Autor Zpráva
RockFire
Profil
Toto téma nechci založit proto, abych se to naučil, ale spíše proto, aby jsme objevili i méně známé metody a triky ostatních.

Můj postup je vytvořit sitemap, dát jí googlu, zaregistrovat web do fulltextů (seznam, google, jyxo), registrovat do katalogů, propojit stránku s FB, pokud web obsahuje články, přidat možnost sdílení na linkuj.cz a dalších a poté již pokračuju výměnou odkazů.

Jak jste na tom vy?
Petr ZZZ
Profil
Já mám podezření, že Google má metody, jak zjistit, který web uživatele zajímá, o kterých nikdo ani netuší, že existují. Toto podezření mám, protože je v jejich živelném zájmu takové metody mít, aby je sítětvůrci neochcávali, a myslím si, že je asi mít budou, protože jsou velká a úspěšná firma. Tyto úvahy jsou pro mne druhým důvodem udělat hlavně web pro uživatele a metody SEO zkoumat spíš ze zvědavosti a jako doplněk.

První důvod je, že web, který by nikoho nezajímal, by mě nebavil, i kdyby třeba nějakým nepochopitelným zázrakem vydělával peníze. Výhodou tohoto postupu je – kromě toho, že mě prostě baví dělat web pro lidi – skutečnost, že nemusím znát detaily algoritmu, protože stačí vědět, že Google se snaží nabídnout výsledky hledání, které budou publikum zajímat. Toto je faktum pevné jako grónská skála stará třiatřičtvrtě miliardy let a tím pádem možná starší než život na Zemi, protože kdyby se Google na publikum vybodl, mohl by veškerou reklamu okamžitě zabalit.

Jinak občas tu a tam někde v diskuzi kváknu něco o broucích neboli řádu Coleoptera * a doufám, že moderátoři usoudí, že celková bilance mého příspěvku je kladná, a tak mi nevynadají. Dobré je odkazovat pokud možno v kontextu, v kteréžto souvislosti by bylo lze říct, že tento můj konkrétní text je tak trochu na hraně, protože brouci se zde momentálně zrovna moc neřeší. Přesto jsem na ně odkázal a jestli mi teď opravdu nikdo nevynadá, je to důkazem toho, že všechno se dá nějak okecat.

Tož tak, to je moje metoda. Kdo se už občas s nějakým mým příspěvkem setkal, možná už to tušil, teď je to oficiální.

Dodatek: Kdyby se někdo nějakou zvláštní náhodou opravdu o brouky zajímal, nevadila mu němčina a měl zrovna cestu do Vídně, může se na mém webu informovat i o termínech mých přednášek.
_________
*) Odkaz vede na úvodní stránku mého webu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na RockFire:
Jak jste na tom vy?
• Sitemap jsem nikdy netvořil, nepochopil jsem, k čemu by mi byla.
• Do fulltextů jsem se neregistroval, protože si mě najdou i tak.
• Katalogy dnes vesměs navštěvují jen lidi, kteří si tam jdou přidat odkaz, mezi ně se neřadím.
• Facebook moc neznám, nevím, jak by mi s propagací mohl pomoct.
• Výměnu odkazů neprovozuji, ale lidi na mé weby odkazují dobrovolně.

Jsem asi dost líný propagátor webů, nechávám všechnu dřinu na svých návštěvnících. Ale jde jim to.
rammsteinmv
Profil *
• Facebook moc neznám, nevím, jak by mi s propagací mohl pomoct.
Chyba...
Railbot
Profil
rammsteinmv:
Chyba...
Není to chyba. Propagace na facebooku není vhodná pro každé odvětví, zahrnujíc zejména odborná.
malejpavouk
Profil
RockFire:
Toto téma nechci založit proto, abych se to naučil, ale spíše proto, aby jsme objevili i méně známé metody a triky ostatních.
>
Můj postup je vytvořit sitemap, dát jí googlu, zaregistrovat web do fulltextů (seznam, google, jyxo), registrovat do katalogů, propojit stránku s FB, pokud web obsahuje články, přidat možnost sdílení na linkuj.cz a dalších a poté již pokračuju výměnou odkazů.
>
Jak jste na tom vy?

Ja osobne sve stranky propaguju pridanim do katalogu, hazenim nekterych clanku na facebook do profilu (neb jsou smerovany na me kolegy casto), na sitemap mam jednoduchy generator...precijenom, ma to par radek kodu, tak proc to neudelat :-)...a obcas nekoho ukecam, aby si dal na stranky link ke mne...:-)
Nadan
Profil
OT: Mám takovou zajímavost. Můj web je zmíněn na několika stránkách s větší návštěvností než mojí, takže ve výsledku, když zadám název své stránky do Googlu, tak mi jako první vyjede TOPlist a jako druhá tahle Diskuze. :)
Railbot
Profil
Nadan:
Můj web je zmíněn na několika stránkách s větší návštěvností
Návštěvnost s tím nemá nic společného.
Nadan
Profil
Railbot:
A co teda?
Railbot
Profil
Nadan:
Obsah, zpětné odkazy. Hlavně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na rammsteinmva:
A jak by mi Facebook mohl pomoct v propagaci? Mohl bych tam svojí aktivitou nějak víc „rozpumpovat“ sdílecí pudy ostatních? Jak?


Reaguji na Nadana:
tak mi jako první vyjede TOPlist a jako druhá tahle Diskuze
TOPlist má ty zpětné odkazy, my máme obsah a hlavně :-)
Railbot
Profil
Chamurappi:
Já věděl proč se mi víc chtělo napsat "zejména" místo těch hlavní ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0