Autor Zpráva
Jakub H.
Profil *
Pěkný večer,

vím, že jednorázová registrace do katalogů by mohla mít spíš negativní dopad na web. Ale kolik je zhruba ten správný interval mezi jednotlivými registracemi. Bavíme se o 150 českých katalozích, žádné linkové farmy ani nic podobného. Když jich dám 150 za jeden den, tak to bude nejspíše špatně. Ale je správně, když je budu registrovat 30 za týden?


Kdo ví a poradí?

Děkuju.
Marek Prokop
Profil
Neznám žádný důvod, proč by měla mít registrace do 150 katalogů během jediného dne negativní dopad na web. Jediný problém je v tom, že to je IMHO zbytečně vynaložený čas, ale na to jste se neptal.
Jakub H.
Profil *
Negativní dopad na web z hlediska pozice ve vyhledávačích, ? Nebude to např. Google brát jako koupi odkazů na linkové farmě a penalizovat?
Marek Prokop
Profil
[#3] Jakube, asi byste si tedy měl ujasnit, zda se jedná opravdu o katalogy, nebo o link farmy. Dělítko je stejné jako u všech ostatních činností SEO -- děláte-li něco, co má smysl pro uživatele, je to OK, kdežto děláte-li něco jen pro ovlivnění pozic ve vyhledavačích, je to z pohledu vyhledavačů nežádoucí a tudíž penalizovatelné.
Jakub H.
Profil *
Marku, děkuji za rady. Já osobně si myslím, že dnešní počet českých katalogů (řádově stovky až tisíce) svádí k tomu, že velké množství těchto katalogů (z pohledu vyhledávače) je na úrovni linkových farem.

Běžný uživatel používá možná třicítku z nich. Ale zase jsem přečetl už spousty rad, že každý odkaz vedoucí na web = aspoň trochu dobrý odkaz.

Mě osobně se jedná o registraci do katalogů tohoto typu: katalog.vyjimecny.cz

Někde je možnost anchor textu, což považuju za výhodu. Lze přidat informace o firmě, popis činnosti a tak dále.

Má taková registrace smysl? A pokud registruju 150 katalogů za den, nebude následovat penalizace?

Asi chci modré z nebe.
Marek Prokop
Profil
Má taková registrace smysl?

Já už několik let neregistruji weby do žádných všeobecných katalogů (do oborových ano) a nijak mi to neschází. Stačí Vám to jako odpověď?

K tomu rozdílu mezi linkfarmou a katalogem -- katalog by měl být ručně editovaný (human edited). Když není a automaticky přijímá všechny registrace, je to buď linkfarma, nebo se linkfarmou velmi brzy stane.

Stále si ale myslím, že na rychlosti registrace do jakýchkoli katalogů i "katalogů" nezáleží. Problém by vznikl asi jen v případě, že budete mít všechny resp. skoro všechny zpětné odkazy ze zdrojů, které vyhledavač považuje za závadné.
Jakub H.
Profil *
Ano, Vaše odpovědi mě zatím pokaždé pomohly a dávaly smysl. Děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0