Autor Zpráva
Leopold
Profil *
Ahoj přes rok jsem byl na prvních pozicích na nejvyhledávanějši slova v mém odvětví moto návštěvnost az 800VIP za den...to bylo max.v dubnu se prodělali zmeny na webu přidal formulář pro vkládání motocyklů a foru a seznam provedl změny v algoritmu od té doby to jde od desíti k pěti.promazal jsem i zpětné odkazy a nechal asi 15 nejlepších ale nic nějak nepomáhá.Kdyby něhoho neco napadlo a vědel v čem je problém tak budu rad a samozřejmě odměnim.Jinak tady jsou výsledny ze seo-servisu.
Dik za všechny užitečné rady ...ty neužitecné si prosím nechte pro někoho jiného....
Neřikám ze jsem nějaky odborník ale tak myslim ze trochu o SEO vim,tak by mě zajímalo co dělám špatně...
Může být třeba chyba že mam motoinzerci i na www.levnemoto.com/motoinzerce.php ?
http://seo-servis.cz/power-sila-stranky/2254309
Tomáš Meisner
Profil
Leopold:
1. zapomeňte na Seo-Servis... Sám vidíte, že Vám to žádnou "chybu" nenašlo a přesto Vaše cíle web nesplňuje...
2. Vám jde samozřejmě primárně o získání návštěvnosti, ale bohužel už se nestaráte o to, co lidi dělají u Vás na webu... Četl jste někdy něco o použitelnosti?
3. Jak jste promazal zpětné odkazy? Myslíte snad odkazy, kam odkazujete vy ne? To rozhodně nemělo vůbec žádný vliv...
4. K čemu je Vašim návštěvníkům stránek odkaz v patičce na "lyže" nebo "internetové klenotnictví"? Ty "auto" odkazy jsou dejme tomu tématicky trošku příbuzné...
5. Fórum Vám co se týče SEO nic nepřinese - přinese Vám po dlouhé a namáhavé práci vracející se klientelu (což je naprosto v pořádku, ale se SEO to nemá nic společného)
6. Jaká klíčová slova Vás zajímají? Konkrétně? A k nim které Vaše stránky na ně mají optimalizovat? Moc Vašich stránek, které něco optimalizují nevidím (jinak snaha samozřejmě je na řadě podstránek)
Leopold
Profil *
V dubnu jsem celkem razantně propadl...v dosti fórech se to řešilo jelikož jsem nebyl sam co propadl...a jedna z možnych příčinin byla ta ze seznam začal penalizovat velke množstvi odkazu v patce webu....to byl důvod proc jsem promazal odkazy mel sem jich asi 35.Jinak optimalizuji na vsechny klíčove slova ktere jsou v titulku,do Jara jsem byl na všechny tyto slova na přednich pozicích prvni stranky na seznamu....holt tyto časy jsou už pryč.Jinak ale mnoho konkurečních webu co třeba byly rok na prvni pozici třeba na slovo čtyřkolky jsou nyní třeba na třetí straně takže se to netýká jenom mě.....a špatné optimalizace...jeste jsem se ctěl zettat muže mít negativní vliv ta duplicita inzerce? www.levnemoto.com/motoinzerce.php
Davex
Profil
Na stránku motoinzerce.php jsem nenašel na webu jediný odkaz. Optimalizování stránky bez odkazu je zbytečné plýtvání energií. Dobrým začátkem by bylo zavedení kategorií a lepší provázání pomocí funkčních odkazů bez prázdných mezistránek.
Tomáš Meisner
Profil
[#3] Leopold

Souhlas s Davex. Ještě se vyjádřím k tomu, na která klíčová slova optimalizujete a které stránky...
Zatím jsem pochopil, že optimalizujete pouze Homepage na 6 klíčových slov... Je velmi nesnadné, pokud to není nemožné, optimalizovat efektivně jednu stránku na 6 konkurenčních klíčových slov...

Musíte dle mého názoru překopat trošku koncepci s jakou je ten web vytvořen...
leopold
Profil *
no ale pravda je že rok jsem byl na vsechny klicove slova v titulku na prvnich pozicich....az po pridani motoinzerce v php jsem zacal pomalu propadat....napadlo me na zkousku zamezit pristup robutom na inzerci.ale nevim jesti je to technicky mozne....mozna velmi velkym mnozstvim slov na hlavni strane diky motoinzerci se snizuje hodnota klicovych slov v titulku na ktere chci optimalizovat...nevim jestli to neni nesmysl co pisu jelikoz se seo ucim formou pokusu a omylu....
Tomáš Meisner
Profil
[#6] leopold
Představte si, jak funguje řazení ve vyhledávači - veškeré faktory (z nichž velkou část neznáme) tvoří určitou rovnici a podle výsledků této rovnice se řadí výsledky. Takže konkurence prostě změnila pár faktorů a výsledkem Vás přeskočila... Žádná pozice není garantovaná a ani být nemůže... Podívejte co třeba teď udělal Seznam (chálabohu)...

Není třeba robotům zamezovat přístup ke stránce, na kterou stejně nevede odkaz... Technicky to samozřejmě možné je, ale je to zbytečné...

To co píšete tak přesně není, ale určitě revizi titulku i obsahu na stránce byste měl udělat... a hlavně byste se měl rozhodnout, na co chcete optimalizovat a na které stránce...
Leopold
Profil *
Ja vim na co chci optimalizovat...presne na to co je v titulku a taky myslim ani jedno slovo v titulku neni takove aby se nevztahovalo ke strankam.myslel jsem ze hlavni strana na nejvetsi ranky a proto je dobre optimalizovat klicove slova prave na ni...a prave ze to takto bez problemu fungovalo...propad byl presne tyden po tom kdyz se provedla zmena na hlavni strane stou inzerci...chapu ze nikdo tady na 100% nechape prave ty ropvnice ale díky tomuhle si muzu dovtipit ze se to prave asi moc seznamu nelibilo...proto bych chtel zamezit indexovani inzerce a posoudil bych jestli to ma nejaky pozitivni či negativní vliv....
Tomáš Meisner
Profil
[#8] Leopold
Ok... zkuste to, měsíc počkejte než se to pořádně zaindexuje, uvidíte že tím to není, a poté se vraťte... pak se třeba někam posuneme/posunete...
leopold
Profil *
proto bych chtel poprosit o radu...jestli nekdo nevi jak to udelat jelikoz s timto nemam zkusenosti....da se pouzit 'nofollow' ?a kam presne umistit aby to bylo pouze na tu inzerci ale zbytek stranek byl normalne k precnení robotem....dekuji
Tomáš Meisner
Profil
[#10] leopold
Klidně použijte nofollow, ale já jsem opravdu nenašel žádný odkaz, který by Vám na tu inzerci mířil - tzn. kam by se to nofollow mohlo dát...
Mrkněte sem, ať si to trošku ujasníte...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0