aniž vás Google shodí ve výsledkách dolů, protože to, co on ohodnocoval už na webu nemáte, nebo máte jinak uděláno, popř jinde.

2) Co říkáte na to, udělat "paralelní web", tedy když máte v Google nějak ohodnocené htmko "vesaky.html",
a chcete udělat tuto stránku novou a uděláte jí jako "vesaky.php" (a ponecháte samozřejmě starý html soubor). Je to možnost?

Přčdem děkuji a omlouvám se za trochu zmatený text, jsem už takový... :-)
HajekJirka
Profil
mickeysneak
1) Pokud se změní pouze vzhled a RS, tak to s pozicemi ve vyhledávači nepohne.
Pokud by se změnili i texty, tak to asi jo.
protože to, co on ohodnocoval už na webu nemáte“ - ale máte. Vyhledávače nehodnotí design stránek, ale texty, nadpisy a odkazy.

2) Je blbost tam nechávat i starý .html soubor (duplicita), ale můžeš ten starý .html přesměrovat na nový .php.
V tom případě by to s výsledkama taky nemělo nic udělat.

Celkově bych se nad tim zbytečně nepozastavoval. Udělej nový web, přesuň na něj texty a "chvili" počkej. Vše se vrátí do normálu.
mickeysneak
Profil
Ahoj, asi ti rozumím. Špatně jsem ale napsal, že ty texty se budou mírně lišit.
HajekJirka
Profil
mickeysneak
Pokud se budou lišit, tak je možné, že se Tvé pozice mírně posunou (nemusí to být směrem dolů, může to být i nahoru), ale vše se časem vrátí +- do normálu.
Leda že by si teď psal o počítačích a na novém webu by si začal psát o dovolených... To by se změna projevila razantněji.
Marek Prokop
Profil
Mickeysneaku, obávám se, že na Vaše otázky neexistuje jednoduchá odpověď. Po změně struktury webu, použitého CMS, layoutu a kódu všech stránek, obsahu některých stránek a URL některých stránek může dojít k výraznému a dlouhodobému zhoršení výsledků ve vyhledavačích, stejně jako k výraznému a dlouhodobému zlepšení, nebo k čemukoli mezi tím. Snížit riziko zhoršení, resp. zvýšit pravděpodobnost zlepšení výsledků by bylo možné jen po dost podrobné analýze současného stavu a plánovaných změn.

Pokud Vám na výsledku změn hodně záleží, doporučuji Vám si nastudovat alespoň základy SEO a změnu webu pečlivě naplánovat. Tato diskuse Vám v tom příliš pomoci nemůže.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0