Autor Zpráva
Misha
Profil *
Vlastním doménu bassline.cz na ktere mam cca 1 rok spuštěnu provizorní stránku s kontakty a informací, že je web v přípravě. Začátkem září byl web zprovozněn v plném obsahu. Problém je v tom, že google tento web vůbec nenajde. Ani když zadám přímo adresu bassline.cz. Přitom na web vede odkazů dost, v minulosti byl využíván jako zpravodajský server. Na seznamu je po zadání slova bassline na první pozici. Ale google ho stále ignoruje.
Petr ZZZ
Profil
Jestli třeba nebude mít Google nějaký dobrý nástroj na rozpoznání skrytého textu, který, jak známo, nemá rád. Ve zdrojáku je úplně dole spousta textu, který se mi nepodařilo objevit na stránce, jak ji ukazuje prohlížeč (např. "Fotky z Vašeho klubu mužete na web vložit i bez zaškrtnuté...").
Misha
Profil *
Ten text (nápověda) je tam asi 14 dní, takže si myslím, že tím to nebude.
korwin
Profil
1)Přidejte web pomocí formuláře http://www.google.com/addurl/

2)Přidejte web do Google webmaster tools a vytvořte soubor sitemap.

3)Přidejte více odkazů z jiných webů. Dost odkazů určitě není 9 jak ukazuje yahoo a 0 jak ukazuje google.

4)Registrujte web do katalogů
Petr ZZZ
Profil
Misha [#1]
...cca 1 rok spuštěnu provizorní stránku s kontakty a informací, že je web v přípravě.

Nevím, jak stránka vypadala ten rok, ale jestli "nesestávala z ničeho", nebyla pro hledající přínosem. Google ji mohl na odpovídající úrovni ohodnotit a teď to možná chvíli potrvá, než svůj názor změní. Divné je, že ji nenajde vůbec, to by mohlo poukazovat na vyřazení z indexu. Třeba mají algoritmus, který pozná, že z dosud obsáhlého webu ze dne na den zmizlo 99% obsahu a vadí jim to?

Jak často mašina které stránky projíždí, je taky zajímavá otázka, na kterou zřejmě není jednoznačná odpověď. V jednom diskusním fóru o hmyzu se včera objevilo jméno ploštice s překlepem (Letoglossus místo Leptoglossus) a dnes už mašina ten překlep najde. Na druhé straně jsem se svými vlastními stránkami udělal zkušenost, že může trvat několik týdnů, než mašina vezme novou stránku na vědomí.
Misha
Profil *
korwin: Takže provedeny kroky 1-3. Na čtvrtý se vrhnu teď. Google si uložil 136 odkazů ze Sitemaps, ale stále je ještě neindexoval. Počkám pár dní a uvidíme, kdyžtak budu informovat.
korwin
Profil
Ono to někdy trvá dlouho. Takže minimálně týden bych počkal. Ověřit jaké stránky vám to indexuje si můžete také zadáním "site:bassline.cz" do vyhledácího políčka googlu.
Misha
Profil *
Takže nepomohlo to. Například tuhle diskuzi už to našlo, ale www.bassline.cz stále ne. Po týdnu nezaindexovali ani jeden ze 137 odkazů jenž načetli ze Sitemaps.
Jimmy Hayek
Profil
Misha:
Dokud tam bude ta skrytá nápověda, tak myslím, že pokroku se nedočkáš...
david9
Profil
google nemá opravdu vůbec rád skryté texty takže bych to odstranil dříve, než vám web bude plně penalizován a pak už se asi nezobrazí ve výsledcích vyhledávání vůbec a nikdy

EDIT: vidím že už to odstraněné je :))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0