Autor Zpráva
cuba.czech
Profil *
Zdravím, chci se zeptat na důležitost SiteMapy.. Na SeoServisu a na googl analytics se mi podařilo s novým webem www.akunaradi.cz dosáhnout relativně uspokojivých výsledků, ale SeoServis mi uděluje pořád jen 76b při analýze zdrojového kódu. Chybí mi tam údajně SiteMap.. jak je možno třeba i toto "obejít" a záskat tak ještě lepší pozice i bez SiteMapy, které bohužel nerozumím. Děkuji

Moderátor Chamurappi: Titulek „SiteMapa“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Marek Prokop
Profil
Chybně předpokládáte, že existuje souvislost mezi počtem bodů na SeoServisu a výsledky ve vyhledavačích. Neexistuje.

XML Site map může větším webům pomoci k úplnější a rychlejší indexaci a k určení priorit při reindexaci. Menšímu webu nebo webu s dobře navrženou navigační strukturou nijak podstatně nepomůže.
Axamith
Profil
cuba.czech: dělal jsem několik webů s celkem slušnými pozicemi ve vyhledávačích. Při optimalizaci jsem se snažil dodržovat základní pravidla SEO a ve všech webech jsem použil SiteMap. Při pravidelné kontrole statistik jsem nezaznamenal, že by vstup návštěvníků byl ve zvýšené míře přes SiteMap. Tím ovšem nevylučuji, že nemá význam v prvotní indexaci. Jak uvádí Marek Prokop, snažím se mít přehlednou a logickou navigaci.
nightfish
Profil
Axamith:
Při pravidelné kontrole statistik jsem nezaznamenal, že by vstup návštěvníků byl ve zvýšené míře přes SiteMap.
ona sitemap neslouží k tomu, aby vám přiváděla návštěvníky, ale aby se Google dozvěděl i o stránkách, na které vedou odkazy jen z hlubších úrovní struktury webu (bez sitemapy by se k nim třeba dostal také, nicméně třeba až za delší dobu)
JanJanuska
Profil
Axamith pravdepodobne narážal na sitemap uverejnený na stránke (sitemap.html, sitemap.php...)
cuba.czech
Profil *
omlouvám se Moderátorovi, ale nevěděl jsem jak lépe svůj dotaz specifikovat a myslel jsem, že lze najít nějakou souvislost mezi SiteMap a kvalitou webu / zdrojového kódu. Každopádně děkuji za rozsáhlé vysvětlení :) Takto mi to stačí.
Axamith
Profil
JanJanuska: Ano, toto jsem měl na mysli.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0