Autor Zpráva
ježek
Profil *
Ahoj,
mám problém při kontrole analýzy zdrojového kódu na stránkách seo-servis.cz. Při výsledku testu mi píše, že nemám strukturovaný text do odstavců, dále že stránka neobsahuje žádné nadpisy a že stránka obsahuje velice málo slov. Přitom to tak ve skutečnosti není, viz Odkaz. Můžete se mi na zdrojový kód podívat a říci mi, kde mám chybu.

Ještě tak před měsícem mi test na seo-servis.cz hlásil , že je vše v pořádku. Bojím se, aby díky této nejasnosti ve zdrojovém kódu neklasy pozice ve vyhlédavačích..
Plaváček
Profil
ježek

Vykašli se na nějaký seo-servis. Viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=99859 a také http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=97620
Joker
Profil
ježek:
O seo-servis.cz tu nepanuje moc dobré mínění.

Pokud jde o příčinu problému, možná jejich parser má se stránkou stejný problém jako třeba validátor: Stránka říká, že je UTF-8, ale text v meta description je asi zkopírovaný z jiného kódování a vyskytuje se tam sekvence bajtů, kterou nelze v UTF-8 interpretovat.
Například zmíněný validátor si na tom vyláme zuby.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Například zmíněný validátor si na tom vyláme zuby.
To je ovšem jen jeho hloupost, z neplatné sekvence bajtů se umí každý normální načítač textů zotavit. Ideálně by měl za neplatné znaky dosadit znak U+FFFD, tedy „�“. (Můj validátor dosazuje obyčejný otazník, protože ten má širší podporu a nemá vliv na výsledek.)

Zajímavé je, že seo-servis.cz vyhodnocuje hlášku „Sorry! This document can not be checked.“ jako „Stránka je validní podle deklarovaného XHTML 1.0 Transitional.“ :-)
ježek
Profil *
A co s tím mám tedy dělat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na ježka:
Nic. Jakou jinou radu chceš slyšet?
Joker
Profil
Chamurappi:
To je ovšem jen jeho hloupost
Jestli je to "správné" nebo "špatné" chování ale teď není podstatné. Já poukazoval na to, že právě to může být příčina problému, na který se ježek ptal.

Nic. Jakou jinou radu chceš slyšet?
Mno, to meta description by mohl opravit. Ani tak kvůli validátoru, ale pokud z toho něco načítá popisek webu, tak text "internetov� vys�l�n�" není zrovna reprezentativní :-)
Buď bych to tam dal správně, nebo vůbec.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Já poukazoval na to, že právě to může být příčina problému
Já poukazoval na to, že chybou validátoru na w3.org s velkou pravděpodobností nebudou trpět ostatní roboti.
V seo-servisu je řada jiných chyb, donedávna mu dělalo problémy i obrácené pořadí atributů (<meta content="…" name="…">).

Buď bych to tam dal správně, nebo vůbec.
Vůbec?! Vždyť to by ztratil procenta! :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0