Autor Zpráva
P-i-n
Profil *
Měl bych jednu otázku k budování zpětných odkazů. Je lepší mít na každé stránce jiné odkazy v patičce nebo na všech podstránkách stejné (rozsah webu cca 1000 stran)? Zajímá mě to jak z pohledu majitele webu který odkazuje tak z pohledu majitele webu na který se odkazuje.

Díky

P-i-n
Yuhů
Profil
Lepší je mít je stejné. Když jsou stejné, tak je vyhledávač rozpozná jako lištu a zahodí. Když jsou na každé stránce odkazy různé, tak vyhledávač může odkazující stránku rozpoznat jako špatný hub a de facto penalizovat. Druhá možnost mi z obou špatných přijde horší. Samozřejmě jak který vyhledávat.
P-i-n
Profil *
Takze napriklad u webu www.zoresta.cz, kde jsou na kazde podstrance jine odkazy schovane v textu je to zrale na penalizovani ?
P-i-n
Profil *
Můžete mi někdo poradit ??
Marek Prokop
Profil
P-i-ne, promiňte, ale řešíte hlouposti. Odkazujte tak, aby to dávalo smysl, a stejně tak se snažte získávat zpětné odkazy. Ze stránky o tématu A nejspíš odkážete na stránky, které téma A doplňují a upřesňují, kdežto ze stránky o B odkážete na jiné stránky, které doplňují a upřesňují B. Pokud existují stránky, které doplňují A i B, klidně na ně odkažte z obou stránek.

Obdobně můžete ze všech stránek webu A odkázat na home page webu B, pokud to má nějaký přirozený důvod -- např. je B jiný váš web nebo se jedná o významného partnera (u komerčních webů), podobně píšícího bloggera (u blogů), majitele či sponzora (u nekomerčních webů) apod.

Jen na okraj: zápatí stránek získalo přirozeným vývojem webu specifickou funkci -- obsahuje obvykle název/jméno provozovatele webu, kontakt, odkazy na správce autorských práv, podmínky použití a další "právní" záležitosti. Odkazovat v zápatí na cizí, byť třeba tematicky příbuzné stránky tento zažitý úzus narušuje a některé návštěvníky to může zmást.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0