Autor Zpráva
Leo
Profil
Nenapadl me lepsi titulek. Napadlo me, ze u dynamicky generovanych stranek u nichz se notabene obsah meni kazdym okamzikem, nema URL jakozto ukazatel na dany zdroj (resource) tak dobre definovany vyznam jako u statickeho obsahu. Co kdybych pro kazdou zmenu stranky tu starou zahodil (a pri pokusu o jeji vyzadani poslal hlavicku treba moved permanently), a vygeneroval novou s novym URL? Jinak receno cislo verze by se objevilo v URL stranky, treba diskuze-javascript-v00106.php, a pak po zmene diskuze-javascript-v00107.php. Jak se na to budou tvarit vyhledavace? Muj laicky predpoklad je, ze se web umisti proklate nizko, kdyz maji jednotlive stranky velmi malou zivotnost, ale jak je to presne? Leo
Kajman
Profil *
I když se pošle 301, tak vyhledávačům asi pát týdnů trvá, než si ty výsledky sloučí do posledního. Do té doby by tam bylo asi těch výsledků víc, což by zavánělo duplicitami a nemusel by zobrazovat onu poslední verzi.

Osobně si myslím, že to žádný přínos mít nebude. Ale možná by stálo za to, aby jsi si to na nějakém okrajovém projektu vyzkoušel a kouknul, jak se to chová a pak to případně aplikoval.
habendorf
Profil
Ale možná by stálo za to, aby jsi si to na nějakém okrajovém projektu vyzkoušel a kouknul, jak se to chová a pak to případně aplikoval.

... a pak nám sem publikoval výsledky pozorování.
Leo
Profil
"Do té doby by tam bylo asi těch výsledků víc, což by zavánělo duplicitami a nemusel by zobrazovat onu poslední verzi."

Posledni verze se bude zobrazovat spolehlive v prohlizeci uzivatele, protoze pokud si vyzada starou, tak tak dostane presmerovani. To, ze v Googlu jsou stare vysledky by me tak netrapilo, ty jsou tam vzdycky. Zajima me to prave jen jako experiment. Leo
habendorf
Profil
Leo: Chtěl bych se zeptat, jestli to co navrhuješ by mělo nějaký reálný přínos, případně jaký, jaké by to mělo výhody? Nebo je to čistě jen akademické cvičení?
Leo
Profil
Jo, muzes. Napadlo me, ze by to v kombinaci s historii prohlizece (s stylovanim navstivenych odkazu) mohla byt uzitecna vec, ale popravde jsem nad tim moc nepremyslel. Napriklad vypis prispevku na uvodni strane diskuzniho fora - slo by pak jednoduse bez cookies atd. odlisit, jestli se vlakno zmenilo nebo ne. Leo
Kajman
Profil *
A co za ten odkaz na vlákno přidat kotvu? Třeba diskuse-javascript.php#v00107 Možná by to na to obarvení stačilo. Ale zase by lidi asi odkazovali jinde s kotvou... leda, že by byl href s kotvou a onclick bez kotvy - to by to mělo obarvit, ale lidem s javascriptem tam tu kotvu nenechat.
Leo
Profil
S kotvou nevystacime, protoze odkazy lisici se jen v kotve jsou z pohledu historie prohlizece jedna a tataz polozka (tj. vsechny navstivene nebo vsechny nenavstivene), Leo
Kajman
Profil *
Aha, ie to nerozlišuje... ff, opera ano. Tak potom holt asi bude nutné to tvoje řešení :-)
Yuhů
Profil
Leo, podle mě je to celé volovina, s prominutím. Všechny nebo skoro všechny webové technologie počítají s tím, že se obsah stránek mění. Je zbytečné jim to takhle složitě připomínat.

Pro vyhledávače je to velmi špatná věc, protože -- ačkoli 301 redirect normálně berou -- problém je v tom, že vyhodnocení každého redirectu něco trvá. Zpravidla jedno nebo dvě kola crawleru. To znamená den, dva dny, týden. Výsledkem bude pouze to, že ve výsledcích vyhledávání ty stránky pravděpodobně nebudou vůbec, nebo až po hodně dlouhé době.
habendorf
Profil
Leo: Nechci exhumovat zpráchnivělé thready, ale zajímalo by mě, jestli jsi to zloušel (a s jakými výsledky), nebo jestli jsi to poslal k ledu.
simka00
Profil
habendorf
OT
exhumovat zpráchnivělé thready
zajímavý výraz :)
habendorf
Profil
Koukám že tu Leo zrovna jsi, tak pojď :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0