Autor Zpráva
fikus
Profil *
Řeším následující problém:
mám doménu example.cz, která je stará několik let, před pár měsíci na ní ještě byl nějaký obsah, vyhledávače si ji stále drží v cache, vede na ni pár zpětných odkazů, atd.
Nyní na ní není žádný obsah a nový obsah bych rád rozdělil do tematických subdomén 3. řádu. Hotový mám ale obsah pouze pro jednu subdoménu: subdomena1.example.cz (kterou chci teď spustit), další jsou spíše v nedohlednu.
Rád bych efekt ze stávajících zpětných odkazů směřujících na example.cz přenesl na subdomena1.example.cz. Je to korektní pomocí přesměrování 301, tedy že vše z example.cz přesměruju na subdomena1.example.cz? Nebo Vás napadá nějaký lepší způsob?
Snad je to alespoň trochu srozumitelné:)
Díky za všechny odpovědi.
Davex
Profil
Přesměrování je vhodné pouze v případě, že je na novou subdoménu přesunut obsah z původní domény. Cílem přesměrování původního URL by měla být stránka se stejným nebo hodně podobným obsahem.

Pokud je tedy na nové subdoméně nový obsah, tak je přesměrování nevhodné a neexistující URL by mělo vracet stav 404 Not Found.

Hodilo by se pouze přesměrování úvodní stránky z adresy "example.cz" na "subdomena1.example.cz", ale proč rovnou neumístit nový obsah na původní doménu?
fikus
Profil *
Hodilo by se pouze přesměrování úvodní stránky z adresy "example.cz" na "subdomena1.example.cz" - ano, přesně to chci udělat, všechny ostatní dotazy na původní url by vracely 404, předtím jsem se špatně vyjádřil.
ale proč rovnou neumístit nový obsah na původní doménu? - chci mít nový obsah přehledně rozdělen do tematických kategorií, je tedy ještě možnost udělat www.example.cz/subkategorie1/ a dotaz na www.example.cz na ni přesměrovat. Je to vhodnější? A jaký typ přesměrování nejlépe použít?
Davex
Profil
Pokud budou přibývat další kategorie, tak bych raději místo přesměrování vytvořil šikovný rozcestník se shrnutím obsahu webu jako celku. Domnívám se, že je vhodné, aby obsah webu něco zastřešovalo a spojovalo ho dohromady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0