Autor Zpráva
robmb
Profil
Dobrý den,
na googlu několik týdnů mé stránky www.sperky-obrazy.cz stoupaly ve fult.vyhl. při zadání slova šperky , minulý týden se najednou úplně přestaly zobrazovat a na seznamu to samé o dva dny později. Pokud zadám jakékoliv spojení dvou slov např levné šperky mé stránky se zobrazují , ale při samostném slovu šperky ne. Stránky průběžně neustále rozšiřuji, ale jelikož vše stále stejně poctivě popisuji jako dříve nechápu co se mohlo stát. Jediná významná změna, kterou jsem udělal je , že jsem přešel na klasický způsob procházení, kde kažná stránka má svou adresu, kdežto doposud jsem používal tzv AJAX , kdre je uživatel stále na adrese www.sperky-obrazy.cz a nemůže se pohybovat krokem zpět či vpřed. Myslíte, že to může být tímto nebo poradíte co jiného zkontrolovat? děkuji všem a přeji pěkný den Robert
Marek Prokop
Profil
Roberte, to je těžké. Já Vám nechci kazit radost, ale na tom Vašem webu je špatně skoro všechno , co špatně být může. Pokud si SEO chcete opravdu dělat sám, začněte od úplných základů -- analýzou klíčových slov a informační architekturou webu. Pokud Vám nevadí angličtina, výborný je Beginner's Guide to Search Engine Optimization od SEOmozu.
Plaváček
Profil
robmb:

Doplním Marka ještě o jeden poznatek. Váš web je z uživatelského hlediska absolutně nepoužitelný a dvakrát mi při pokusu si ho celý prohlédnout zhavaroval prohlížeč. Váš SEO problém s žádným vloženým flashem, který je tam ostatně absolutně zbytečný, určitě nesouvisí. Asi byste měl zvážil kompletní redesign.
robmb
Profil
Marku děkuji za zdrcující informaci, nicméně zase tak strašné to být přece nemůže , když jsem dokázal u prohlížečů posunout své stránky o stovky míst kupředu během několika týdnů. Přesto se tedy pokusím kontaktovat nějakou softwarovou splolečnost, aby mi nacenila vytvoření kvalitnějšího eshopu, jelikož lépe to sám vzhledem k mé angličtině nezvládnu.
Plaváčku i Vám děkuji za odezvu a snahu pomoci , pouze nerozumím proč je dle Vašeho názoru flash zbytečný, je to přece rychlý přehled nejlepšího zboží které nabízím.
Přeji pěkný den Robert
Tomáš Meisner
Profil
[#4] robmb

Toho flashe se tak moc nebojte, pokud je udělaný vkusně, zakomponovaný do designu, neobahuje navigaci nebo nějaký důležitý textový obsah, tak může být pro web i přínosem. Ty Vase flashe nejsou tak špatné, jen jich je na můj vkus moc a nejsou zakomponovány do designu.

Ta použitelnost stránek je opravdu špatná - v IE to jakštakš funguje, ve Firefoxu už je to špatné. Web je dost nepřehledný - určitě se na někoho obraťte - vašemu businessu to rozhodně pomůže.

Co se týče toho krátkodobého (pár týdnů) stoupání stránek a pak rapidní pokles - to je celkem běžná věc u nových (či kompletně změněných) stránek. Vyhledávače stránky na krátkou dobu (než je korektně zatřídí tam kam patří) trošičku bonifikují a posunují nahoru...
Plaváček
Profil
robmb:

pouze nerozumím proč je dle Vašeho názoru flash zbytečný

Já netvrdil, že Flash je zbytečný. Znám spoustu příkladů, kdy je flashová animace vhodným a leckdy dokonce vítaným doplňkem webové stránky. Musí ale mít nějaký smysl a jejím cílem by mělo být poskytnout uživateli kupříkladu neotřelý pohled na nabízený výrobek (třeba pěkná 3D prezentace s možností přiblížení, otáčení a podobně). Flash tedy může být vhodnou přidanou hodnotou.

Ve vašem případě se jedná pouze o nic neříkající animaci, kterou by zvládl i obyčejný javascript. Větší problém vašeho eshopu je v tom, že úvodní stránka má téměř 3 MB, na čemž se podstatnou měrou podílí právě ony flashové animace. Je mi to líto, ale váš eshop je celý od základu postaven špatně a háže uživatelům klacky pod nohy (mrňavé písmo, nedomyšlená informační archtektura, prakticky nečitelné modré odkazy na černém pozadí a tak dále a tak dále). Pokud to se svým byznysem myslíte vážně, opravdu se raději obraťte na nějakou šikovnou webdesignerskou firmu.

Samotné SEO vám pomoci nemůže, pokud návštěvník nehodlá půl minuty čekat na načtení stránky (a to nehodlá), nebo se na vašem webu těžko orientuje, nebo ho nutíte k povinné registraci, nebo tohle všechno dohromady.

Váš největší problém je prostě v použitelnosti webu jako takového.
robmb
Profil
Děkuji velmi za Váš čas a obsáhlé odpovědi, co nejrychleji s tím něco udělám, jen někoho musím sehnat. Máte nějaký tip? A dokážete odhadnout jaká je rozumná cena za slušný eshop? děkuji
Plaváček
Profil
robmb:

Máte nějaký tip? A dokážete odhadnout jaká je rozumná cena za slušný eshop?

Tohle je těžká otázka a vždy záleží na tom, kolik jste ochoten investovat.

Cesta ke kvalitnímu eshopu bývá trnitá a většina levných řešení se časem může ukázat jako ta nejdražší možnost. Pokud se obrátíte na špičky v oboru, pak ani půl milionu nemusí být konečná částka. Je to prostě těžké a v tomhle vám veřejně těžko někdo poradí. Nakonec to ani není účelem této diskuse. Odkázat vás mohu třeba sem http://navolnenoze.cz/katalog/e-shopy+pocitace/ ovšem s tím, že nikoho konkrétního vám doporučovat nebudu.

P.S. nejlepší eshopy asi dělá PeckaDesign (viz http://www.peckadesign.cz/webtop100-2009), fakt ale je, že odborného poradce jim často dělá společnost H1.cz (jejím zástupcem na této diskusi je třeba Marek Prokop). Nutno dodat, že za kvalitu se samozřejmě platí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0