Autor Zpráva
mosba
Profil
Ahoj,

všiml jsem si, že jeden můj web má lepší pozici při vyhledávání na seznamu pokud hledám ve světě než jen v ČR. pak jsem si všiml, že vůbec nalezených slov (jde o slovo "petrohrad") je v ČR přes 20 tis. a ve světě necelých 9 tis.

Věcem kolem vyhledávačů, SEO atd. nerozumím, ale vždy jsem si nějak tak po selsku myslel, že vyhledávání ve světě zahrnuje nalezená slova prostě odevšaď dohromady, tj. v ČR (ať už to ČR zjišťuje jakkoliv) + totéž všude jinde. takže i u typicky českého slova třeba "vuřt" by se obě hodnoty měly minimálně rovnat, nebo být více nelezených vuřtů ve světě.

Ale není to tak. Jak tedy prosím je?
Díky.
Acci
Profil
Seznam pro hledání ve světě používá Google
Marty
Profil
Jde především o to, že můžou být rozdílné počty zaindexovaných stránek s hledaným slovem u Seznamu a Googlu.
mosba
Profil
Jasné.
Asi by to byl moc velký fofr, zkoušet u nás podchytit celý svět.
Kajman
Profil *
Při hledání v ČR seznam slova skloňuje.
Kajman
Profil *
No, tak jsem se na to koukal... a seznam neumí počítat nebo si možná schválně vymýšlí...

na hledání "petrohrad" postupně při prohlížení výsledků dává tyhle počty:
Zobrazuji 1 - 10 z 10 980 nalezených
Zobrazuji 11 - 20 z 9 960 nalezených
Zobrazuji 41 - 50 z 8 603 nalezených
Zobrazuji 91 - 100 z 6 992 nalezených
Zobrazuji 501 - 510 z 2 793 nalezených
Zobrazuji 1521 - 1523 z 1 523 nalezených

A při tom posledním ani ty tři nezobrazí.

Při seznamáckém googlu se těch 9020 nemění, ale nelze se dostat přes 1000 výsledků... třeba nemají víc koupený :-)
Yuhů
Profil
ale ne, Seznam umí počítat a nevymýšlí si. On pouze vylučuje podobnost dynamicky.

Jinak řečeno, pokud chceš jenom deset prvních výsledků, tak Seznam kontroluje podobnosti jenom u těch prvních deseti. O zbytku předpokládá, že je nepodobný, a tak tam jsou vyšší čísla.

Čím víc se ptáš, tím více podobností se najde a vyloučí. Proto se ta čísla zmenšují.

> A při tom posledním ani ty tři nezobrazí.

protože jsou asi všechny podobné jiným dřívějším

> ale nelze se dostat přes 1000 výsledků... třeba nemají víc koupený :-)

mají koupené to samé co je na Google -- ale ani Google nevrátí více než 1000 výsledků.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0