Autor Zpráva
jirkapinus
Profil
Zdravím,
plánuji koupit jednu slovenskou stránku. Zároveň ale chci, aby tato stránka byla k nalezení i v češtině. Plánuji proto na stránce zobrazovat zároveň český i slovenský text. Zajímá mne, zda bude takto upravený web správně k nalezení i na Seznamu? Bude na Google k nalezení v obou jazycích?

Díky za vaše odpovědi
Marek Prokop
Profil
Stránkou myslíte opravdu stránku, nebo web?
Davex
Profil
jirkapinus:
Bude k nalezení v obou jazycích. Takový dvojjazyčný web je třeba Wellstyled.com.
ninja
Profil
Míchat češtinu a slovenštinu na jedné společné stránce mi nepřijde rozumné. Jazyky jsou si podobný a vyhledávač pak může špatně vyhodnotit celou stránku jako psanou jen jedním jazykem. To může mít za následek nezařazení stránky do části indexu a problémy s umístěním v lokálních varinatách vyhledávače.

A aby těch podmiňovacích vět nebylo málo, tak Michal Illich, autor vyhledávače Jyxo, se před nějakou dobou nepřímo vyjádřil k více jazykům na jedné stránce ve smyslu, že to není to pravé ořechové.
jirkapinus
Profil
Marek Prokop:
Stránkou myslíte opravdu stránku, nebo web?
Buďto rovnou celý web, nebo alespoň úvodní stránku. Je v tom rozdíl?
Marek Prokop
Profil
[#5]

Jistě, je v tom zásadní rozdíl. Mít jednu stránku ve dvou jazycích je až na vzácné výjimky (třeba porovnání překladu s originálem, rozsáhlé citace apod.) nesmysl. Mít web, na kterém jsou některé stránky v jednom a jiné v druhém jazyce, je naopak běžné a ničemu to neškodí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0