Autor Zpráva
Mišpulín
Profil *
Dobrý den,
nevíte co se stalo na seznamu.cz s fulltextem? Cca 2 dny zpět to drtivou většinu odkazů pomíchalo a dost stránek, které byly na 1 - 2 stránce jsou nyní na 10 ... Konkrétně 3, které hlídám se propadly jedna se posunula výš.

Už jsem zažil, že odkaz dočasaně zmizel, kdy měli vypadek serveru (nejspíš) a opět se objevil tam, kde byl, ale tohle už je 3tí den a stejné.
Často se nyní zobrazuji na dotazy úplné blbosti jako inzerát nějákéhé soukromníka, který ma platnost 14 dní, kde prodává třeba auto mercedes a podobně ? A věrohodné weby, jsou až za tím smětím! .. at o nemyslím jen ty weby co hlídám, ale obecně co jsem znal před a po 3 dnu katastrofy.

Nevíte co se stalo ? Změnily algorytmus ? Jestli ano tak k horšímu. Mimo to směti se nyní asto objěvují smíšené servery s inzercí, to je děs.
nightfish
Profil
http://www.lupa.cz/clanky/podzimni-novinky-u-vyhledavacu/
Mišpulín
Profil *
Jo skvělé, opravdu vylepšená relavace dotazů !!!
Teď budu hledat co se mne týče na googlu, tohle fakt ne.

Z mého pohledu se to jeví jen, že jdou cestou zahraničních fulltextu, kde první pozice obsazují databáze, inzerce a podobně megalomanské servery píšící o všem a duplicitně na x doménach o stejném a konkrétně o ničem, když něco hledáte.

jj fakt dobrý nápad ...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mišpulína:
budu hledat co se mne týče na googlu, tohle fakt ne
jdou cestou zahraničních fulltextu
Google není zahraniční fulltext?

Změnily algorytmus ?
Chceš-li něco konstruktivního sdělit vývojářkám fulltextu Seznamu k jejich tvrdému algorytmu, můžeš jim zanechat komentář na jejich blogu.
Yuhů
Profil
Mišpulíne, buď prosím konkrétnější. Napiš, jaký hledáš dotaz, co se podle tebe mělo najít a co je vepředu za smetí. Mrknu se na to, zajímá mě to. Ostatně za ty změny můžu, tak to chci ještě vylepšit.
J
Profil *
Yuhů: Podívej se třeba tu: http://search.seznam.cz/?q=n%C4%9Bmeck%C3%A1+doga&mod=f
Když zadám hledat "německá doga", očekávala bych vpředu pouze stránky s informacemi o plemeni, t.j. stránku chovatelského klubu (ta tam je na 1. místě - O. K.), zajímavé weby chovatelských stanic dog atp., ale nikoliv inzeráty! Ty třeba až po zadání "německá doga inzerce" nebo "německá doga štěňata".
ninja
Profil
J: To je vaše osobní preference, že chcete nabídky až hlouběji. Mě zase přijdou výsledky relevantní.
darthrank
Profil *
Mišpulín: To co to zpusobuje přesně nevím, ale řiká se tomu seznam DANCING - stranka ,ktera je napriklad druha na první strane najednou spadne treba az na stranku 3.(Z vlastni zkušenosti vím ze to netrva dyl nez dva dny, pak se vetsinou vrati zpatky na sve puvodni misto).
SwimX
Profil
Yuhů:
můžu se zeptat proč mi seznam indexuje stránku kontakty.php u webu: www.plaveckyoddil-st.czechian.net/ ?
to že na dotaz: plavecký oddíl strakonice jsem až 7mý
a na dotaz: oddil plavání strakonice 1. bude zřejmě moje chyba, web už je starý a tehdy jsem s klíčovými slovy moc záležet nedal :)
ale proč neuindexuje index.php?
(kdyby to sem nepatřilo, tak to někam zahoďte)
Marek Prokop
Profil
[#9] Swimixi, Seznam prostě nachází stránku, která je na ten dotaz relevantnější, a to stránka kontakty.php je. Na úvodní stránce máte ta slova jen v titulku/nadpisu a nikde jinde. Navíc tám máte duplicitní obsah, takže se Vám tříští vliv zpětných odkazů.
Mišpulín
Profil *
Yuhů:
zkus třeba do fulltextu zadat slovo "mercedes" .. na 1 straně najdeš 3x inzerci (což se nyní zlepšilo, protože před tím jich tam bylo více! a i jedna stránka se sexem!) a na 2 stránce 6x inzerce atd ... Napří tipcar tam jinky jakživ mezi prvníma deseti stránkama nebyl a ted je na první s opravdu velmi kvalitnim obsahem na stránce. Spíš to vypada viz menu k porovnání s množstvím obsahu na farmičku linků i když legitimní, ale absolutně nekvalitní.

Podle mně to s kvalitou obsahu nemá nic polečného - až tak inzerát příjde a odejde, navíc to bývá jen část, kousek webu (kategorie prodeje, kde maji opakující se fráze, slova) narozdíl od jiných stránek, které se čistě jen specializuji na značku s bohatším obsahem s dostatkem slov k tomu a ty tam byly a nejsou (nebá vzádu).

Po pravdě by mě zajímalo co jste s tím udělail, že to takto dopadlo. Co to nyní začalo více upřednostnovat oproti té starší verzi .. a článek na lupu mi neposílejte, ten jste cetl a to mě rozčílilo ještě víc s tou relevancí slov.

i návody na php a jiné se mě osobně hledali snáž než nyní, ted musim i rolovat :).
Joker
Profil
Mišpulín:
zkus třeba do fulltextu zadat slovo "mercedes"
Mně ty výsledky nepřijdou tak špatné. Když zadám slovo "Mercedes", nejspíš budu hledat informace o autech M-B, jejich prodej nebo servis.
Z tohohle pohledu jsou ty výsledky celkem vyhovující. Inzeráty na prodej Mercedesu se mi zdají možná i relevantnější na slovo "Mercedes", než třeba článek o tom, že M-B bude stavět továrnu v Maďarsku (který je na 1. stránce výsledků v Google)

V porovnání s Googlem mi ve výsledcích Seznamu chybí hlavně heslo o M-B na Wikipedii, které v Google je (jako obvykle) na první stránce, zatímco na Seznamu jsem ho nenašel ani v první stovce.

inzerát příjde a odejde
No a teď je otázka, jestli jsou nalezené inzeráty aktuální nebo nejsou. Jestli jsou aktuální, přijde mi v pořádku, že jsou vepředu.
Mišpulín
Profil *
Joker:
Vzhledem k rychlosti s jakou roboti ukládají zaktualizované stránky na webech, je malá šance, že by dané inzeráty byly aktuální.

Viz google dobře jsi to porovnal stačí porovnat první dvě stránky ... tak opravdu takový odpad mezi prvními stránkami nenajdeš .. obvykle stránky píšící recenze s dlouhou historií a k tématu v bohatším obsahem ... u seznamu bohužel odpadky typu inzerce a né jedna, která je více než dost proměnlivá na to jak robot rychle mění uložené stránky.
pEeLL
Profil
Yuhů:
taky přidám jeden postřeh. první místa obsazuji velmi casto obchody. kdyz hledam v seznamu tak chci informace, kdyz si budu chtit najit kde koupit budu hledat ve zbozi.
staci napsat treba "asus eee" - prvni co me napadlo - a polovina prvni stranky jsou odkazy na obchody.

Joker:
No a teď je otázka, jestli jsou nalezené inzeráty aktuální nebo nejsou. Jestli jsou aktuální, přijde mi v pořádku, že jsou vepředu.
problem ze ze uzivatele casto inzeraty nemazou a pak casto vidim klidne 2 mesice stare inzeraty.
Mišpulín
Profil *
pEeLL:
hele tak to že je tam eshop bych i zkousnul, tam máš taky mnohdy vyčerpávající popisy ....

ale jako prašivý inzerát kde je cena, najeto, vybava o pár slov ... a stále stejná slova ... to je děs, ostuda, tragedie, muka :)
Jen proto, že to má v nazvu Mercedes xx krát a vedle vnitří odkazy na xx třid ... to je laciné obelstění této nové evoluce vyhledávače.
Asi se bude brzy slavit návrat poupravených farem na odkazy, pokud tohle zůstane.
Mišpulín
Profil *
Jo další, ale tentokrát maisterštich nového fulltextu na seznamu .... zadám "alu kola" a copak máme na druhém místě ? :) Inzerat z sbazaru konkretně viz link http://kola-pneu-alu.sbazar.cz/vykoupim-kompletni-zimni-sady-plechove-disky-i-alu-kola-praha-d3191998.html

TEXT kopiruji sem:
TITULEK: Vykoupím kompletní zimní sady, plechové disky i alu kola - Praha
POPIS Koupím kompletní zimní sady, alu kola, elektrony, litá kola, alu disky, plechové ráfky, ocelové disky, pneumatiky, kryty kol, poklice, vzorek pneumatik minimálně 5mm, na všechny vozy od. r. v. 1990, například: Škoda Octavia, VW Golf, Ford, Peugeot, Opel, Fiat, Alfa Romeo, Audi, Citroen, Daewo, Honda, Hyundai, Lancia, Kia, Mazda, Mitsubishi, Mercedes, Nissan, Renault, Rover, Saab, Seat, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, Volvo, Volkswagen, atd. Děkuji za nabídky se zajímavou cenou, dle stavu kol, vzorku a stáří pneumatik. Platí stále.

Nic víc ! za pár dni to bude neplatné, ale jak se takový sk***ny obsah může dosta mezi takové vysledky .... Yohů promine, ale nelíbí se mi to ani trochu ... Kdybych se částečně neživil i seo optimalizaci bylo by mi to jedno, ale tady evidentně něco nefunguje.
habendorf
Profil
Mišpulín:
 23.10.2009 10:47:00
Cca 2 dny zpět

Ty dva dny jsi trefil téměř na minutu přesně ;o)
Jimmy Hayek
Profil
[#16] Mišpulín
A ty se tomu divíš? Srovnej si loga Seznamu a Sbazaru... ;-)
Mišpulín
Profil *
Jimmy Hayek:

jo jo a kde je te práva relevance slov s kterou se tu někdo chlubí :( asi byla řeč o jiném vyhledávačí než je ted seznam ..
latté
Profil *
Já jsem ze změn také nebyl zrovna nadšený, protože teď musím měnit strukturu webů... očividně klesl vliv linků a stoupl vliv titulku a klíčových slov na stránce... ale to je v pořádku, podle mě se tím ta kvalita výsledků spíše zlepší.

Přesto bych měl konstruktivní kritiku pro pana Yuhů - při zadání "gymnázium bohosudov" ( http://search.seznam.cz/?q=gymn%C3%A1zium+bohosudov&sId=MK1x1XdswPKU262_gpt0&source=top ) bych očekával mezi prvními třemi výsledky odkaz na web školy... ten je ale až sedmý a ještě k tomu je odkazováno na soubor ve formátu .doc
J
Profil *
Jojo, kdyby tak Seznam přidal pro hledání k předvolbám "Internet", "Firmy", "Mapy" atd. taky předvolbu "Inzeráty", a inzeráty by nestrašily ve výsledkách s předvolbou "Internet" - to by bylo :-)
J
Profil *
latté: na hlavní stránce máš jen <title>O škole</title>, h1 žádné...
Mišpulín
Profil *
latté:
ne ne vliv linku nekles. viz nahoře jsem psal ukazku jedné ubohé stránky, která byla (množná stáke je na prvních mistech zcela neštastně). Jednalo se o inzerci na mercedesy (prozměnu né pod hlavičkou seznamu).

vlilv linku neklesl, bez nich by jsi byl ještě níž :) jen to tam někdo promíchal, aby to vypadalo, že je to jiné, ale lepší to jistě není (prozatím)... (můj názor). Spíš se mi zdá, že to více počítá s srenkem a historií webů. Tam bude ta změna, ale s relevanci slov bída (dle zjiště desitky a desitky slov).

už tu ani Yuhu neodpovída, proč asi :) ? Bud se už z toho houpe na šnůře od prádla v kanclu, nebo vymyšlí další update :) Propady o další pozice dozádu :)
Plaváček
Profil
Mišpulín:

už tu ani Yuhu neodpovída, proč asi :) ?

Možná proto, že tvé příspěvky jsou velmi těžko čitelné a ještě hůře pochopitelné?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mišpulína:
už tu ani Yuhu neodpovída, proč asi :) ?
Protože se stydí za nejpoužívanější český fulltext a bojí se moudrého Mišpulína? :-)
Yuhů sem nechodí denně.

Je snad jasné, že každá větší změna zacloumá s pořadím, že se někdo dostane nahoru a někdo klesne a že vždy budou existovat dotazy, na které nebudou výsledky optimální. Ze samotného dotazu „mercedes“ není jasné, co uživatel hledá — možná právě ty inzeráty, možná něco jiného. Já bych se tedy na samotný „mercedes“ vyhledávače nikdy neptal, ale kdybych se zeptal, nezlobil bych se, že jsou na prvních místech inzeráty.
Wanata
Profil
Dobrý den, měl bych dotaz nejspíše na Yuhů... Pro zjišťování pozic používáme program SEO administrátor a IBP. Po spuštění nového fulltextu ale ani jeden z programů umístění na Seznamu nenajde - přestože záznam ve výsledku je. Je to záměr? Ono to totiž nebylo právě levné.
Yuhů
Profil
Wanata:
Pro zjišťování pozic používáme program SEO administrátor a IBP. Po spuštění nového fulltextu ale ani jeden z programů umístění na Seznamu nenajde - přestože záznam ve výsledku je. Je to záměr? Ono to totiž nebylo právě levné.

Musíte počtkat, než programátoři toho SEO administátoru přijdou na to, jak jinak oklamat náš systém pro blokování robotů nebo jinak rozparsovat šablony. To je problém jejich byznysu, že prodávají něco, co nemají se Seznamem nasmlouvané. My v Seznamu samozřejmě nechceme, aby nám posílali stovky automatizovaných requestů a dál to prodávali.
Yuhů
Profil
Díky za dotaz [gymnázium bohosudov]. Na něm je hezky vidět, který typ dotazů musíme řešit. Dobrá zpráva je, že teď to řešit můžeme, s předchozí verzí by to nešlo.

Mercedes. Hm, ty výsledky by mohly být ohodně lepší, to je pravda. Na druhou stranu mi přítomnost inzerce zas tolik nevadí, protože víc vede do kategorií a méně na konkrétní inzeráty.

Sbazar ano, patří Seznamu, ale ve fulltextu nijak zvýhodněný není. Víte, jak by seznamí fulltext skončil, kdyby obsahoval funkci pro zvýhodnění domény? To by byla katastrofa.

Dotaz alu kola mi nepřijde tak hrozný.
Mišpulín
Profil *
Yuhů:
už jsem jsem se uklidnil, už asi chápu v čem to vězí a odkazy se vrací zpět mezi první. Ale ten první šok byl hrozný .. když se to ze dne na den celé rozházelo.
Jimmy Hayek
Profil
S tím Sbazarem a Seznamem jsem to myslel nadneseně. Ale je přeci jasné, že pokud Seznam vlastní fulltext, vždy bude se svými projekty o krok napřed (v SEO) před ostatními aniž by je přímo zvýhodňoval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0