Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Kolik klíčových slov je rozumné dátz do meta tagu s parametrem keywords?

Vím, že vyhledávače na to už "moc" nekoukají a že výpočetní výkon severů vyhledávačů je na tolik výkonný, že bez problémů zaindexují celý web.
Trejpa
Profil
Michal Kolesa:
Kolik klíčových slov je rozumné dátz do meta tagu
Žádné.

vyhledávače na to už "moc" nekoukají
Ignorují to úplně.
Taurus
Profil
Michal Kolesa:
Vpravo nahoře je funkce "hledat".
Aleš Janda
Profil
Trejpa:
>„vyhledávače na to už "moc" nekoukají“
Ignorují to úplně.


Kromě jyxa, to bere keywords v úvahu. Jyxo se ale používá spíše na vnitrofiremní vyhledávání.
Trejpa
Profil
Aleš Janda:
Kromě jyxa, to bere keywords v úvahu.
Naskýtá se otázka, zda věnovat energii vyráběním keywords pro vyhledávač, který mi nepřináší (téměř) žádné návštěvníky.
Taurus
Profil
Trejpa:
Zase taková energie to není - vyplnit si osm slov a mít to v každé stránce je otázka include nebo ctrl+c. Občas jsou v meta tagu zajímavé informace, které se můžou hodit při citaci (autor, webmaster, kopyrajt, popis). Ocením i toto, když přímo od autora vidím, která klíčová slova považuje za důležitá. Ale v globále jde o blbost...
Tomáš Meisner
Profil
[#6] Taurus
Mít na všech podstránkách stejná keywords je už opravdu zbytečnost (když pominu, že je to hloupost)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Taura:
vyplnit si osm slov a mít to v každé stránce je otázka include nebo ctrl+c
Jenže <meta name="keywords"> se má podle dávných legend vztahovat k aktuální stránce, ne k celému webu (stejně jako description).
Třeba na této diskusi, kde tvůrci obsahu často nejsou schopní vymyslet ani pořádný <title>, si nedovedu moc dobře představit další kolonku určenou na klíčová slova.

Občas jsou v meta tagu zajímavé informace, které se můžou hodit při citaci (autor, webmaster, kopyrajt, popis).
Ale obecně nejde říct, čeho je autor autorem, jak velkou roli hraje v tvůrčím procesu webmaster a k čemu přesně patří uvedený copyright. O tom už tu proběhla celkem dlouhá debata.
Trejpa
Profil
Taurus:
Zase taková energie to není
Raději ji budu věnovat zlepšení článku. Tam ji ocení většina lidí i vyhledávačů.

Občas jsou v meta tagu zajímavé informace,
...které ale nejsou nikde vidět. Kdysi jsem tu pro diskuzi dělal výzkum, které programy (nejen prohlížeče) umí k META informacím přistupovat. Jediný OpenOffice.org Writer jejich význam chápe, jediný Firefox je z prohlížečů dokáže zobrazit (nechápe ale smysl).

Mí čtenáři si neprohlížejí zdrojový kód. Kdo je autor článku / stránek je uvedeno pro případné zájemce o citaci pod článkem / na stránce s kontakty. To je příliš důležitá informace, než aby byla v neviditelné META značce.

Jedinou META značku, pokud má smysl, používám k popisu (description). I když vyhledávače jsou schopny najít v dobře napsané stránce přijatelné texty do popisu k hledání, vypadá popis z description přeci jen uhlazeněji. Na rozdíl od klíčových slov však description využívají právě ty vyhledávače, které mi přivádějí návštěvníky.
Taurus
Profil
Chamurappi:
Ale obecně nejde říct, čeho je autor autorem

Souhlasím, ale jsem v citaci rád za nějaké jméno, které je indícií ke správnému autorovi. Ať už je to jméno v patičce, na indexu, v meta tagu nebo v informaci o doméně, kde všude se až dá prokousat, když předchozí údaje nejsou dohledatelné... Neřeším to, že meta tag není vidět, jak zmiňuje Trejpa. Legendy beru na vědomí. Paradoxně to nedodržuju z důvodu úspory energie... i když jí podle některých asi plýtvám nad něčím co se nebere moc v potaz a ještě to dělám špatně. :-) Bude hůř...
ninja
Profil
Pokud je na stránce uveden jen jeden autor, měl by být sám autorem souborného díla "webová stránka". Lepší a většinou pravdivější proto je uvádět třeba "Franta Omáčka a kolektiv".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0