Autor Zpráva
Jeník
Profil *
Dobrý den. Začal jsem provozovat stránky www.ehamachi.com
Když do googlu, seznamu, centrumu, atd... zadám "ehamachi", tak mi to napíše hlášku: Měli jste an mysli "hamachi".
Co mám udělat aby název ehamachi nebrali jako chybu?

Děkuji
Zechy
Profil
Jeník: Neřek bych, že to berou jako chybu, ale spíš to možná souvisí s tím, že na daný výraz podobný tvému je více výsledků.
Jeník
Profil *
No a jak to vyřešit? Vždyť se to týká názvů každé společnosti. vymysli si teďka něco. A zadej to do googlu. Bude si myslet, že ses spletl a to je pochopitelné.
Zechy
Profil
By taky šlo, mému kámošovi to na dotaz rampuuch psalo rampouch :). Ale to bude asi tím, že na ten dotaz je víc výsledků a i v tom, že si myslí, že v dotazu chyba.
Tomáš Meisner
Profil
No a kde je problém? Google sice nejdřív zobrazí dva odkazy na "hamachi" a pak už následují výsledky na "ehamachi". Seznam Vás vůbec zatím nezaindexoval, takže těžko říct...

Navíc - kolik Vašich návštěvníků bude zadávat "ehamachi"? Znamená to vůbec něco? Nebo je to jen prostě "hamachi" s "e" na zacatku a jako slovo tedy nesmysl?
Jeník
Profil *
Já nevím no... všechny domény byli obsazené, takže jsou použil ehamachi... jako třeba ebook, eshop... většinou se to vstahuje k něčemu co se prodává. To sice moji stránku nevyjadřuje, ale i přesto by bylo dobré, že když už někdo napíše ehamachi, tak se na prvním místě zobrazí můj konkurent. Budu ho muset vyšťouchnout... :)
Tomáš Meisner
Profil
Ale "eshop" i "ebook" samo o sobě něco znamená. Znamená něco "ehamachi"? Já se v tom nevyznám, proto se ptám.
Každopádně to trošku ukazuje, že u názvu některých domén se stále vyplatí používat pomlčku jako oddělovač slov...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jeníka:
většinou se to vstahuje k něčemu co se prodává
Já myslel, že to éčko zkracuje „elektronický“. Elektronická kniha, elektronický obchod…

To sice moji stránku nevyjadřuje, ale i přesto by bylo dobré
Máš elektronické Hamachi, což je vskutku úžasné :-)

zadám "ehamachi"
Proč by někdo zadával „ehamachi“? Tebe by třeba napadlo někdy hledat „ihamachi“ (jako internetové Hamachi)?
Jeník
Profil *
Chamurappi:
Proč by někdo zadával ‚ehamachi‘?
Vás by taky nikdy nenapadlo zadávat google >> do té doby, než by ta firma byla založena. Představte si, že třeba vlastním firmu nazvanou Vartonie. Rozhodnu se k ní udělat webové stránky. Firma je známá, ale stránky jsou nové. Uživatelé zadávají "Vartonie" ale vyhledávače si myslí, že měli na ymsli "kartonie". Vím, že nejspíš ehamachi nikdo zadávat nebude, ale jde mi i o to, jak by to bylo v jiném případě.
Dranel
Profil
Já teda nevím, v čem je problém. Udělám firmě web, v titulku budu mít Vartonie a když bude uživatel hledat mou firmu pod jejím názvem, tak ji najde. A to, že mu vyhledávač nabízí další slova, která jsou podobná hledanému mě ani jeho nemusí vůbec trápit - vždyť našel co hledal.
Bubák
Profil
Pokud se ehamachi ujme, tak to google "pochopí" a přestane nabízet opravu překlepu.
Jeník
Profil *
Dobře... děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0