Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Tak mě napadlo: Dívají se vyhledávače na kód uzavřený do komentáře jako na skrytý text a hrozí kvůli tomu zhoršení pozice ve vyhledávání? Logické by mi připadlo, že by to mělo být jedno, protože vyhledávač by měl být schopen – jako je toho schopen prohlížeč – rozeznat, že se jedná o komentář, který nebude vidět, a jednoduše vykomentovaný text ignorovat, jako ho ignoruje prohlížeč, ovšem bez následků na "údernou SEO-sílu" textu viditelného. Je tomu ale opravdu tak, jak mi napovídá selský rozum? Komentář prožívám jako praktickou možnost připravit si kousky kódu do budoucna, a až to bude aktuální, už jen doplním content, aniž bych se musel trápit s kódem okolo contentu. Nerad bych se možnosti zneviditelnit text uzavřením do komentáře vzdal. Příklad:
<ul>
<!--   
<li><a href="#2014">Termíny v roce 2014</a></li>
<li><a href="#2013">Termíny v roce 2013</a></li>
<li><a href="#2012">Termíny v roce 2012</a></li>
<li><a href="#2011">Termíny v roce 2011</a></li> 
-->
<li><a href="#2010">Termíny v roce 2010</a></li>
</ul>

V tomto jednoduchém příkladu se může komentář zdát zbytečný, ale jsou složitější situace, kdy se opravdu může hodit, nehledě na to, že se hodí i na takový jednoduchý příklad, protože delší, ale jednoduchý seznam je v jinak nepřehledném kódu lépe nalezitelný. Děkuji předem za fundované odpovědi odborníků i za jakékoli názory jakýchkoli (dalších) spřízněných duší.
Hitman
Profil
Petr ZZZ:
Dívají se vyhledávače na kód uzavřený do komentáře jako na skrytý text a hrozí kvůli tomu zhoršení pozice ve vyhledávání?

Blbost. Roboti vyhledávačů umějí rozpoznat komentář od praseo, určitě jej nebudou považovat za nějaký nesprávný postup, praseo. Jestli je budou indexovat to nevím, řekl bych že ne, ale nijak potvrdit to nemohu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZa:
Je tomu ale opravdu tak, jak mi napovídá selský rozum?
Je. Jen málo věcí v SEO se vymyká selskému rozumu.
Petr ZZZ
Profil
Děkuji za obě odpovědi, to jsem rád, že se shodnem.
Chamurappi
Jen málo věcí v SEO se vymyká selskému rozumu.
Které například?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZa:
Vlastně ani nevím :-)
Nicméně doufám, že alespoň část té odborné aury kolem odborníků přes SEO je postavená na nějakých důmyslnějších úvahách.
Marek Prokop
Profil
Chamurappi:
Nicméně doufám, že alespoň část té odborné aury kolem odborníků přes SEO je postavená na nějakých důmyslnějších úvahách.

Kdepak, není. Je to jako v jakémkoli jiném oboru -- ti nejlepší jsou nejlepší proto, že dokážou používat selský rozum :-)
Plaváček
Profil
Marek Prokop:

ti nejlepší jsou nejlepší proto, že dokážou používat selský rozum :-)

Já tak docela nesouhlasím, protože fakticky a doopravdy přeci existují i tyhlety tajné SEO triky. Fakt jejich existence je podložen právě tím, že za ně lidé platí, poněvadž kdyby nebyla poptávka, nabídka by zhynula na úbytě, nebo ne? :)
Bubák
Profil
Plaváček:
Tajné SEO triky se dozvíš třebas na placených školeních, které pořádá třebas Marek Prokop ; -)
Plaváček
Profil
Bubák:

Právě jsem se objednal :)
_es
Profil
Plaváček:
přeci existují i tyhlety tajné SEO triky

Nejaký tajný trik asi používajú aj na www.zapnout-seo.cz/ :-)
Marek Prokop
Profil
Většině tvůrců webů je bohužel existence selského rozumu tak dobře utajena, že ho lze za tajný trik považovat.
DoubleThink
Profil *
Plaváček:
Fakt jejich existence je podložen právě tím, že za ně lidé platí, poněvadž kdyby nebyla poptávka, nabídka by zhynula na úbytě, nebo ne? :)

Lidská hloupost živí armády lidí, proč by SEO mělo být výjimkou? Naopak absence zpětné vazby, kontrolních mechanismů, šarlatánům jen pomáhá.
Petr ZZZ
Profil
[#7] Plaváček
tajné SEO triky

A jéje, já jsem blbec zapomněl zafajfkovat oznámení na email a teď jsem asi přišel o tajný odkaz. Milý Plaváčku, to tučné byl původně nějaký šikovný odkaz? Mohl bys mi ho prosím poslat na emajl? Prosím případně rozluštit a obrátit pořadí písmenek ve jménu a příjmení: rtep[tečka]yksnarbaz[(zavináč]aon[tečka)]at.

Dodatek: A teď jsem ten mejl zapomněl zafajfkovat zas a když chci příspěvek změnit, už mi to nabízí jenom fajfku proti formátování.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0