Autor Zpráva
Richard Spitzer
Profil
Dobrý den,

vytvořil jsem sitemap pro stránky www.hotelmiskov.cz. Vložil jsem také web do přidání stránek v Seznamu a Googlu. Seznam zatím nereagoval vůbec, na Googlu se web našel na druhé stránce, ale odkazuje na stránku http://www.hotelmiskov.cz/index_cv_okoli.html, namísto http://www.hotelmiskov.cz/, resp. http://www.hotelmiskov.cz/index.html. Nevíte čím to je? Přitom v sitemap má tato stránka (index_cv_okoli.html) prioritu 0.5 a index.html 0.8...

Richard
Marek Prokop
Profil
Google sám od sebe žádné stránky nehledá. Hledají uživatelé, a to tak, že do hledacího políčka zadají tzv. dotaz. Google pak vyhledá stránky, které považuje pro daný dotaz za relevantní. Jelikož jste dotaz neuvedl, nelze odhadnout, proč Google považuje za relevantní zrovna stránku http://www.hotelmiskov.cz/index_cv_okoli.html.
Tomáš Meisner
Profil
[#1] Richard Spitzer

1. Kdy jste web vložil do pridani Seznamu a Google? Věřte, že zaindexování může trvat běžně třeba měsíc... Třeba i dýl... Takže žádný strach, dojde na to. Pokud přidáte zpětné odkazy, tak to může pomoc a může to být dřív.
2. To na jakou stránku odkazuje vyhledávač výše závisí na tom, která stránka podle vyhledávače postihuje hledanou frázi (kterou jste mimochodem nezmínil, takže se nedá říct víc) nejlépe.
3. Priorita v sitemap znamená něco uplně jiného - ta jen určuje jak často se stránka mění a tedy jak často ji má vyhledávač procházet.
Marek Prokop
Profil
Tomáš Meisner:
3. Priorita v sitemap znamená něco uplně jiného - ta jen určuje jak často se stránka mění a tedy jak často ji má vyhledávač procházet.

No, to sice není pravda, ale v praxi je to v podstatě jedno.
Tomáš Meisner
Profil
[#4] Marek Prokop
Pravda... člověk se stále učí... :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0