Autor Zpráva
marfy
Profil
Ahoj, mám stránky www.chata-sachovka.cz
index jsem optimalizoval a ve vyhledávačích se na moje požadovaná klíčová sl. objevuje na prvních místech.

Teď se snažím optimalizovat podstránku: http://www.chata-sachovka.cz/skola-v-prirode.html , můžete mi poradit co upravit/změnit abych s touto podstránkou vylezl ve vehledávačích výše? Zatím na slovo "škola v přírodě" na Seznamu na 3stránce ...

Díky za rady
Marek Prokop
Profil
K čemu je Vám dobrý dotaz [škola v přírodě]?
marfy
Profil
Když školy jezdí na školy v přírodě a nemají stálou lokalitu kam každý rok jezdí, tak do seznamu zadávají "škola v přírodě" ... právě proto
Marek Prokop
Profil
[#3] Víte to jistě? Nikdy jsem tenhle segment nedělal, takže nevím jistě, ale výsledky hledání a statistiky hledanosti na mne tak nepůsobí.

Jinak ta stránka je asi docela dobrý základ, ale trochu bych ji rozšířil. Chybí mi tam například přesnější lokalita, dopravní spojení, kapacita ubytování, informace o specifickém vybavení pro školy, něco o okolí atd. A vůbec ze všeho mi chybí nějaká výzva k akci -- když si stránku dočtu, nevím, co mám dál dělat.
marfy
Profil
ty údaje, které jste vyjmenoval jsou na jiných podstránkách :-) ... Jinak je jasné, že přes zimu málo kdo bude vyhledávat školy v přírodě. Právě proto chci být připraven na jaro-léto a ve vyhledávačích co nejvíce.
Marek Prokop
Profil
ty údaje, které jste vyjmenoval jsou na jiných podstránkách

Je možné, že jsou na jiných podstránkách, ale Vy chcete uspět ve vyhledavačích s touhle, ne? Je dost hloupé, že jde najít na dotazy jako [škola v přírodě český krumlov], [škola v přírodě krkonoše], [lyžařské kurzy jižní čechy] apod., ale na relevantní dotazy najít nejde, protože tam ta slova nemáte.

je jasné, že přes zimu málo kdo bude vyhledávat školy v přírodě

Nešlo mi o počet hledání. Šlo mi o to, proč lidé dotaz [škola v přírodě] kladou, jaký je poměr přesné shody a rozšířených verzí, jak ho nejčastěji upřesňují apod. Pokud v tomhle nemáte dokonale jasno, začněte raději testovací kampaní v Skliku nebo AdWords, jinak možná zbytečně ztratíte plno času.
marfy
Profil
na co budu dávat zbytečně další info o tom kde školu v přírodě najdou, když už to je jinde. Jen jsem se chtěl zeptat, jak tu podstránku dostat výše. Tak si poradím sám ...
ninja
Profil
marfy: nechápu váš tón. Marek se vám snaží dobře poradit. Že ty informace máte na jiné stránce víte vy, nikdo jiný. Když je potencionální klient nenajde snadno, tak se půjde podívat jinam, nabídka je široká.

A pokud text stránky rozšíříte o tyto informace, stoupne stránce informační hodota, přibudou klíčová slova a získáte tím mnohem více návštevníků, zejména přes long-tail fráze.

Pokud jste chtěl slyšet: Namasti do hlavičky 50x "škola v přírodě" a a tag H1 změn na HGOOGLE, tak raději zkuste jiné diskuzní fórum. A nezapomeňte na seo-servis...
Jimmy Hayek
Profil
marfy
Shodou okolností jsem byl u vás na chatě asi před 3 lety ubytován :-))

Chtěl bych ale k věci podotknout, že něco jiného je návštěvnost a něco jiné konverze. K čemu vám v Beskydech bude, že budete teoreticky první na dotaz „škola v přírodě“, když ji budou zadávat lidé ze západních Čech (například). Samozřejmě, i člověk ze západních Čech může mít zájem o školu v přírodě v Beskydech. A samozřejmě, že i mezi lidmi hledající tento obecný dotaz budou i lidé z vašeho regionu. Ale nemyslíte si, že bude časově/finančně a vůbec prakticky výhodnější se zaměřit na takové fráze, u kterých je větší pravděpodobnost konverze návštěvníka v zákazníka?

Chtěl jsem tím dospět k tomu, že (vzhledem k vašemu regionu) mi nepřijde vhodné mít web lépe umístěn například na dotaz [škola v přírodě český krumlov] než na [škola v přírodě beskydy]...
pk11
Profil
marfy
Tak si poradím sám ...
Omlouvám se, nic nového vám neporadím. Z mého pohledu máte jediné štěstí, že se výslovnost vašeho nicku shoduje s výslovností jména mého psa. jinak bych vám tedy neřekl více než, tak si tedyporaď(te) sám.... Anebo vytvořte nějaký protokol, jak se k vám, mají vaši poradci (uctivě) chovat. Jinak hodně štěstí, s tímhle přístupem ho budete potřebovat. Nebo peníze, co je víc :-)
marfy
Profil
Jimmy Hayek
škola v přírodě beskydy - 1 místo na Seznamu (seznam je pro mě důležitější)

Až se dostanu s klíčovými slovy škola v přírodě na přední pozice, dám vědět
marfy
Profil
marfy:
Až se dostanu s klíčovými slovy škola v přírodě na přední pozice, dám vědět

Dne 27.10.2009
na klíčové slovo "škola v přírodě" na Seznamu 1.stránka (Google mě nezajímá)... Děkuji za spolupráci ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0